0
zpět
 

diskuze k tématu: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Kerika
počet příspěvků6
datum registrace06.11.2019
Středa 06.11.2019 13:09, Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
Ahojte. Prosim poradte mi,ci sa mam rozhodnúť pre kúpu novej Mazdy 6, benzín,2.5,automat. Napíšte mi prosím Vaše skusenosti ohladom motora ,karoséria a elektroniky. Počula som ,že sú problemy s brzdamu,lakom, navigaciou a zrkadlami. Zdá sa mi, že je to dost drahe auto,aby sa toľko veci kazilo na ňom hneď od začiatku.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 07.11.2019 14:36, RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Kerika, 06.11.2019 13:09 (Ahojte. Prosim poradte mi,ci s ...)


Nova znamena model 2019 priamo z obchodu? Ak ano, tak ta je omnoho lepsie odhlucnena a celkovo lepsia. Ma aj lepsiu navigaciu, podporuje android auto alebo apple car, ma lepsi interier atd. Motor je super a ten automat tiez nema nejake problemy. V tejto novej verzii ale motor kvoli spotrebe vypina dva valce, co niekomu vadi, niekomu nie. Auto je tiez tazsie, takze je aj trochu pomalsia ako predchadzajuce verzie. Brzdy.. vo verzii GJ z roku 2013 a mozno aj trochu neskor su naozaj pouzite vynikajuce cinske brzdy, kde uz po prvom nudzovom zabrzdeni sa moze kotuc vykrutit a hotovo. Ja som ich vymenil za textari, ktore trochu pistia, ale brzdia neporovnatelne lepsie. No a lak. Co k nemu? Je krasny, ale je to katastrofa. Ja mam na mazde na celom predku, kde odlietavaju kamienky z cesty, foliu, a nemam problem :) Vide to asi na tisic eur, a clovek ma pokoj. Zaverom len tolko, ze ako bol citroen c5 postaveny okolo komfortu, dobreho odhlucnenia a na ostatne sa moc nehladelo, je zasa mazda postavena okolo motora a jazdnych vlastnosti. To ostatne tam je, aby to nechybalo marketingu pri reklamach... A aby som teda aj poradil. Ja by som do nej isiel s tym, ze by som spravil tu foliu minimalne na predok auta a tiez zadny blatnik, aby sa moc neposkriabal pri nakladani.
reagovat
Kerika
počet příspěvků6
datum registrace06.11.2019
Čtvrtek 07.11.2019 14:46, RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Citroenak, 07.11.2019 14:36 (Nova znamena model 2019 priamo ...)


Ďakujem za komentár. Tak asi cuvnem od kúpy. Za toľko peňazí už by som chcela spoľahlivé auto,do kt.nemusim min.4-5 rokov peniaze vyrážať.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 07.11.2019 15:11, RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Kerika, 07.11.2019 14:46 (Ďakujem za komentár. Tak asi c ...)

Dobrý den, dle mého je to dobré rozhodnutí, jsou prostě méně choulostivé auta a za menší cenu , včetně servisu. Nová Mazda je krásná, ale nebral bych, pokud hledáte odolné auto na delší dobu za rozumnou cenu...
reagovat
Kerika
počet příspěvků6
datum registrace06.11.2019
Čtvrtek 07.11.2019 15:26, RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: BobanHTP, 07.11.2019 15:11 (Dobrý den, dle mého je to dobr ...)


Práve také auto chcem, s kt.by som mala pokoj dlhšiu dobu.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 07.11.2019 15:41, RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
Kazde auto ma svoje muchy. Ja mam teraz mazdu 6 2014. Rozmyslal som ale, za ake auto by som ju v buducnosti vymenil... a nic ine, ako dalsia mazda 6 ma nenapadlo. Nie je to moje najoblubenejsie auto, ktore som mal, ale aj napriek tymto problemom je to stale podla mna najspolahlivejsie auto. Okrem toho ako som pisal, rozdiel medzi faceliftovanymi verziamy je obrovsky a ta mazda 6 z 2019 uz toho nema vela spolocneho z mazdou z 2013, aj ked sa velmi podobaju. A kedze lexus sa nevyraba ako kombi a nema uz atmo motory, len hybridy, tak nie je vobec na vyber. Ale budem rad, ak mi napisete auto, ktore je kvalitnejsie a spolahlivejsie a hlavne lacnejsie.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 07.11.2019 15:51, RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Kerika, 07.11.2019 15:26 (Práve také auto chcem, s kt.b ...)


