0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.

kategorie zařazení tématu: automobilky, německá vozidla, volná diskuze
vincitytaymodaimo
počet příspěvků1
datum registrace21.09.2018
Pátek 21.09.2018 11:22, Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.
aponský výrobce nikdy nešel ve vývoji motorů tak úplně s davem. Nyní se pochlubil, že již za dva roky chce uvést novou generaci benzinových motorů Skyactiv-X, které budou vzněcovat benzin. Nová technologie se jmenuje SCCI a ve srovnání se současnými benzinovými motory by měl mít nižší spotřebu o 10 až 30 %. Poprvé ho dostane Mazda 3.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Středa 26.09.2018 08:48, RE: Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.
Nezabudnite pripomenut, ze ho opat pravdepodobne zabali do polozhnitej neodhlucnenej a temperovymi farbami natretej kasne. A samozrejme, ako kazde kvalitne auto bude mat brzdy, ktore sa pri prvom naznaku tlaku na pedal skrutia a v servise vam povedia, ze to zaruka nepokryva, ze ste asi prisilno brzdili. Uz len dufat, ze v nom vacky nebudu z rovnakeho blata ako na 2.2 skyactiv-D. Niektore exemplare tohto motora sa dokazali bez zadrenia dozit aj 150t km... Mazda by sa podla mna uzivila ako predajca benzinovych motorov pre europske znacky. Niektori z nich totiz nevideli kvalitny benzinovy motor uz niekolko desatroci.
Popripade by povest mazdy zachranilo, keby ponukala 'balicky', tzn. ze vam preda to krasne, ale len z 80% hotove auto + polepenie ochranou foliou + odhlucnenie + nastrek podvozku + zaslepky na vsetky tie surovo odkryte miesta v aute. Potom by to mohlo byt auto, ktore dokaze konkurovat.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 26.09.2018 09:55, RE: RE: Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.
citace:
reakce na: Citroenak, 26.09.2018 08:48 (Nezabudnite pripomenut, ze ho ...)


Tady cítím velké zklamání z nákupu vysněného auta...
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Středa 26.09.2018 10:26, RE: RE: RE: Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.
:) Je to citit? Presadol som zial s jedneho z 'nekvalitnych' aut z roku 2005 do 'kvalitky' z roku 2015. Ten posun vo vyvoji planovanej zivotnosti je naozaj priepastny..
Najhorsia je ale obhajoba, ked sa niekde stazujem. Znie asi takto: Ale vsak vsetky auta to maju teraz takto... Vyzera, ze moje dalsie auto bude znova z roku 2005.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 26.09.2018 11:11, RE: RE: RE: RE: Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.
citace:
reakce na: Citroenak, 26.09.2018 10:26 (:) Je to citit? Presadol som z ...)


Já myslím, že to není úplně správně... Ale dost mě to překvapuje... Letos jsem se svezl s novou sedanovou Mazdou 3 v automatu s benzínovým dvoulitrem a auto na mě působilo příjemně... Jasně, kastli a lak testovací jízdou nepoznám, ale překvapilo mě, že máš problémy s odhlučněním na šestce. V tom autě by mělo být absolutní ticho...
To že šla kvalita laků dolů je bohužel pravda a bohužel to platí celkově pro automotive průmysl. Čekal jsem ale, že se to bude týkat spíš robustnosti a životnosti, než např. akustiky a infotainmantu...
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Středa 26.09.2018 13:56, RE: RE: RE: RE: RE: Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.
Tak konkretne mazda 3 s benzinom bude na dialnici dost hlucna. Co sa tyka odhlucnenia, vyhovorka je znama: udrzanie nizkej hmotnosti. Odporucam (po vzore viacerych ludi na fore mazdy) zacat po kupe osetrenim podvozku, ale hlavne sa hned objednat na ochranne folie predku. Bez folie neodporucam jazdit mimo garaz :) Aj ked vela ludi vravi, ze to je mnou, ze mam taky dobity predok (na plech). Mozno maju pravdu, mozno naozaj pouzivam distancny tempomat inak ako ostatny.. Odhlucnenie necham uz na vas.. Inak auto je postavene primarne na paradnom motore a jazdnych vlastnostich. V tejto oblasti sa mu neda nic vycitat. Odhlucnenie budete tiez potrebovat len vtedy, ak planujete jazdit denne po dialnici, ako ja. Ak mate auto na okresky, tak ak spravite ten nater podvozku a folie, uzijete si mnozstvo zabavy. Este by som odporucil aj odhlucnenie podbehov. Zvuk skaliek buchajucich do neodhlucnenych plastovych podbehov totiz moze minimalne vystrasit posadku auta :)
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 26.09.2018 15:28, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mazda začne v roce 2019 prodávat revoluční benzinový motor, který pracuje jako diesel.
citace:
reakce na: Citroenak, 26.09.2018 13:56 (Tak konkretne mazda 3 s benzin ...)


Auto je maminky mého kolegy, za první půlrok snad neprojela první nádrž... Nicméně zkušenosti a rady rád předám.
Já s odhlučněním ani na dálnici neměl problém. Jezdím do tachometrových 140 a tichá auta na firmě nemáme. Bylo to tišší než můj Mégane 1,5dCi 2015, ale kdyby to za ty prachy bylo hlučnější, byla by to ostuda...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.