0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupě Touareg vs. Range Rover

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Úterý 24.04.2018 22:02, Koupě Touareg vs. Range Rover
Ahoj chlapi.
Měl bych na Vás dotaz ohledně případné výměny automobilu. Momentálně jsem provozovatelem auta Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 V8 , ne LPG, v benzínu :) bohužel je to už značně staré auto a i přes jeho naprosto supr stav už nemám moc dobrý pocit z jeho bezpečnosti(zepředu asi tank, ale z bohu a hlavně zezadu- nádrž před nárazníkem). Auto používám, jako daily car, protože na to mám. Ale budou mě čekat delší štreky a i přes jeho kouzlo...to pohodlí a bezpečnost. Mám rád auta ve čtyřkole a vyšší, spíše ze starší (kvalitnější?) Doby a auta trochu zajímavá. Nicméně se rozhoduji mezi jedničkovým Touaregem 3.0 tdi cca r.v.2003-2005 a Range Roverem l322, nejlepe ještě pod taktovkou BMW s motorem 3.0 d 130 kw. Je mi jasné,že kouzlo a dynamiku V8 to mít nebude, ale závodit nepotřebuji a jakákoliv spotřeba pod 15 je pro mne dobrá :) Upřímně se kloním k Rangi, chci se zeptat,má někdo praktické zkušenosti s těmito auty? Tzn.servisní náročnost pohonu 4x4 ,automatické převodovky, motoru. Jaké jsou slabiny jednotlivých modelů. Samozřejme počítám s tím,že případný model si pořádně prozkoumám a minimálně se budu snažit v okolí případné koupě najít odborníka,který tomu rozumí a před koupí se se mnou na vůz podívá. Ze začátku textu je asi jasné,že zkušenosti z provozu náročnějšího auta mám,takže informaci o finanční náročnosti nepotřebuji.

Všem moc děkuji za případné odpovědi
reagovat
Jerry1122
počet příspěvků123
datum registrace16.02.2018
Středa 25.04.2018 16:34, RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
citace:
reakce na: Gagarin_CCCP, 24.04.2018 22:02 (Ahoj chlapi.Měl bych na Vás do ...)



Touaregy vyloženě nastudované nemám, ale v paměti je mám vryté jako problémové jak motorově tak konstrukčně hlavně u prvních verzí, možná už to vychytali, nevím. Ale kupoval jsem o něco menší suv a ve hře byl i tiguan a i teď mě od toho každý odrazoval, že má nespolehlivé motory. Range roveru bych se nebál ALE! Koupit jedině vůz v záruce, bavil jsem se se servisákem této značky a poměrně dost aut mu tam jezdí s velkou poruchou motoru(oprava v origo servise více jak půl mega) takže ojetějšíjo vozu bych se asi bál.
Za sebe bych šel asi do německé značky ať už audi q5 nebo bmw x5. Znám obě auta a mohu doporučit.
Pokud ale chcete charizmatičtějšil auto, kterých tolik na silnici nepotkáte, klidně bych zůstal u jeepu. Záleží na rozpočtu, osobně bych se podíval i po Dodge Durango
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 25.04.2018 17:23, RE: RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
synonymem pro spolehlive velke 4x4 je pro mne toyota landcruiser
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 25.04.2018 22:45, RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
citace:
reakce na: Gagarin_CCCP, 24.04.2018 22:02 (Ahoj chlapi.Měl bych na Vás do ...)


Tolik písmenek a úplně k ničemu. 15 let staré auto v záruce asi totiž neexistuje

Vzal bych Range Rover, protože má spolehlivý aspon motor. Pokud chceš spolehlivý i ten zbytek tak Toyotu
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Středa 25.04.2018 22:52, RE: RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
citace:
reakce na: Jerry1122, 25.04.2018 16:34 (Touaregy vyloženě nastudované ...)