Neexistuje ojetina, u které bude na 4-5 let klid a bude bez investic.
Rozepište se o svém rozpočtu, nájezdu a použití auta a možná vám tu někdo poradí alternativu...
reagovat
Kerika
počet příspěvků6
datum registrace06.11.2019
Čtvrtek 07.11.2019 15:51, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Citroenak, 07.11.2019 15:41 (Kazde auto ma svoje muchy. Ja ...)


Nemám ani šajnu, ake kúpiť. Ale v každom prípade dám vedieť. Je mi ľúto za mazdou, už som sa do toho veľmi vzila, ako budem jazdiť na nej. Je to krásne auto,ale žiaľ tie chyby ma.odradili od tohto výberu. Rozum.mi kázal odstúpiť od zmluvy.
reagovat
Kerika
počet příspěvků6
datum registrace06.11.2019
Čtvrtek 07.11.2019 15:53, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: KoobaS, 07.11.2019 15:51 (Neexistuje ojetina, u které bu ...)


To malo byť úplne nové auto ,2019 ka . Žiadna ojetina. Preto chcem nové auto,aby som.mala pokoj na viac rokov.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 08.11.2019 07:38, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Citroenak, 07.11.2019 15:41 (Kazde auto ma svoje muchy. Ja ...)


Pokud máte chuť, napište o své Mazdě 6 recenzi: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Pátek 08.11.2019 10:07, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Kerika, 07.11.2019 15:53 (To malo byť úplne nové auto ,2 ...)


Pokud japonce, tak se mrkněte na Subaru Outback. Nový model či rok stará ojetina a věřte, že chybu neuděláte. Proti Mazdě získate několik věcí navíc - zejména splehlivost, kterou jsou benzínové modely Subaru již dekády let pověstné (pro ty co začnou argumentovat, tak hovořím o rodinných autech,m nikoliv o WRX STI). K tomu absolutně njevyšší možnou míru bezpečnosti posádky (pročtěte testy), vyspělý pohon 4x4 (na zimu se vždy hodí). K tomu komfort a pohodlí cestování dky tichu na palubě. Lak je daleko kvaltnější než u Mazdy, odolnost vůči korozi je též léty prověřená, coř íct dál? Chce to vyjet k dýlerovi a nezávzaně se svézt. Všechny současné modely Subaru s benzínovými motory mají CVT převodovky nové generace, takž spolehlivost je zajištěna (ostatně CVT od Subaru na problémy netrpělo nikdy) a díky CVT je optimalizovaná i spotřeba paliva. S velkým Outbackem lze jezdit v pohodě za 7/100. píšu jako majitel 3. vozu značky Subaru. A kdo jednou Subaru, už asi nikdy jinak.
reagovat
Kerika
počet příspěvků6
datum registrace06.11.2019
Pátek 08.11.2019 10:58, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Zdeny60, 08.11.2019 10:07 (Pokud japonce, tak se mrkněte ...)


Ďakujem za radu. Nad Subarum som este nerozmyslala. Ale v každom pripade začnem sa vypytovat naňho. Mám známych, kt.uz dlhe roky jazdia iba na Subaru. Spýtam sa aj ich na spokojnosť, resp.nespokojnost. a skúsim aj u predajcu skúšobnú jazdu vybaviť. Ďakujem.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 08.11.2019 13:00, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Kerika, 07.11.2019 15:53 (To malo byť úplne nové auto ,2 ...)

Ahoj Kerika v dané cenové relaci je tolik možností, že ani nevím, kde začít. Počínaje jmenovaným Subaru, které je symbolem spolehlivosti, ale také bezpečnosti, přes Hondu CRV, Civic,až po přes Toyotuy RAV4 nebo Corollu.

