0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Mazdu 5 s dieselovým motorem?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
auticky
počet příspěvků14
datum registrace15.09.2011
Úterý 27.02.2018 07:57, Prosba o doplnění info k FAP
Dobrý den, nejsem si jist jak to je u Mazdy 5 Diesel s FAP. Myslím, že verze 81kw ho neměla. Můžete to prosím doplnit detailněji?
reagovat
pmiks
počet příspěvků1
datum registrace27.02.2018
Úterý 27.02.2018 11:02, Mazda 5 (ne)koupit
Mám M5 z roku 2007, diesel, 81kW, najeto 204 tis. km. FAP má a kolem 200 tis. km mě pěkně potrápil. Opakovaná vynucená regenerace nepomohla, musel jsem ho dát nakonec vyčistit (cca 7,5 tis.), při tom jsem nechal vyčistit i EGR a sání (3,5 tis.) , ale teď je v pohodě. Rozvody jsem dělal i s vodní pumpou ve 180 tis. (cca 14 tis.). Dále u tak starého auta začíná zlobit bufík (cca 8 tis.), no a u M5 klasika - tlumiče (zejména zadní). Snad jsem pomohl při rozhodování.
reagovat
crab
počet příspěvků3
datum registrace24.02.2014
Středa 28.02.2018 13:31, Mazda 5 105kW
Měl jsem verzi se silnějším diesel motorem, rv 2008 a nemůžu si stěžovat. Jedno z nejlepších aut, co jsem měl, bohužel se v Evropě neprodávala verze 4WD (kdesi jsem četl, že jen pro JAP. trh), tak jsem musel vyměnit za Subaru, protože jsme se přesunuli do hor.
Co se týče auta samotného, tak jsem utratil pravidelně každý rok 7tis. za olejový servis v autorizovaném servise. Už si to nepamatuji přesně, ale ta cena byla z poloviny právě kvůli oleje do DPF (ale nechci kecat, už je to nějaký ten rok).
Jinak mi za 4r. co jsem ji měl odešel kompresor klimy - koupeno z druhé ruky z Polska, vyměněno v aut. servise +-10tis. a jak už někdo zmiňoval výše, tak zadní tlumiče odešly 2x... ty musely být asi poddimenzovány.
Se slabším motorem jsem nejel, nemám srovnání, ale ten 105kW byl perfektní. Výborně táhnul i při plně naloženém autě, nebyl nijak moc hlučný ani ve vyšších rychlostech a peněženku taky nevysál...
V zimě auto topilo rychle, místa dost (v 7-mi max s dětmi, prostřední místo v 2.řadě je poloviční) v 6-ti lidech v pohodě i delší výlety. Posuvné dveře jsou výborná věc na stísněných parkovištích u obchoďáku, hlavně pokud máte děti.
Za mně skvělá auto...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.