0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda 5 – vyplatí se koupě ojetiny pro rodinu?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
Petr S
počet příspěvků1243
datum registrace28.11.2008
Pátek 05.06.2015 00:49, Vyzkoušejte auto osobně
Zkuste si auto osobně projet a pak se rozhodněte. Nevím jestli prostřední sedačka je použitelná jako plnohodnotné sedadlo. O Mazdě 5 jsem uvažoval, ale sám dealer v Mazdě mi řekl, že 3 autosedačky do 2. řady do auta nedám.
reagovat
kubesak
počet příspěvků29
datum registrace23.09.2013
Pátek 05.06.2015 09:23, Mazda 5
Mazda 5 je opravdu dobré auto a s benzínem dokonce téměř dokonalé, ale ten největší problém je právě to prostřední místo vzadu, kam třetí sedačku nedáte (vyzkoušeno)..Tedy ideál pro 4 člennou rodinu s hafanem, nikoliv pro tři caparty..
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Pátek 05.06.2015 11:36, RE: Mazda 5
kubesak napsal:
Mazda 5 je opravdu dobré auto a s benzínem dokonce téměř dokonalé, ale ten největší problém je právě to prostřední místo vzadu, kam třetí sedačku nedáte (vyzkoušeno)..Tedy ideál pro 4 člennou rodinu s hafanem, nikoliv pro tři caparty..


a já mám pocit, že tam byl problém s těma posuvnýma dveřma....nemáte někdo zkušenost?

už jsem dohledal: http://www.mazdaclub.cz/poradna-dotaz/zadni-dvere-r-v-2006-27
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 05.06.2015 15:43, Mazda obecně
má problém s korozí napříč ročníky a modely. Jak na tom budou dejme tomu 3 royk staré modely, se ukáže.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 05.06.2015 22:51, RE: Mazda 5
Corlis napsal:
kubesak napsal:
Mazda 5 je opravdu dobré auto a s benzínem dokonce téměř dokonalé, ale ten největší problém je právě to prostřední místo vzadu, kam třetí sedačku nedáte (vyzkoušeno)..Tedy ideál pro 4 člennou rodinu s hafanem, nikoliv pro tři caparty..
a já mám pocit, že tam byl problém s těma posuvnýma dveřma....nemáte někdo zkušenost?už jsem dohledal: http://www.mazdaclub.cz/poradna-dotaz/zadni-dvere-r-v-2006-27


Ano, Mazda 5 první generace má problém s bočními posuvnými dveřmi. Týká se ale jen verzí s elektrickým ovládáním bočních dveří. To se sériově dodávalo pouze v nejvyšší výbavě. Je tam problém s nevhodně vedenou kabeláží mezi karoserií a dveřmi, kdy se vlivem vzájemného tření dlouhých vodičů prodřou izolace kabelů a díky následným zkratům si dveře žijí vlastním životem. Poměrně často u tohoto systému zlobí také mikrospínače, které mají v létě sklony k přehřívání a následně boční dveře "samovolně" otevřou i u zaparkovaného uzamknutého auta. Kolega si s těmito problémy "hrál" cca 2 roky (objevily se po roce provozu nového vozu), nic nevyřešil a auto po konci 3 leté záruky raději prodal. Nebýt těch elektrických dveří, auto vychvaloval jako výborně řešené prostorné MPV.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1243
datum registrace28.11.2008
Sobota 06.06.2015 00:11, RE: Mazda obecně
Zdeny60 napsal:
má problém s korozí napříč ročníky a modely. Jak na tom budou dejme tomu 3 royk staré modely, se ukáže.


