0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda Premacy 1.8

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 08:38, Premacy
Máte někdo zkušenost s Premacy 2,0DiTD? Podělte se, prosím. Chtěl bych koupit 02,03. Díky za pomoc. D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 11:31, RE: Premacy
David napsal:
Máte někdo zkušenost s Premacy 2,0DiTD? Podělte se, prosím. Chtěl bych koupit 02,03. Díky za pomoc. D
DiTD 66 KW, vyrobenou 5/2000 mám. Kupoval jsem ji loni jako dovoz z Německa, se stavem počítadla 108 tis. km, serv. knihou, protokolem TUV atd. I dle slov servisu, vše odpovídalo údajům na tachometru. Já jsem vyloženě chtěl diesla i když se svým nájezdem 20 tis/rok je to tak na hranici. Ale cena byla stejná jako za benzínovou. Jezdím většinu km po městě a odvážím se trvdit, že s benzínovou bych jezdil za 9l/100 km. S dieslem se v pohodě vejdu do 7l/100 km, ať je léto nebo zima. Hodně se ve spotřebě projevuje to, zda je puštěná klima. Kromě běžných servisních úkonů a výměny rozvodového řemene, jsem musel nechat vyměnit chladič klima a poté nějaké relé, kvůli kterému nešla do systému nafta. Jízdním vlastnostem nelze nic vytknout, spíš bych řekl, že podvozkově je Premacy trochu tvrdší. Ale na cestování OK, U diesla je znát znatelný nástup turba. Komu nevadí až někdy nepříjemný klapot studeného motoru (po zahřátí a zejména ve vyšších otáčkách, je srovnatelný s hlukem benzínové verze), tomu mohu DiTD doporučit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 14:08, RE: Premacy
Premacy napsal:
DiTD 66 KW, vyrobenou 5/2000 mám. Kupoval jsem ji loni jako dovoz z Německa, se stavem počítadla 108 tis. km, serv. knihou, protokolem TUV atd. I dle slov servisu, vše odpovídalo údajům na tachometru. Já jsem vyloženě chtěl diesla i když se svým nájezdem 20 tis/rok je to tak na hranici. Ale cena byla stejná jako za benzínovou. Jezdím většinu km po městě a odvážím se trvdit, že s benzínovou bych jezdil za 9l/100 km. S dieslem se v pohodě vejdu do 7l/100 km, ať je léto nebo zima. Hodně se ve spot...
Děkuji za odezvu. Váhal jsem mezi Premacy a Scenicem a myslím, že je /i díky recenzím na Renaulty/ rozhodnuto. D.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 17:03, RE: Premacy
David napsal:
Děkuji za odezvu. Váhal jsem mezi Premacy a Scenicem a myslím, že je /i díky recenzím na Renaulty/ rozhodnuto. D.
Mam Premaci rok 2000 2,0 Ditd 66KW. Je skvělá za 6 let co ji vlastinm jsem na ni nedělal nic kromě běžné údržby. Měl jsem v ruce už hodně aut ale tohle TDI je výborná motorová jednotka. Japonská spolehlivost je znát. Můžu jenom chválit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 19:16, RE: Premacy
anonym napsal:
Mam Premaci rok 2000 2,0 Ditd 66KW. Je skvělá za 6 let co ji vlastinm jsem na ni nedělal nic kromě běžné údržby. Měl jsem v ruce už hodně aut ale tohle TDI je výborná motorová jednotka. Japonská spolehlivost je znát. Můžu jenom chválit.
Není ten motor až příliš liný...66kW není zrovna bůhví jak moc na takové velké auto,tak se ptám,jestli je to dostačující výkon? Mladá si koupila Scénica,v benzínu 1,6 a výkon paráda,jenže jak jsem jí říkal před nákupem,tak se to i potvrdilo,že elektroinstalace u rencků není zrovna to nej...protože ji nešli vzápětí stahovat okýnka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 19:28, RE: Premacy
Kukinek napsal:
Není ten motor až příliš liný...66kW není zrovna bůhví jak moc na takové velké auto,tak se ptám,jestli je to dostačující výkon? Mladá si koupila Scénica,v benzínu 1,6 a výkon paráda,jenže jak jsem jí říkal před nákupem,tak se to i potvrdilo,že elektroinstalace u rencků není zrovna to nej...protože ji nešli vzápětí stahovat okýnka
Děkuji za další odezvy. Myslím, že 66kW je dostačujících. Není to na sportovní jízdu, ale na rodinné ježdění to stačí. D.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 20:34, RE: Premacy
David napsal:
Děkuji za další odezvy. Myslím, že 66kW je dostačujících. Není to na sportovní jízdu, ale na rodinné ježdění to stačí. D.
Jj,taky děkujeme za dobře vyvedenou recenzi i za další dodatečné info Ať autíčko dlouho a bezproblémově slouží i nadále...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 20:42, RE: Premacy
Kukinek napsal:
Jj,taky děkujeme za dobře vyvedenou recenzi i za další dodatečné info Ať autíčko dlouho a bezproblémově slouží i nadále...
Myslím že tam dávali aj Ditd 74KW verziu. Ja by som na vašom mieste bral práve ten. Inak pekné a vybavené MPV.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 21:46, RE: Premacy
David napsal:
Děkuji za odezvu. Váhal jsem mezi Premacy a Scenicem a myslím, že je /i díky recenzím na Renaulty/ rozhodnuto. D.
Přimlouvám se za Mazdu Premacy (viz poradna Premacy x Scenic)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 22:35, RE: Premacy
Kolega zo Slovenska napsal:
Myslím že tam dávali aj Ditd 74KW verziu. Ja by som na vašom mieste bral práve ten. Inak pekné a vybavené MPV.
DiTD 74 kW se do ní dává od roku 2001. Pokud můžete, tak vezměte silnější verzi. Spotřeba stejná a vlastnosti lepší (už to tady bylo myslím někdy dříve psáno). Ne, že by ten starší motor byl špatný! Je to jen na Vás, co preferujete a kolik do toho chcete investovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 10:45, Premacy
Díky i za informace o silnějším motoru. Jsem rád, že jsem si nechal poradit. D.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 06.05.2006 13:19, RE: Premacy
David napsal:
Máte někdo zkušenost s Premacy 2,0DiTD? Podělte se, prosím. Chtěl bych koupit 02,03. Díky za pomoc. D
Mám 2,0DiTD r.v. 2004, 75kW. Zatím nemohu říci žádné špatné zkušenosti. Kromě poněkud hlučnějšího motoru za studena, hluk po zahřátí zmizí. Výkon je více než dostatečný, spotřeba 6-6.5l/100 km na trase 30 km po dálnici při 140 km/hod a 15 min průjezd přes Prahu. Doporučuju, jsem s ní spokojený.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.