zpět
 

diskuze k tématu: Řídící jednotka ABS - problém

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní a terénní
Arthuro
počet příspěvků82
datum registrace11.06.2013
Pátek 09.09.2016 21:25, Řídící jednotka ABS - problém
Zdravím,
Chtěl bych přítomné požádat o radu či zkušenosti:
Před časem se mi začala rozsvěcet kontrolka ABS / ESP a asistenta rozjezdu do kopce na mém autě - Lancia Musa. (Palubní počítač pak hlásí, že jsou tyto funkce mimo provoz a že si mám přečíst návod k obsluze.) Nejprve sporadicky, potom častěji a častěji až svítila téměř stále. Následovala diagnostika, která ukázala nulovou rychlost u PZ kola. Následně byl vyměněn senzor tohoto kola, kontrolka svítila však stále. Poté proběhla kontrola všech zbývajících senzorů ABS, kabeláže a konektorů od senzorů k řídící jednotce a kontrola jednotlivých snímacích kroužků na jednotlivých nápravách. Když ani toto nevedlo k úspěchu a závadu se nepodařilo odstranit, přistoupil jsem k demontáži řídicí jednotky ABS a k jejímu odeslání k otestování a případné opravě. Jako první jsem zvolil firmu "ecu.de" se sídlem v Zittau v Německu. Zhruba po týdnu se mi vrátila jako plně funkční a bez závad. Nechtěl jsem tomu úplně věřit, vzhledem k tomu, co vše bylo zkontrolováno a vyměněno a vzhledem k tomu, jak se auto chová. Poslal jsem proto jednotku do jiné servisní firmy, tentokrát do "EcuServis Opava". Z té mi dnes přišla zpráva, že jednotka je neopravitelná a nabízejí mi objednání jiné, repasované, v hodnotě cca 14 000,-Kč. Pokud bych se rozhodl pro její koupi, požadují dále po mně zaslání klíče a boxu k imobilizéru. Údajně to potřebují k naprogramování nové jednotky podle té staré.

Přiznám se, že úplně nerozumím tomu, jak spolu souvisejí klíč a box k imobilizéru a jednotka ABS, rozhodně však nejsem nadšen z toho, že bych měl toto posílat někomu, o kom v podstatě nic nevím, nikdy v životě ho neviděl a pravděpodobně ani neuvidím.

Chtěl bych proto poprosit o krátké vysvětlení, jak toto spolu souvisí, pokud ano, a pokud ne, spokojím se i s varováním ve smyslu "Nikam nic neposílej, jedná se s největší pravděpodobností o pokus o podvod !!! "
Dále velmi rád přivítám i vaše případné zkušenosti, s tímto problémem, či s těmito firmami.

Ještě dodávám, že se jedná o jednotku Bosch ESP 8.0, a že žádné kontrolní, diagnostické a montážní činnosti jsem si neprováděl sám, ale svěřil je specialistům, kterým plně důvěřuji a kteří mají i velmi dobrou pověst v místě působení.

Děkuji předem za vaše rady a zkušenosti,

Ciao, Arhuro
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.