Obecně se budeš cítít lépe v SUV, jako RAV4 od Toyoty nebo v Hondí CRV. Vyšší posez, lepší výhled dělají divy
Každopádně v benzínu neuděláš chybu se Subaru, Toyotou ani Hondou. V každém autosalonu nabízí zkušební jízdu, kdy už si najdeš vůz, který Ti padne ..
reagovat
Mára Šindy
počet příspěvků1
datum registrace25.11.2019
Pondělí 25.11.2019 21:47, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Citroenak, 07.11.2019 15:41 (Kazde auto ma svoje muchy. Ja ...)


Auta sleduji dlouho, a napadlo me si poridit mazdu protoze je spolehliva.Hlavne atmosfericky motor.Ale co tu ctu o kastly, tak to me bohuzel odradilo od mazdy.Tak asi budu muset poridit skodovku.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 28.11.2019 13:03, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: BobanHTP, 08.11.2019 13:00 (Ahoj Kerika v dané cenové rela ...)


To bola fakt blba rada. Pani chce evidentne limuzinu strednej triedy, tak jej podme nanutit nove SUV za o 50% vyssie ceny, alebo hatchbacky triedy golfa. Jedina relevantna rada bola subaru, ale nie kazdy vyuzije stalu stvorkolku, najme ked jazdi vela po dialnici. Takze ziadna rada :) Za mna teda mazda 6 + samozrejme folia na auto a je pokoj. Popripade by som este poradil spolahlivy fiat 500 alebo cadillac escalade. Najme ten cadilac s 6.2 motorom je robustne a spolahlive auto.. :)
reagovat
SpykeR
počet příspěvků16
datum registrace07.02.2020
Sobota 08.02.2020 01:28, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kúpiť či nekúpiť Mazdu 6?
citace:
reakce na: Citroenak, 28.11.2019 13:03 (To bola fakt blba rada. Pani c ...)


Přesně tak...nevim jestli nějak pomůžu, každopádně ač jsem zastánce PSA, velký, pokud se bavíme o zcela novém autě tak mě třeba ukamenujte, ale do nového citraku bych nešel, zrovna tak bych stopro nešel ani do škodovky...s mazdou jsem měl zkušenosti a celkem bych řekl že dobré i co do spolehlivosti...lak, no ja měl na operak 3, ano někde jinde ale v té době to bylo jedno z mála aut kde uvažovali a nezapomněli do auta dát motor. Toyota není vůbec krok vedle, jen se omlouvam ale neznám motorizaci aktuálních modelů ale u 2016 newcar hybrid fungoval dobře rok, po 2 letech(130000) samé problémy v elektru (pravda jen prkotiny, tam tlačítko, tu display, klima šla do kopru, startér ko) ale hlavní problém byl že po dvou letech už běžel motor prakticky pořád a to na všech 4 modelech. Prostě doba slavného priusu s 5letou baterií na 70% je pryč...paradoxne nejlépe na tom byl ten co jezdil nejvíc ale i tak po 3 letech a 260000 startoval každé 3-5 km taky. Všeobecně vzato u starších aut ti odejdou věci co teoreticky ocekavas u noveho tě může ledacos překvapit. Ale když se dívám na cenu Mazdy, zkusil bych se podívat po volvu, já chápu že trochu jinde ale napadla tě možnost predvadecky? Máš sice nevýhodu v možnosti konfigurace a nevím jak na to auto spechas ale dovedou udělat slevu i okolo 100000kc za 15000km nájezd. A to i jiné automobilky v cenách o kterých jsi zatím neuvazovala. Teoreticky mě napadá i Renault který je pověstný použitím motorů vývojově staršího data, pokud se jedná o 2.0i i spolehlivé. Jen zpracování a spotřeba se volvu nevyrovná. Ja beru auto jako spotřební věc ale mě by dle požadavků prostě nejlépe Volvo. Ne vždy platí co je dražší je lepší ale v tomhle případě asi ano a přijde mi i uživatelsky příjemné na ovládání interiéru...ale v tomto bodě to je na Vás, já rád poradím jako mechanik s technikou.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.