Ahoj,moc dekuji za vecny prispevek. Uprimne, nechce se mi vrazet kupu penez do rocniku 2010+ ,jak jsem psal vyse,chudy nejsem, ale zas ty penize strcim radeji jinam.
Pripadne v obouch variantach bych se chtel drzet do rocniku 2005. At u VW nebo Range se vzduch.podvozku nebojim. Co se tyce motoru, u VW 3.0 tdi , nekdo na tyto rocniky nadava, nekdo je chvali. Samozrejme problematika vstriku turba,pripadne retezovych rozvodu..s tim bych si poradil. Pokud bude automat radit jak ma a udelaji vymeny vsech oleju vcetne difu a rozvodovky.
Pak tu mame Range...co napsat, proste libi se mi l322, mam rad stara trochu extravagantni a luxusni auta. V okoli mam 2 kamarady, co maji Land rovery, jeden ma Defa v expedicni uprave, druhy Diskosku 3, oba vcelku spokojeni,hlavne mam pres ne znale servisaky pres LR a RR. Myslim,ze motor pochazejici z bmw 3.0d neni spatnou volbou, kvalitni rozvody, bez DPF, ano cerpadlo,vstrikovace,turbo,klapky sani muze potkat kazdy naftak, ale kdyz se nevybere vyslovene dojebany kus,tak by to nemuselo byt spatne. A 130kw mi staci,nepotrebuji zavodit. Minus je asi prevodovka od GM,ktera obcas potrebovala repasi, ale to by se videlo u konkretniho kusu.
Kolega dole navrhoval Land Cruiser. Uprimne, jediny,ktery by me zaujal je LC 100 a k roku a stavu jsou ceny nenormalni. Hlavne chci auto naprosto bez koroze a bez jakychkoliv terennich,nebo tuning uprav,ci chipu. Mensi auto nechci, jelikoz potrebuji prostor, sam ma 2 metry, 2 deti, z toho jedna autosedacka, pes a kocar. K tomu delam na sebe, potrebuju vozit naradi a pripravky. Momentalne mam velkou zakazku v okoli,tak neresim jezdeni V8 ,ale vypada to na zakazky mimo hranice a preci jen chci uz jine pohodli, nez v jeepu z 95teho roku a zas spotreba kolem 10-12/100 mi nevadi a 2.0 tdi rozhodne neni motor,kzery by splnoval muj "naturel" :)

Proste me zajima,jestli ma nekdo prakticke zkusenosti z provozu techto aut.
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Středa 25.04.2018 23:06, Dodatek
...a jinak v mem mysleni nehledejte moc logiku. Proste radeji si koupim starsi pekne auto,ktere bylo ve sve dobe ikonou a po kterem jsem drive touzil...nez treba noveho,nebo zanovniho Dustera :) ostatne, to bych nejezdil tim,cim jezdim ted :) kdybych nemusel resit rodinu a sporty a praci,tak bych si nejradeji poridil mamuta 140 ,nebo jednickovou A8 v krasnem originalnim stavu
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 26.04.2018 09:20, RE: Dodatek
citace:
reakce na: Gagarin_CCCP, 25.04.2018 23:06 (...a jinak v mem mysleni nehle ...)


Ahoj, starší Touareg má můj kamarád a kazí se kdeco, zejména ale elektronika. Nedávno vtipkoval, že si raději koupí od mě Rapida. To jsem ale netušil, že i ten mi skončí ne jednou na reklamaci
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Pátek 27.04.2018 07:37, RE: Dodatek
citace:
reakce na: Gagarin_CCCP, 25.04.2018 23:06 (...a jinak v mem mysleni nehle ...)


S´psal, že seš bohatej, tak proč sem motáš Dastra? Logiku v tvých myšlenkových pchodech fakt nenacházím... A myslíš, že turek z r. razd dva (tedy 2003, nebo kdy začal) bde výhra? Soused a moje sestřenioce ten zázrak měli a zažili dvě radosti - nákup a pak podcenový prodej...Připrav se, že turek není moc levnej. Spolehlivost, 4x4, terén a hlavně výdrž - = pouze Landcruiser. Zbytek jsou atrapy. V čem jezděj v Sýrii, Kuwajtu atd...?Turka tam fakt nenajdeš. A že by na něj šejci měli.
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Pátek 27.04.2018 15:30, RE: RE: Dodatek
citace:
reakce na: Zdeny60, 27.04.2018 07:37 (S´psal, že seš bohatej, tak p ...)


Ja ti nevim, ze se nemuzes drzet odpovedi v zadanem tematu a snazit se tu plodit pro me nehodnotne chytrosti? Ptal jsem se na prakticke zkusenosti techto dvou modelu a nestojim o laborovani proc zrovna chci jeden z nich...zkratka proto,ze chci!O Toyotu nestojim a Touareg vypadl. Zustal RR.
reagovat
Kajas
počet příspěvků1
datum registrace19.01.2017
Neděle 03.03.2019 18:19, RE: RE: RE: Dodatek
citace:
reakce na: Gagarin_CCCP, 27.04.2018 15:30 (Ja ti nevim, ze se nemuzes drz ...)


