0
zpět
 

diskuze k tématu: MAZDA 626 (GE) - Vzor spolehlivosti a solidnosti

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.06.2005 17:26, Dobra volba
vzpominam si kdyz jsme si tohle vozitko poridili domu do rodiny. byl to benzin 2.0l 16V, za 2 roky jsme menili pouze olej a remeny, jinak vubec nic. ovsem neuprosna byla spotreba... to auto melo takovou zizen.potom jsme si poridili opel (2.0l 16V) a spotreba byla o 1/3 mensi a to uz je pri dnesnich cenach benzinu znat :(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.06.2005 17:01, RE: Dobra volba
MaClaud napsal:
vzpominam si kdyz jsme si tohle vozitko poridili domu do rodiny. byl to benzin 2.0l 16V, za 2 roky jsme menili pouze olej a remeny, jinak vubec nic. ovsem neuprosna byla spotreba... to auto melo takovou zizen.potom jsme si poridili opel (2.0l 16V) a spotreba byla o 1/3 mensi a to uz je pri dnesnich cenach benzinu znat :(
Přesně tak, auto je to spolehlivý, hezký, ale docela nenapapaný! Při dnešních cenách paliva bych ji znovu bral jen s úpravou na plyn! Těm, co maj benzín za pakatel, vřele doporučuji! Najezdil jsem v ní cca 260000 km a kromě pravidelného servisu a sem tam nějaké žárovičky jsem do ní nic neinvestoval!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.06.2005 14:23, RE: Dobra volba
HCPCE napsal:
Přesně tak, auto je to spolehlivý, hezký, ale docela nenapapaný! Při dnešních cenách paliva bych ji znovu bral jen s úpravou na plyn! Těm, co maj benzín za pakatel, vřele doporučuji! Najezdil jsem v ní cca 260000 km a kromě pravidelného servisu a sem tam nějaké žárovičky jsem do ní nic neinvestoval!
mate pravdu, majitel ktery si ji pak od nas koupil ji ma na plyn. sem tam ho zahlednu a na vuz si nikdy nestezoval. jednoznacnou prednosti 626 je spolehlivost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.06.2005 17:24, Common rail x comprex
Pro autora: Co má comprex společného s common railem????
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.07.2005 08:39, spokojenost
mám 626 půl roku a nemám s ní žádné problémy. Motor je 1,8 a co se týče spotřeby, tak je super, na dálku 6 l. a po městě 7 l. Autor článku píše, že se auto v zatáčkách naklání, s tímto nesouhlasím, protože moje mazda sedí jako přibitá a o naklánění nemůže být ani řeč. Zatím jsem maximálně spokojen. Jediná věc byla, když jsem auto koupil, tak u zadních kotoučových brzdy byly zarezlé táhla ruční brzdy, které jsem poměrně těžce rozhýbával. Ruční brzda do dneška moc dobře nefunguje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.11.2005 16:52, 626-pro autora
Pane Vaculíku,vymlouváte se na překlepy,ale mě to přijde,že nevíte co píšete a jenom papouškujete to co někde zaslechnete.Už jsem nesouhlasil s recenzí 323Fka a teď ani s recenzí 626ky.Měl jsem obě ,měl jsem i Xedose,takže mohu provnávat.Co se týče spotřeby u 626ky , mě brala průměr 8l a to jsem ji nešetřil.Jezdím dost razantně.I do zatáček a tam seděla skutečně jak přibitá,až jsem se tomu sám divil,že se ještě "neutrhla".
Jedinou omluvou pro Vás může být to,že jste v ani jednom autě nejel,takže nemluvíte z vlastní zkušenosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 25.11.2005 08:37, chyba - pro autora
Stejně jako u BMW E36 kde byly fotky E46 upozorňuji, že druhá fotka zhora (zlatá metelíza) není model GE, ale o generaci novější GF !!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.12.2005 22:17, RE: 626-pro autora
anonym napsal:
Pane Vaculíku,vymlouváte se na překlepy,ale mě to přijde,že nevíte co píšete a jenom papouškujete to co někde zaslechnete.Už jsem nesouhlasil s recenzí 323Fka a teď ani s recenzí 626ky.Měl jsem obě ,měl jsem i Xedose,takže mohu provnávat.Co se týče spotřeby u 626ky , mě brala průměr 8l a to jsem ji nešetřil.Jezdím dost razantně.I do zatáček a tam seděla skutečně jak přibitá,až jsem se tomu sám divil,že se ještě "neutrhla".
Jedinou omluvou pro Vás může být to,že jste v ani jednom autě nejel,takže...
A kolik jste řídil aut Vy,? Když tak porovnáváte jízdní vlastnosti.Když totiž někdo jezdí v tom samém autě a jiné nevyzkouší, což je možná Váš případ, jelikož třeba zadní napravy všech mazd jsou úplně stejné-pro vysvětlení, jde o nápravu TTL, A jak známo, podvozek má zásadní vliv na chování vozidla. Zkuste se svézt třeba v BMW ,,5ˇˇ E 34, Alfě Romeo 156, nebo třeba Nissanu Almera GTI, a pak mluvte o jízdních vlastnostech, třeba budete překvapen. Já tyhle auta a nejen ta řídil a ty mají třeba dle mého názoru dobré jízdní vlastnosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2007 12:36, 626, GF
Mazdu 626, GF, motor 1,8, 66 kW, r.98 mám již několik let a nedávno jsem přehoupl 200 tis km. Až do této doby bych považoval auto za naprosto spolehlivé. Teď se začínají ozývat problémy. Myslím ale, že jsou odpovídající věku a jsou odstranitelné. Např. výměna čepů skončila výměnou ramen, spínač zapalovací skříňky, odporoučel se startér (trochu mu pomohla manželka), plynová zpěra pátých dvěří.
Motor se nevyznačuje okouzlující akcelerací, ale zase mu nedochází dech ani ve vyšších otáčkách. Má charakter odpovídající spíše rodinnému než sportovnímu vozu. Ale když se spěchá, dokáže překvapit. Co naopak musím vyzdvihout je podvozek. Krásně sedí i při razantním průjezdu zatáčkou, dává pocit jistoty. Nepříjemným je při jízdě po hrbolaté cestě. Ucítíte každý hrbolek a jamku. Interiér je skutečně velmi prostorný. Trochu mi vadí sedačka řidiče. Asi bude už prosezená, při delší jízdě bolí záda. Spotřeba za posledních 50tis km stoupla o cca 1 l, a je to nyní na 8,5 l/100 klm. Jezdím ovšem hodně po městě. Co ještě dodat. Horší je výhled při couvání, ale dá se na to zvyknout. Snesl bych výkonější brzdy, měkčí chod spojky a přesnější chod řadící páky a levnější náhradní díly. Toto je srovnání s jinými auty. Celkově ale dobré auto. Na STK mi pokaždé řeknou, že na tak staré auto s tolika km je ve velmi dobrém stavu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.07.2007 01:46, Mazda 626 GT
Jestli kdokoli z vás jel či vlastní GT verzi, dá mi jistě zapravdu že se s ní dá jezdit až orgasticky rychle do zatáček..a ona se mrška ani nehne. Toto auto je láska a ještě k tomu dokonalá @:o)
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.