0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaká je malá Mazda Demio?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.05.2011 10:12, rada
Většinou čím větší je auto exot, tím exotičtější jsou ceny ND, tak abys pak nebyl zaskočenej. Osobně bych se poohlédnul po civilizovanější verzi čehokoliv jiného, na co lze koupit i něco na vrakovišti. Ani s druhovýroubou to u Demia tipuju nebude bůhví co. Ale střílim od oka, možná že se pletu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.05.2011 09:00, rada
Auto som vlastnil 4 roky.Jednoznačne to bolo bezproblémove autíčko,bol som na ňom 2x v chorvátsku a aj vo francúzku atd.Mal som motor 1,5 16V,na tak malé auto bol ten motor velmi živí akurát pri 130-tke už točil skoro 4000 ale to asi točí každy 16V.Priemernú spotrebu som mal 6,7l/100km.Bežné veci ako filtre, platničky kúpiš v každej mototechne,ostatné veci som kupoval cez internet.Dá sa nato zohnať všetko.Moje auto bolo v plnej výbave+posuvná zadná lavica ktorú som dosť často využíval.Zadná časť lavice sa dá aj úplne sklopiť do zadu tak že vznikne priestor na spanie,samozrejme aj predné sedačky musíš sklopiť.Mazdu som vlani predal do rodiny a slúži k plnej spokojnosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.05.2011 11:20, rada
Demižona, jak se mu u nás říká, odnož rodiny provozuje taky. Mám pocit, že je to auto postavený na základě Mazdy 2, ale víc si toho nepamatuju. Nicméně k jeho spolehlivosti jsem za 3 roky provozu (koupen jako ojetý) žádnou kritiku neslyšel. Je osazen 1.5 16V. Mě tedy neoslovil jeho design a doslova by mi vadilo lacině vypadající provedení interiéru, ale to může dělat ta nevzhledná šedá barva. Nicméně pokud se líbí, tak to asi velké šlápnutí vedle nebude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.05.2011 08:13, rada
Máme demio 2002 1.5 asi 5 let a nemá chybu. Absolutně spolehlivé. Jen dolejvat kvalitní olej a nezklame vás!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.05.2011 13:32, Demio není úplné kombi - co 323F?
S Demiem jsem nejezdil ,ale mel jsem 6 let 323F z roku 1997 - naprosto spolehlive a bezproblemove auto, motor 1,5 a spotřeba kolem 6,5 pri slusne dynamice. Jezdili jsme v nem se dvema detmi, hluboky kocar se dal do auta slozit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.05.2011 15:31, Náhradní díly
Nijak bych se toho nebál. Měl jsem 626, z roku 89. Za 8 let jsem moc náhradních dílů nepotřeboval. Třeba chladič z Auto Kelly stál tuším 3500. Když jsem auto kupoval, tak už byl letovaný a po cca 2 letech prasknul. Zadní díl výfuku cca 2000. Ostatní věci z druhovýroby nejsou nijak drahé, stačí se podívat na Auto Kelly a porovnat. I na vrakovištích se toho dá sehnat dost. Nové originální díly na takhle staré auto nemá cenu kupovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.05.2011 16:40, RE: Náhradní díly
Petr S napsal:
Nijak bych se toho nebál. Měl jsem 626, z roku 89. Za 8 let jsem moc náhradních dílů nepotřeboval. Třeba chladič z Auto Kelly stál tuším 3500. Když jsem auto kupoval, tak už byl letovaný a po cca 2 letech prasknul. Zadní díl výfuku cca 2000. Ostatní věci z druhovýroby nejsou nijak drahé, stačí se podívat na Auto Kelly a porovnat. I na vrakovištích se toho dá sehnat dost. Nové originální díly na takhle staré auto nemá cenu kupovat.
O Kelly family bych se moc neopíral. Sice jsou nejlevnější, ale většinou proto, že nabízejí nejméně kvalitní díly. Mají i dražší díly, ale podle nějnižší ceny ušetříte málo peněz a kvalita bude citelně horší než díly o trochu kvalitnější. U těchto dodavatelů je potřeba se vyznat v tom, co koupit a čemu se vyhnout, chce to někoho se zkušenostma. Třeba ten výfuk - klidně nemusí sedět ukotvení v autě, viděl jsem takový díl. Při pokusu o ohnutí do vhodné polohy to upadlo a muselo se to přivařit znovu a správně. Často ale zase takový nesedící díl klidně vezmou zpátky a vymění za jiný lepší, nesmí být ale poškozený. Pak je to kromě otázky peněz taky otázka času. Myslím že např. Elit takto nízkou kvalitu nedodává vůbec.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.05.2011 09:10, Mazda Premacy
Souhlasím s autorem v tom, že pro rodinu s malým dítětem je mnohem výhodnější Mazda Premacy a cenově už tak moc velký rozdíl nebude. Prostorné a spolehlivé auto. Demia se hodí pro cestování ve dvou nebo ve třech dospělých. Je to přece jenom malé auto.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.