Dobře jsi udělal, hoši vůbec neví o čem tady mluví, jak někdo může srovnávat luxusní auto RR, které si to s kýmkoli bez problémů rozdá v terénu, s něčím co když jede po dálnici víc jak 100 km /hod se míní rozsypat. RR není auto, RR je životní styl. Za můj život mi prošlo rukama mnoho aut ale u RR jsem již 15 roků, a už u něj zůstanu.
reagovat
peknevwauto
počet příspěvků2
datum registrace20.04.2023
Úterý 25.04.2023 10:06, Volkswagen Touareg 4.2 TDI, 250 kW, V8, r. 2013, měchy
Mne uchvátil jedině Volkswagen Touareg V8, 4.2 TDI, s výkonem 250 kW se vzduchovým podvozkem. Brutální výkon a přitom pohodlné svezení, velký kroutící moment. Když chceš, sešlápneš na plyn a vyletí tak, že se zaboříš do pohodlné sedačky. Vzduchový podvozek má stavitelnou výšku s ovládáním z místa řidiče, navíc můžeš zvolit normální ON road nebo OFF road a vyjet téměř kamkoliv. Navíc s občasným blázněním a rychlostí i hodně přes 200 km/h se snadno vejdu v průměru do 8,5 litrů nafty na 100 km. Zatím jsme vyjeli kamkoliv, neprší a nesněží na mne, nemám bahno v botách. Navíc Touareg 4.2 TDI může oficiálně táhnout 3,5 tuny těžký přívěs třeba s jachtou, bagrem, karavanem, s koňmi, apod. Když něco nakládáš do kufru auta, můžeš si ho snížit pro pohodlnější nakládání. Takovou káru jen tak neutaháš. Lehčí přívěs za sebou v podstatě nepoznáš. A např. BMW X6, Audi Q7 apod. na něj podle mne v leckterém ohledu nemají šanci. Mám několik let vyzkoušený rok 2013, žádné trable nemám, žádný předražený servis, olej tedy měním po 15.000 km.
reagovat
gottak
počet příspěvků205
datum registrace10.06.2010
Středa 26.04.2023 06:37, RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
citace:
reakce na: Gagarin_CCCP, 24.04.2018 22:02 (Ahoj chlapi.Měl bych na Vás do ...)


No podle mě je RR sice luxusní, ale pokladnička na peníze - jak psal někdo výše, motoricky spolehlivé, ale ostatní shit*vka co v jednom kuse se rozpadá/odchází - zvlášt v tom ročníku +- co hledáš.
Je to životní styl a jestli máš na to sypat do toho peníze, je to tvoje volba.
Já ti doporučím, sežeň si nejdřív nějakého známého mechanika, kdo ti to bude dělat za hubičku a shánět díly z vrakáče - jako že jich moc není Jinak se budeš divit a drbat si hlavu..
Doporučím ti Tiguana - levnější provoz a obstojné svezení.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Středa 26.04.2023 11:25, RE: RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
citace:
reakce na: gottak, 26.04.2023 06:37 (No podle mě je RR sice luxusní ...)


Snad Touarega, ne? Tiguan je někde jinde...
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Středa 26.04.2023 16:39, RE: RE: RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
citace:
reakce na: Gagarin_CCCP, 25.04.2018 22:52 (Ahoj,moc dekuji za vecny prisp ...)


Nie som si tym teraz isty, ale nemal ten RR motor od PSA? Ci to je ina verzia? Pamatam si ze tam bol 2.7HDI a neskor 3.0HDI. Nie su to zle motory, ale treba s nimi vediet zaobchadzat, co vacsina nerobila, a tak obcas praskali hlavy. Ten 3.0 diesel 130kw je nieco dalsie?
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Středa 26.04.2023 19:21, RE: RE: RE: RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
citace:
reakce na: Citroenak, 26.04.2023 16:39 (Nie som si tym teraz isty, ale ...)


To si pleteš, tyhle motory byly použity v Land Roveru Discovery, ne v Range Roveru.
reagovat
Jerguš
počet příspěvků14
datum registrace28.02.2023
Středa 10.05.2023 09:53, RE: RE: RE: RE: Koupě Touareg vs. Range Rover
Ten 130kW motor je seškrcený kultovní (a v BMW nezničitelný) řadový šestiválec M57. Akorát v Rendži tahá o 800 kg víc...
citace:
reakce na: Citroenak, 26.04.2023 16:39 (Nie som si tym teraz isty, ale ...)
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.