Znamy koupil 6 roku starou Mazdu 6 sedan (benzin 2.0L/automat). Osobne jsem to auto minuly tyden videl v jeho garazi a nikde zadna koroze. Ani v motorovem prostoru. Ty znas vsechny modely Mazdy a vsechny rocniky ze tu rozdavas tyto rady?
reagovat
*autofans*
počet příspěvků159
datum registrace21.11.2008
Úterý 09.06.2015 09:09, Není 5 jako 5
Z dotazu a ceny to vypadá, že chce tazatel novější = 2.generaci. Toto auto nebylo na rozdíl od první tolik prodejně úspěšné takže není z čeho vybírat, ale ochrana proti korozi je oproti jedničce výrazně lepší. Pořád to, ale není Toyota, která u evropských modelů má oproti Mazdě výrazně lepší antikorozní ochranu na úrovni obvyklé u lepších evropských značek. Kámen úrazu vidím v požadavku na plnohodnotné prostření sedadlo. To opravdu pětka neumí, doporučuji výrazně širší Toyotu Verso nebo nějaké francouzské MPV (Picasso, P5008, Berlingo-Partner). Všechny zmiňované vozy mají navíc rovnou podlahu vzadu, takže dospělý může sedět i uprostřed.
reagovat
zeneva
počet příspěvků75
datum registrace24.08.2009
Pátek 12.06.2015 08:23, 3 místa vzadu je utopie...
Mam pocit,ze 3.sedacka uprostred je nouzovka v jakemkoliv aute...na kratkou trasu ok, ale na dovolenou urcite ne. Zkuste tam ty tri sedacky proste dat a uvidite v realu. Kazda sedacka neni stejna, navic pozdeji podsedaky nezaberou tolik mista. Do kamosovyho Roomsteru jsme dali tri velky sedacky, do moji Mazdy 6 1. generace dve velky a podsedak.
Drzim palce. A pokud se rozhodnete pro 3 rady sedacek, udelejte si zasedaci poradek a jasny pravidla, jak se deti budou tocit
reagovat
TomasV01
počet příspěvků16
datum registrace25.05.2015
Pátek 12.06.2015 21:54, Mazda 5, 6 diesel do r.v. 2007/2008
Jedná se o velmi slušný motor, který byl později nabízen v 89/105 kW pro model 6 a 81/105 kW pro model 5.

Nejčastější závady:
- vadný SCV ventil (Suction Control Valve) na čerpadlu: cena dle nabídky od 6000 - 10000 Kč
- vadné řešení těsnících kroužků pod vstřikovači: cena za nové těsnění pár Kč, horší je práce a horší je důsledek, pokud se ponechá (pokud odšroubujete víčko od nalévání oleje za ohřátého motoru a stoupá dým = netěsní --> blbé je, že se olej ředí naftou a dochází ke karbonaci motoru... o to víc, když původní majitel skočil na long-life oleje a měnil až po 30 tkm, což u naftového motoru není dobré)
- a další běžné starosti s ojetým dieselem, které jsou vesměs všude stejné...

Horší je to s cenou náhradních dílů. Mazda 5 se mi fakt líbí, ale třeba dvou-hmotový setrvák je 2x tak dražší než na koncernové VW Passat, to samé platí o sadě předních ramen... a filtru pevných částic.

Osobně budu volit buď Ford S-Max (stejně dobrý podvozek jako u Mazda 5). Alternativně VW Touran. Do Ford Galaxy nebo VW Sharan už se mi jít nechce, menší dodávku nepotřebuji. Citroen C4 je pěkný až od posledních ročníků. Ale francouzská auta mne nijak moc nikdy nefascinovala.

U VW zajímavě zní motor 1.4 TSI 110kW s továrním CNG. CNG jako palivo je velmi zajímavé. Od roku 2009 nejsou už takové problémy s rozvodovým řetězem.

Hodně zdaru s výběrem a štěstí na dobrý kus.
reagovat
rupus
počet příspěvků2
datum registrace01.06.2010
Úterý 16.06.2015 09:35, RE: Není 5 jako 5
*autofans* napsal:
...doporučuji výrazně širší Toyotu Verso nebo nějaké francouzské MPV (Picasso, P5008, Berlingo-Partner). Všechny zmiňované vozy mají navíc rovnou podlahu vzadu, takže dospělý může sedět i uprostřed.


Mazda 5 vzadu žádný hrbol nemá. Podlaha je plochá ve druhé i třetí řadě.
reagovat
Pamiva
počet příspěvků1
datum registrace18.04.2020
Sobota 18.04.2020 13:05, Mazda 5 2008 81kW nafta
Dobrý den, poradí někdo?
Proč auto bíle kouří..?
reagovat
ja.ga.ka
počet příspěvků1
datum registrace27.08.2021
Pátek 27.08.2021 09:54, Bilý kouř
Od 2020 to už má pán určitě vyřešené, ale když už mohu vložit svoji trochu do mlýna... měl jsem u Mazdy 626 poslední generace bílý kouř a jednalo se o vadu těsnění pod vstřikovačem.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.