0
zpět
 

diskuze k tématu: Které auto pro vyššího studenta, který najede ročně max 10.000?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, ostatní, automobilky, česká vozidla, německá vozidla
Bewas
počet příspěvků3
datum registrace08.03.2017
Středa 08.03.2017 16:30, Které auto pro vyššího studenta, který najede ročně max 10.000?
Zdravím všechny.
Už delší dobou mám problém. Udělal jsem řidičák a do 10 dnů ho dostanu. Chtěl bych si sehnat co nejrychleji nějaké autíčko na rozjezdění. Finance na to mám 50.000 (takže neočekávám žádný auto nad 2005), kdyby se mi fakt zamlouvalo nějaké pěkné auto, šel bych i 5-10 přes.Počítal jsem, že tak ročně najezdím maximálně 10.000. Kdybych najel více, určitě bych hned šel do naftáku. Ale budu jezdit každý den do školy 4km a zpět 12 (musím odvézt kamaráda), 1 měsícčně k tátovi (40km), k přítelkyni tak 3x týdně 4km a nějaké ty cesty do města, na fotbal atd taky budu obsolvovat. Týdně tak 100km.
Jsem student, takže se hlavně poohlížím na auta kolem 1,4, kvůli menší spotřebě a nižšímu pov. ručení. Jsem ochotnej jít i do 1,6, ale to jen za podmínky, že by mi nic jiného nezbývalo. Dále potřebuji něco, kam bych se vešel. Měřím okolo 190+cm. (neznamená, že chci nějakou dodávku pro žirafy). Vejdu se i do twinga, takže není to zas takový problém. /plně v pohodě mi stačí 55KW. Hlavně nechci nic v 1.2 HTP a tyhlety vozíky na kolečka. Hlavně ani nechci nějaké hnusné krabičky. Proto posílám seznam aut, které se mi líbí. Chtěl bych jít do auta, který žere tak maximálně 7,5l.

Ze všech aut se mi nejvíce zamlouvá Fabia 1,4i 55KW. Auto, které má velký výběr a dá se sehnat všude. Na začátek mi fakt stačí něco takového.

Poté se mi líbí hodně i Golf 1.4i nebo 1,6. (spíše 1,4, jak říkám jedu hlavně na spotřebu). Už jsem jednoho zkoušel a vypadal velmi dobře, jen jsem si neposunul vhodně sedačku a měl jsem nohy až na volantě a bojím se, že bych v tom neměl dostatečné pohodlí. Sedačku jsem si však mohl posunout dolu i do zadu, jenže auto bylo zrezle u kol a chlápek nechtěl jít s cenou níž.

3. a 4. volba jsou auta Škoda Octávia 1 1.6 (bud 74Kw nebo 55Kw) a poté Fiat Stilo 1,4 nebo 1.6 (U Fiatu se bojím elektriky a spotřebu také nevím jakou má)

5. a 6. Je Seat Leon 1.4 nebo 1.6. Auto má známej, jen v dieselu, takže nemám žádné informace ani zkušenosti s benzínovými typy.

7. a 8. Audi A3 nebo Passat B5, tam se opravdu bojím aby mě to zachvilku nesežralo i s ponožkama. Podle informací žere 7,5 max, ale někdo jezdí i za 8 a to už nechci.

Děkuji všem za kladné vyřízení a dobrou radu.
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Středa 08.03.2017 17:23, Nelze jednoznačně doporučit
Začal bych matematickým koutkem: 100 km/týden je přibližně 5000 km/rok. Jestli je spotřeba 7 nebo 9 je v tomto případě naprosto nepodstatné, protože ten rozdíl činí měsíční příplatek na palivu ve výši 250 Kč.
V tomto případě si troufám tvrdit, že náklady na palivo zde nebudou dominantní, budou tak něco přes 10 tisíc ročně, zatímco ručení na čerstvý řidičák bude "odpovídající" a údržba takového auta je prakticky nepředpovídatelná.
Co se týká exempláře, tak přichází do úvahy jakékoliv udržované auto přes rodinu nebo známého a pak bych šel asi cestou inzerátu. Do bazaru bych si tak maximálně zašel auto vyzkoušet.
Obsah bych volil spíše podle výše povinného ručení, protože to vypadá, že provozní náklady budou hrát velkou roli. Nejlepší by bylo něco litrového, třeba Micra, Yaris, Corsa. Já bych se podíval na Opela Corsu s litrovým 3-válcem, s trochou štěstí to bude ročník 2004/2005.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Středa 08.03.2017 17:38, Fabia 1.4 MPI
Kamarád jezdí po Praze s Fabií 1.4 50 kW MPI se zázračně nízkou spotřebou mezi pěti a šesti litry (hatchback) ... což je mimochodem asi o litr a půl méně, než mám se stilem 1.4 kombi (které je ale větší a těžší).

