0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda 5 Alternativní palivo LPG

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, dovoz vozidel, oleje, aditiva, ostatní, automobilky, japonská vozidla, hybridy, cng, lpg, diskuze o tipcars
Dvořas
počet příspěvků2
datum registrace24.06.2017
Sobota 05.08.2017 19:39, Mazda 5 Alternativní palivo LPG
Ahoj,
chtěl bych se zeptat. Kdo má předělávanou mazdu 5 na LPG. Jakým motorem a jaký nájezdem na LPG popřípadně jaké problémi se vyskytli při používání alternativního pohonu.
Děkuji za každou dopověd

reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Neděle 06.08.2017 11:12, mazda ford 2.0 duratec
Dobrý den, já provozuji na LPG cca rok a půl Ford Mondeo MK4 s motorem 2.0 Duratec 107 kW, který se dával i do Mazdy 5 a 6 (a v upravené verzi myslím i do "trojky").

Najel jsem s tím zatím cca 45 000 km a neobjevil se jediný problém. Instaloval jsem to do auta, když mělo najeto 90 000 km. Po 30 000 km jsem nechával kontrolovat ventilové vůle, které byly naprosto v pořádku. Používám podtlakové přimazávání pro ochranu ventilových sedel značky JLM.

Oproti jízdě na benzín jde cítit drobný úbytek výkonu, ale to je u plynu normální (byť technici, co to instalují mi tvrdili, že ten rozdíl už dnes poznat nejde). Spotřeba je v létě 9,5l, v zimě cca 10,5 - 11l.

Kdybyste potřeboval vědět něco konkrétního, klidně se mi ozvěte na email: anglictina.paket@gmail.com
reagovat
Dvořas
počet příspěvků2
datum registrace24.06.2017
Neděle 06.08.2017 13:51, Mazda 5 a Ford Mondeo MK4
Děkuji Ti moc za Tvůj příspěvek. Zas je to obohacený o další informace. Ani jsem netušil, že tyto dvě značky mají stejné motory. Zatím víc otazek nemám uvidím co ostatní kolegové co mají mazdu a jaké mají oni zkušenosti. Ještě jednou děkuji
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.