0
zpět
 

diskuze k tématu: Kazivost LADA Niva na LPG

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 15.01.2014 09:53, Kazivost LADA Niva na LPG
Dobrý den,
Jsem řidič s minimálním nájezdem km ročně (do 2500km) se zálibou v unikátních autech. Velice se mi líbí Lada Niva.
Samozřejmě akceptuji argumenty, že tento vůz nenabízí téměř žádný řidičský komfort a spotřeba a výkon je taky mizerná. Přiznám se že 4X4 také denně nevyužiji.
I přes tyto velice silné protiargumenty uvažuji o koupi ojetiny tohoto vozu. Mohli byste mi prosím poradit na co bych se měl u nákupu ojetiny tohoto konkrétního vozu zaměřit případně motorizaci které by pro mě byla nejvhodnější (rád bych zakoupil již s přestavbou na LPG). Rozumím tomu, že s mým rozpočtem (30-50thsKč) se budu pohybovat za hranou rozumnosti nákupu.
Chci se ale vyvarovat aspoň těch největších problémů které bych mohl při nákupu udělat.

S díky a pozdravem Vít Hochmal
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 15.01.2014 14:19, RE: Kazivost LADA Niva na LPG
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, Jsem řidič s minimálním nájezdem km ročně (do 2500km) se zálibou v unikátních autech. Velice se mi líbí Lada Niva. Samozřejmě akceptuji argumenty, že tento vůz nenabízí téměř žádný řidičský komfort a spotřeba a výkon je taky mizerná. Přiznám se že 4X4 také denně nevyužiji. I přes tyto velice silné protiargumenty uvažuji o koupi ojetiny tohoto vozu. Mohli byste mi prosím poradit na co bych se měl u nákupu ojetiny tohoto konkrétního vozu zaměřit případně motorizaci které by pro mě byla nejvhodnější (rád bych zakoupil již s přestavbou na LPG). Rozumím tomu, že s mým rozpočtem (30-50thsKč) se budu pohybovat za hranou rozumnosti nákupu. Chci se ale vyvarovat aspoň těch největších problémů které bych mohl při nákupu udělat. S díky a pozdravem Vít Hochmal


Při vašem ne-nájezdu je LPG absolutní nesmysl. Tohle ročně najezdit, okamžitě si jdu koupit nějaký V8+ motor a užívám si každý kilometr. Naopak bych hledal co nejzachovalejší kus s co nejmenším počtem zásahů. Nechápu proč chcete hledat právě kus s LPG. Dejte si hlavně pozor na korozi nosných částí a motor by měl být ok - bez podezřelých zvuků, kouřových signálů apod. Taky bych otestoval funkčnost 4x4.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 16.01.2014 08:55, LPG
Suhlasim s predchadzajucim prispevkom. 2500 km, ked dame ze priemerne bude zrat 10, bude stat (v eurach) 25*14Eur(priblizne)=350 eur na benzin za rok. Na plyn bude auto zrat viac, ale je lacnejsi. Dajme tomu 11 litrov=> pri cene plynu 0.7 eura=25*(0.7*11)= 192,5. Cize uspora 157,50. Preratame si to na cely rok: 157,50/12= 13,2 eura (cca 360 korun). Ci sa oplati za tuto sumu LPG so vsetkymi nevyhodami ( a vyhodami) co ma, to necham na vas. Ja by som tiez isiel pri takomto najazde do niecoho, co by ma bavilo.
Dufam ze v tych vypoctoch nemam chybu...
reagovat
DaveCZ
počet příspěvků4
datum registrace27.08.2013
Čtvrtek 16.01.2014 09:51, Proč nivu ?
Nějak moc nerozumím tomu co vás motivuje si koupit zrovna tohle auto v dané cenové relaci je to snad to nejhorší co na trhu je (nejede,žere,neuvěřtelně se kazí a rezavý). Poohledněte se radši po terranu s benzínovou 2.4i .
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 15:56, re:
Dobrý den. Lada Niva je poměrně odolné auto, při správné údržbě prakticky nezničitelné. Pohon na LPG ve Vašem případě nemá smysl, doporučuji Vám standardní benzínový motor. Při nákupu Nivy zkontrolujte zejména stav podvozku a pohonného ústrojí, často se objevují úniky oleje z diferenciálů převodovky či motoru.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.