0
zpět
 

diskuze k tématu: Range Rover Evoque 2.0 TD4: Dobře a draze

kategorie zařazení tématu: ostatní
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pondělí 25.04.2016 21:07, 4x4
co je tam za pohon 4x4? vyjede to po mokré louce do kopce?
reagovat
nahlásit
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 25.04.2016 22:48, To je jedno ne?
Mám dojem, že po mokré louce vyjede i oktávie s haldexem. Takže je to v podstatě šumák, ne?
reagovat
nahlásit
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Úterý 26.04.2016 11:03, as asf afd a
Je tam Haldex nebo něco podobného. Naprosto postačující ženě v domácnosti, která s ním bude jezdit...
reagovat
nahlásit
AnderN
počet příspěvků53
datum registrace09.05.2007
Úterý 26.04.2016 15:06, RE: 4x4
Ano, pohon není permanentní a zadní kola se připojují mezinápravovou spojkou automaticky ve stylu Haldexu. Jenže nejde jen o to, že tam "nějaký haldex" je, ale taky o to, co je tam dál a jak je to celé nastavené. Evoque má jako každý LR systém Terrain Response, který přizpůsobuje reakce pohonu 4x4 podle podkladu, po kterém se auto pohybuje. Suma sumárum je průchodnost terénem velmi slušná a limitovaná hlavně světlou výškou, která se na rozdíl od modelů jako Discovery nedá zvýšit přifouknutím pneumatického podvozku. Naopak díky poměrně nízkému těžišti se nebojí značných bočních náklonů.
reagovat
nahlásit
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 26.04.2016 22:18, RE: To je jedno ne?
brin napsal:
Mám dojem, že po mokré louce vyjede i oktávie s haldexem. Takže je to v podstatě šumák, ne?


zkoušel jsi to někdy? v okamžiku kdy na mokrém nejistém podkladu zastavíš,tak VW pohon už nezvládá a již se korektně nerozjede
reagovat
nahlásit
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 27.04.2016 00:20, Hmmm
Jsem snad trubka, abych na mokrém svahu zastavoval?
reagovat
nahlásit
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 27.04.2016 08:40, RE: To je jedno ne?
stréc od piva napsal:
brin napsal:
Mám dojem, že po mokré louce vyjede i oktávie s haldexem. Takže je to v podstatě šumák, ne?
zkoušel jsi to někdy? v okamžiku kdy na mokrém nejistém podkladu zastavíš,tak VW pohon už nezvládá a již se korektně nerozjede


Všechno je to o pneumatikách, viz TOP GEAR test X6 vs RR v podobných podmínkách...

reagovat
nahlásit
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 27.04.2016 21:51, RE: Hmmm
brin napsal:
Jsem snad trubka, abych na mokrém svahu zastavoval?


to není o řidiči,ale stačí aby např.si jel do kopce a z nějakého důvodu musíš zastavit....(ano je to sice už vyjímka),ale je to prostě o tom,že ten přenos síly na kluzkém povrchu to nezvládné efektivně rozložit..
reagovat
nahlásit
Nahlásit nevhodný příspěvek
jméno a příjmení:
e-mail:
Toto oznámení je činěno ve smyslu čl. 16 nařízení EU č. 2022/2065, o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (DSA).
Oznámení podávám, protože se domnívám, že příspěvek:
porušuje obecně závazný právní předpis
porušuje Všeobecné obchodní podmínky internetových stránek tipcars.com
Odesláním tohoto oznámení potvrzuji, že se v dobré víře domnívám, že informace a tvrzení v něm obsažené jsou přesné a úplné.


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2026, všechna práva vyhrazena.