0
zpět
 

diskuze k tématu: Sportovní kombi pro mě

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.06.2013 10:25, Sportovní kombi pro mě
Dobrý den,
rád bych si nechal poradit s výběrem kombíku vyrobeného od roku 2006 do částky 250.000 Kč. Můj požadavek na vůz je asi nereálný, ale měl by splňovat následující předpoklady - řazeno dle priorit:
1. Sportovní svezení - V současné chvíli jezdím Škodou Octavia 2.0 Tdi 103 kw a dynamika a mrštnost tohoto vozu je spodní hranice toho, co bych od budoucího vozu akceptoval a očekával.
2. Spolehlivost
3. Nájezd kupovaného vozu do 150.000 km.
4. Nízké provozní náklady - Přeci jen Octavii nešetřím a jezdím dlouhodobě kolem 6,5l. Na to se rychle zvyká :)

Původně jsem zvažovat Toyotu Avensis 2,0tdi 130 kw, ale názory na internetu mě odrazují kvůli vysokým opravám do vstřiků, filtru pevných částic, praskajících hlav a jiné. Nyní trochu uvažuji nad Mazdou 6, ale rád si nechám poradit úplně jinou značku.
Předem děkuji!

reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pátek 28.06.2013 12:18, dynamika v přímce
Z textu vyplývá, že jde tazateli hlavně o zátah v přímce. Asi nejjednodušší bude nechat načipovat stávající oktávku. Možností je ještě Audi A6 2,7 TDI manuál bez quattra. Motor nemusí roztáčet diferáky navíc, automat neubírá výkon, celkově je lehčí a motor sám o sobě má síly dost. Jezdil jsem s ním (ale s quttrem) kolem 6,5 - 7,5 l v pohodě (3,0 TDI quattro, automat 7,5 - 9). S vaším dravějším jízdním stylem (2,0 TDI 6,5 l - já 5,5 - 6) to bude o něco víc. Spolehlivost není špatná, každý moderní diesel chce své. Nahoněné dieselové dvoulitry si taky obvykle řeknou o víc než 6 litrů nafty a servis je také dražší než u základních verzí (jiné vstřiky, turbo, častější výměna spojky, dvouhmoty...)
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 14.08.2013 23:14, Re:
Dobrý den. Problémy se vstřikovači Common-Railu se úplně nevyhýbají žádnému autu, jednoho dne je prostě budete muset vyměnit nebo nechat repasovat. S Mazdou 6 byste měl být spokojený, já Vám ale doporučím auto velmi podobné - Ford Mondeo s dieselem 2.2 TDCi. Nabídne asi nejlepší jízdní vlastnosti ve své třídě a výborně se řídí, auto je to poměrně spolehlivé, výkon pro svižnou jízdu dostatečný a spotřeba by měla být Vaší současné Octavii blízká.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.