0
zpět
 

diskuze k tématu: Male auto do prace, do 40000,-

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, vše o spotřebě, automobilky
zizinka
počet příspěvků2
datum registrace01.10.2013
Úterý 01.10.2013 21:14, Male auto do prace, do 40000,-
Ahoj,
shanim male auto do prace, mesicne najedu zhruba 1300km. Jsem relativne mlada ridicka (23), hledam pro sebe prvni vlastni auto. Chtela bych neco spolehliveho - bezporuchoveho, neco s nizkou spotrebou. Jsem ochotna dat max. 50 tis, cim mene tim lepe (ale samozrejme tak aby to auto neco vydrzelo a hned se nerozypalo). Premyslela jsem o huyndai accent 1,5 ( ale to nesplnuje pozadavek maleho vozu), jak je na tom s poruchami nevim. A nebo o Ford Ka. Za jakekoliv jine navrhy budu rada, hledam uz mesic a mam v tom akorat bordel
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 02.10.2013 10:16, RE: Male auto do prace, do 40000,-
zizinka napsal:
Ahoj,shanim male auto do prace, mesicne najedu zhruba 1300km. Jsem relativne mlada ridicka (23), hledam pro sebe prvni vlastni auto. Chtela bych neco spolehliveho - bezporuchoveho, neco s nizkou spotrebou. Jsem ochotna dat max. 50 tis, cim mene tim lepe (ale samozrejme tak aby to auto neco vydrzelo a hned se nerozypalo). Premyslela jsem o huyndai accent 1,5 ( ale to nesplnuje pozadavek maleho vozu), jak je na tom s poruchami nevim. A nebo o Ford Ka. Za jakekoliv jine navrhy budu rada, hledam uz mesic a mam v tom akorat bordel


Malá auta budou mít obecně malou spotřebu a tudíš netřeba se v nich otravovat s naftou kvůli dalšímu maximálně litru úspory, a to ještě u aut cca 10 let starých. Takže obecně bych v tomto konkrétním případě naftu vyloučil.
Do vyhledávače jsem dal 3 kandidáty:
Fiat Punto, Ford Fiesta a Opel Corsa. Já bych vybíral mezi nimi v motorizacích 1,2 (Fiesta 1,3).
reagovat
zizinka
počet příspěvků2
datum registrace01.10.2013
Středa 02.10.2013 12:51, RE: Male auto do prace, do 40000,-
David V napsal:
zizinka napsal:
Ahoj,shanim male auto do prace, mesicne najedu zhruba 1300km. Jsem relativne mlada ridicka (23), hledam pro sebe prvni vlastni auto. Chtela bych neco spolehliveho - bezporuchoveho, neco s nizkou spotrebou. Jsem ochotna dat max. 50 tis, cim mene tim lepe (ale samozrejme tak aby to auto neco vydrzelo a hned se nerozypalo). Premyslela jsem o huyndai accent 1,5 ( ale to nesplnuje pozadavek maleho vozu), jak je na tom s poruchami nevim. A nebo o Ford Ka. Za jakekoliv jine navrhy budu rada, hledam uz mesic a mam v tom akorat bordel
Malá auta budou mít obecně malou spotřebu a tudíš netřeba se v nich otravovat s naftou kvůli dalšímu maximálně litru úspory, a to ještě u aut cca 10 let starých. Takže obecně bych v tomto konkrétním případě naftu vyloučil. Do vyhledávače jsem dal 3 kandidáty: Fiat Punto, Ford Fiesta a Opel Corsa. Já bych vybíral mezi nimi v motorizacích 1,2 (Fiesta 1,3).


Takze radsi Fiesta nez Ka? Ja jsem se docetla ze obecne maji fordy dobry kvalitni motory, ale nevim zda je lepsi ka nebo fiesta.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 02.10.2013 13:46, RE: Male auto do prace, do 40000,-
zizinka napsal:
David V napsal:
zizinka napsal:
Ahoj,shanim male auto do prace, mesicne najedu zhruba 1300km. Jsem relativne mlada ridicka (23), hledam pro sebe prvni vlastni auto. Chtela bych neco spolehliveho - bezporuchoveho, neco s nizkou spotrebou. Jsem ochotna dat max. 50 tis, cim mene tim lepe (ale samozrejme tak aby to auto neco vydrzelo a hned se nerozypalo). Premyslela jsem o huyndai accent 1,5 ( ale to nesplnuje pozadavek maleho vozu), jak je na tom s poruchami nevim. A nebo o Ford Ka. Za jakekoliv jine navrhy budu rada, hledam uz mesic a mam v tom akorat bordel
Malá auta budou mít obecně malou spotřebu a tudíš netřeba se v nich otravovat s naftou kvůli dalšímu maximálně litru úspory, a to ještě u aut cca 10 let starých. Takže obecně bych v tomto konkrétním případě naftu vyloučil. Do vyhledávače jsem dal 3 kandidáty: Fiat Punto, Ford Fiesta a Opel Corsa. Já bych vybíral mezi nimi v motorizacích 1,2 (Fiesta 1,3).
Takze radsi Fiesta nez Ka? Ja jsem se docetla ze obecne maji fordy dobry kvalitni motory, ale nevim zda je lepsi ka nebo fiesta.


Obecně platí, že větší auto je lepší než menší, a to z několika důvodů:
- lepší dimenzování součástí
- obecně vyšší pasivní bezpečnost
- lepší stabilita
- větší prostornost
Nedovolím si spolehlivostně posoudit, zda je lepší KA nebo Fiesta, ale k vzhledem k výše uvedeným důvodům bych se přikláněl k o něco většímu autu než je KA.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.