0
zpět
 

diskuze k tématu: Levnější ojeté auto z dovozu - jak na to?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 13.03.2005 10:31, Dovoz ojetin.
V článku Františka Vonderky je hned v úvodu zásadní omyl v informaci o zákonném limity 8 let pro dovoz ojetých automobilů. Samozřejmě lze bez problému dovážet i vozidla starší, u kterých je pouze mít na zřeteli nutnost jejich evropské globální homologace. Mnoho výrobců ji mají již od roku 1993 a prakticky všichni od roku 1996. Možná neuškodí zákon skutečně přečíst a nešířit bludy!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.03.2005 16:18, RE: Dovoz ojetin.
Loui napsal:
V článku Františka Vonderky je hned v úvodu zásadní omyl v informaci o zákonném limity 8 let pro dovoz ojetých automobilů. Samozřejmě lze bez problému dovážet i vozidla starší, u kterých je pouze mít na zřeteli nutnost jejich evropské globální homologace. Mnoho výrobců ji mají již od roku 1993 a prakticky všichni od roku 1996. Možná neuškodí zákon skutečně přečíst a nešířit bludy!
Máte pravdu, dovézt si můžete i starší ojetý automobil. V článku šlo ale především o to, jak dovézt oejetý automobil bez probémů (tzn. i bez následného vyřizování potřebných protokolů v pověřené zkušebně). A tady ten limit 8 let skutečně existuje. Jednoznačně ho definuje právě zákon 56/2001 a to v hlavě III, paragrafu 34, kde se říká, že dovážené vozidlo musí splňovat normu EURO 2. Těch osm let je pro kategorie L, O1, O2, T a S, pro další kategorie (např. S, N) je limit ještě kratší - 5 let. Pokud chcete dovézt vozidlo starší, musíte si bezpodmínečně ověřit , že má globální evropskou homologaci vyznačenou jak v technickém průkazu, tak i na štítku. A po dovozu s ním musíte na kontrolu.
Takže: dovážet lze skutečně i starší ojetá auta, ale je třeba si dávat pozor a počítat s tím, že doma čeká kontrola. Bezproblémové je to skutečně jen u vozidel, od jejichž první registace neuplynula delší doba než osm let.
Jinak děkuji za konstruktivní kritiku, tohle doplnění díky mé poněkud zjednodušující formulaci článek potřeboval.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 19.03.2005 15:44, Ta čeština
Snažte se prosím Vás si ten článek po sobě alespoň 1x přečíst, protože se tam máte pár krát prohozené písmena a to by se nemělo stávat...tento problém máte i u dalších članků! Snažte se s tím prosím něco dělat!
http://www.tuning-forum.org
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.03.2005 03:46, RE: Ta čeština
Rudi napsal:
Snažte se prosím Vás si ten článek po sobě alespoň 1x přečíst, protože se tam máte pár krát prohozené písmena a to by se nemělo stávat...tento problém máte i u dalších članků! Snažte se s tím prosím něco dělat!
http://www.tuning-forum.org
Hlavně si to po sobě přečti ty Rudi a nepruď!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.08.2005 11:55, Dovozni Firmy
Jsem laik, a netusim kde ty desitky dobrych dovoznich firem mam hledat. Jsem z MoravskoSlezkeho kraje, nebudu tedy asi oslovat plzenskou firmu, ktera je zde zminena. Muzete mne nekdo poradit nejakou dobrou dovozni firmu v MS kraji?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 15:29, RE: Dovozni Firmy
Geo napsal:
Jsem laik, a netusim kde ty desitky dobrych dovoznich firem mam hledat. Jsem z MoravskoSlezkeho kraje, nebudu tedy asi oslovat plzenskou firmu, ktera je zde zminena. Muzete mne nekdo poradit nejakou dobrou dovozni firmu v MS kraji?
Take se mi nedari sehnat neco v okoli Brna
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.12.2007 09:43, RE: Dovozni Firmy
Geo napsal:
Jsem laik, a netusim kde ty desitky dobrych dovoznich firem mam hledat. Jsem z MoravskoSlezkeho kraje, nebudu tedy asi oslovat plzenskou firmu, ktera je zde zminena. Muzete mne nekdo poradit nejakou dobrou dovozni firmu v MS kraji?
Take bych rad uvital informaci o dobre dovozní firme v Moravskoslezkem kraji.Dekuji.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.