0
zpět
 

diskuze k tématu: Podezřele nízká spotřeba

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.10.2014 20:36, Podezřele nízká spotřeba

vozidlo: Mazda 5
rok výroby: 2006
palivo: nafta
výkon v kW: 105
kód motoru: MZRCD

popis závady: Dobrý den,
Automobil má poslední 3 měsíce (+-4000Km) podezřele nižší spotřebu. Dříve 6.2, teď 5.5 měřeno podle dotankování. PP dokonce o 1l. Ježděné trasy se nezměnily. Automobil vlastním od novoty, takže mám s čím srovnávat. Změna byla skoková.
Vypadá to, že bych si vlastně neměl na co stěžovat. Ale mám obavu, že přestala fungovat nějaká ekofíčura. A nerad bych kvůli nějakému nefungujícímu filtru nebo ventilu řešil následnou drahou opravu třeba motoru.
Žádnou změnu ve výkonu nebo zvuku nepozoruji. DPF regeneruje jako dříve.
Jinak s autem jsem maximálně spokojen. Najeto 140000Km bez poruchy.
Děkuji
Radek


kód chyby určené na diagnostice: -

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
reagovat
Projectigi
počet příspěvků32
datum registrace17.12.2008
Úterý 21.10.2014 18:20, jiný dodavatel paliva?
Tankujete u stejné pumpy? Zeptejte se, jestli nezměnili třeba dodavatele paliva.
Potom mě napadá, nebylo vozidlo v servisu, udělaná geometrie, nebo poštelování brzd, popřípadě, nesundal jste zahrádku?
Podle mě fičura kdyby se pokazila, tak by na palubní desce svítila nějaká kontrolka motoru.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 21.10.2014 19:12, motor
není to ten báječný motor který díky našim servisům kolaboval zhruba ve vašich km? tuším že šlo o nějaké podložky pod ventily či co...
reagovat
cayak
počet příspěvků1
datum registrace04.05.2010
Úterý 21.10.2014 22:33, motor
Zkusil jste řešit podložky pod vstřiky? Na clubu vašeho auta se tohle téma řeší neustále.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.