Takže jestli se ti zamlouvá fabia, šel bych do ní a zvážil nezničitelnou 50 kW verzi, která jezdí velmi dobře a nemusíš hlídat rozvody (55 kW motor má řemen, ale je také doporučeníhodný).

Jednašestky na tyhle krátké poskoky pod sedm litrů nepůjdou a těžký passat B5 už vůbec ne.
reagovat
Bewas
počet příspěvků3
datum registrace08.03.2017
Středa 08.03.2017 19:41, RE: Nelze jednoznačně doporučit
David V napsal:
Začal bych matematickým koutkem: 100 km/týden je přibližně 5000 km/rok. Jestli je spotřeba 7 nebo 9 je v tomto případě naprosto nepodstatné, protože ten rozdíl činí měsíční příplatek na palivu ve výši 250 Kč. V tomto případě si troufám tvrdit, že náklady na palivo zde nebudou dominantní, budou tak něco přes 10 tisíc ročně, zatímco ručení na čerstvý řidičák bude "odpovídající" a údržba takového auta je prakticky nepředpovídatelná. Co se týká exempláře, tak přichází do úvahy jakékoliv udržované auto přes rodinu nebo známého a pak bych šel asi cestou inzerátu. Do bazaru bych si tak maximálně zašel auto vyzkoušet.Obsah bych volil spíše podle výše povinného ručení, protože to vypadá, že provozní náklady budou hrát velkou roli. Nejlepší by bylo něco litrového, třeba Micra, Yaris, Corsa. Já bych se podíval na Opela Corsu s litrovým 3-válcem, s trochou štěstí to bude ročník 2004/2005.


Napsal jsem schválně 10.000 protože vím, že 7000 je minimálka. V létě budu dojíždet každý den 15km tam a 15km zpět na brigádu. Počítám s dovolenou, jezdím každý měsíc k tátovi 40tam, 40zpět. Takže 8-10 určitě stihnu. Neříkám, že Corsa je špatné auto, ale koukám taky po vzhledu. Nečekám že bude jako nové, jen se mi prostě určité vzhledy typu aut nelíbí. V tété době jsou na trhu ty nejnovější auta všechny luxusní, jenže nemám ani 100.000 na auto natož 500+. Tak je to také myšleno, bohužel teď nikdo neprodává ani Golfa ani Fabii, takže musím kouknout po inzerátech. Koukám spíše po bazosi (auta z ruky prodávajích), poté až tipcars, kde je to bohužel z bazaru a tam se děje bůh ví co.

reagovat
buldozer
počet příspěvků15
datum registrace21.05.2016
Čtvrtek 09.03.2017 00:29, Vzhled vzhledem k budgetu nesmysl, budeš rad když to pojede..
Vzhledem k nedostatku financí se na vzhled můžeš úplně vykaslat. Líbí/nelíbí, chceš to, protože to jede a je s tím sranda, ne? Navíc, s tvým budgetem si vážně moc vyskakovat nemůžeš. Volil bych cestu inzerátu s tím, že do 50tis by ti někdo mohl přenechat fofo1 hatchback 1.4 a to by bylo teprve terno. Jediný na co si tam víceméně musíš dávat pozor je podvozek (sem tam čep atd), jestli motor nezere olej, ev kolik, tyhle zravaly i 1l/1000 a především REZ. Ev fiestu adekvatniho ročníku s FoFo a 1.2kou. Nahoď inzerát a doufej, jde ti o kus auta kterej nebude po poslední technický, tam na značce ani motoru tolik nezáleží...
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 09.03.2017 10:03, RE: Vzhled vzhledem k budgetu nesmysl, budeš rad když to pojede..
buldozer napsal:
Vzhledem k nedostatku financí se na vzhled můžeš úplně vykaslat. Líbí/nelíbí, chceš to, protože to jede a je s tím sranda, ne? Navíc, s tvým budgetem si vážně moc vyskakovat nemůžeš. Volil bych cestu inzerátu s tím, že do 50tis by ti někdo mohl přenechat fofo1 hatchback 1.4 a to by bylo teprve terno. Jediný na co si tam víceméně musíš dávat pozor je podvozek (sem tam čep atd), jestli motor nezere olej, ev kolik, tyhle zravaly i 1l/1000 a především REZ. Ev fiestu adekvatniho ročníku s FoFo a 1.2kou. Nahoď inzerát a doufej, jde ti o kus auta kterej nebude po poslední technický, tam na značce ani motoru tolik nezáleží...


Přesně tak.
Můžeš mít jakoukoliv barvu, když to bude černá...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.