0
zpět
 

diskuze k tématu: koupit bourané Toyota Verso x nový Ford Focus kombi x nebo ?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla, americká vozidla, typ vozidla, osobní
Daly
počet příspěvků1
datum registrace16.08.2017
Středa 16.08.2017 20:54, koupit bourané Toyota Verso x nový Ford Focus kombi x nebo ?
Zdravím všechny,
jít do rizika a koupit auto, o kterém prodejce (Autobond - vlastník "referentského" vozidla i dealer těchto aut) tvrdí, že sice bylo bourané, ale jen lehce a vše je nyní v pořádku? Tzn. údajně při předjíždění kamionu "odřený" bok, přičemž mu ale na jedné straně měnili oboje dveře, nárazník a zadní blatník?
Má smysl s takovým autem před koupením zajet do jiného autorizovaného servisu a nechat si ho tam důkladně zkontrolovat, aby člověk věděl trochu víc, do čeho jde? Je to roční Toyota Verso 1,8, která má zřejmě díky tomu o cca 40-60 tis.Kč nižší cenu než podobná auta v inzerci. Záruku obecně výrobce dává 3 roky, takže by ji mělo ještě 2 roky (doufám i po té bouračce). Nebo na cenu nehledět a radši si připlatit za nebourané?

Anebo jít třeba do úplně nového Fordu Focus kombi 1,6 ? Ten se teď nový nabízí v letní slevové akci, ale s výbavou jsou na štíru ? Takže k původní ceně by se ještě něco dokupovalo a cenově by to mohlo vyjít stejně jako to bourané Verso. Záruka Fordu 2 roky anebo se dá prodloužit na 5 let za 5000Kč.

Taky zvažuji obecně náklady v dalších letech - povinné záruční servisy, případné náhradní díly, povinné ručení vč. prvních pár let i havarijko apod. Auto si chci nechat co nejdéle, doporučené mi jsou atmosférické motory, což Toyota i Ford ještě nabízí. Kvůli nájezdu kolem 10-15 tis. km většinou ve městě při rozvážení dětí volím benzín.

Dík předem za názory.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 17.08.2017 00:53, RE: koupit bourané Toyota Verso x nový Ford Focus kombi x nebo ?
Daly napsal:
Zdravím všechny,jít do rizika a koupit auto, o kterém prodejce (Autobond - vlastník "referentského" vozidla i dealer těchto aut) tvrdí, že sice bylo bourané, ale jen lehce a vše je nyní v pořádku? Tzn. údajně při předjíždění kamionu "odřený" bok, přičemž mu ale na jedné straně měnili oboje dveře, nárazník a zadní blatník? Má smysl s takovým autem před koupením zajet do jiného autorizovaného servisu a nechat si ho tam důkladně zkontrolovat, aby člověk věděl trochu víc, do čeho jde? Je to roční Toyota Verso 1,8, která má zřejmě díky tomu o cca 40-60 tis.Kč nižší cenu než podobná auta v inzerci. Záruku obecně výrobce dává 3 roky, takže by ji mělo ještě 2 roky (doufám i po té bouračce). Nebo na cenu nehledět a radši si připlatit za nebourané?Anebo jít třeba do úplně nového Fordu Focus kombi 1,6 ? Ten se teď nový nabízí v letní slevové akci, ale s výbavou jsou na štíru ? Takže k původní ceně by se ještě něco dokupovalo a cenově by to mohlo vyjít stejně jako to bourané Verso. Záruka Fordu 2 roky anebo se dá prodloužit na 5 let za 5000Kč.Taky zvažuji obecně náklady v dalších letech - povinné záruční servisy, případné náhradní díly, povinné ručení vč. prvních pár let i havarijko apod. Auto si chci nechat co nejdéle, doporučené mi jsou atmosférické motory, což Toyota i Ford ještě nabízí. Kvůli nájezdu kolem 10-15 tis. km většinou ve městě při rozvážení dětí volím benzín.Dík předem za názory.


Nechal bych si předložit doklady o té opravě a očekával bych, že oprava ročního auta byla provedena u autorizovaného servisu Toyota a ne někde jinde. To bych si následně v tom servisu osobně ověřil. Samozřejmě to můžete ověřit i u jiného autorizovaného servisu. Toyota by měla mít elektronickou servisní knížku a provedené opravy by měl potvrdit i jiný autor. servis. Pokud by vše sedělo, tak bych se toho nebál. Pokud by teprve roční auto bylo opravené někde jinde, tak bych od toho dal ruce pryč.
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 17.08.2017 09:10, koupit bourané Toyota Verso x nový Ford Focus kombi x nebo ?
Byl měněn nárazní, blatník a oboje dveře ? A co SLOUPEK ? Asi bych volil Focuse. Jednou to auto budeš prodávat, nebourané se prodá lépe.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 17.08.2017 09:48, RE: koupit bourané Toyota Verso x nový Ford Focus kombi x nebo ?
Daly napsal:
Zdravím všechny,jít do rizika a koupit auto, o kterém prodejce (Autobond - vlastník "referentského" vozidla i dealer těchto aut) tvrdí, že sice bylo bourané, ale jen lehce a vše je nyní v pořádku? Tzn. údajně při předjíždění kamionu "odřený" bok, přičemž mu ale na jedné straně měnili oboje dveře, nárazník a zadní blatník? Má smysl s takovým autem před koupením zajet do jiného autorizovaného servisu a nechat si ho tam důkladně zkontrolovat, aby člověk věděl trochu víc, do čeho jde? Je to roční Toyota Verso 1,8, která má zřejmě díky tomu o cca 40-60 tis.Kč nižší cenu než podobná auta v inzerci. Záruku obecně výrobce dává 3 roky, takže by ji mělo ještě 2 roky (doufám i po té bouračce). Nebo na cenu nehledět a radši si připlatit za nebourané?Anebo jít třeba do úplně nového Fordu Focus kombi 1,6 ? Ten se teď nový nabízí v letní slevové akci, ale s výbavou jsou na štíru ? Takže k původní ceně by se ještě něco dokupovalo a cenově by to mohlo vyjít stejně jako to bourané Verso. Záruka Fordu 2 roky anebo se dá prodloužit na 5 let za 5000Kč.Taky zvažuji obecně náklady v dalších letech - povinné záruční servisy, případné náhradní díly, povinné ručení vč. prvních pár let i havarijko apod. Auto si chci nechat co nejdéle, doporučené mi jsou atmosférické motory, což Toyota i Ford ještě nabízí. Kvůli nájezdu kolem 10-15 tis. km většinou ve městě při rozvážení dětí volím benzín.Dík předem za názory.


Ahoj, pokud si chceš auto nechat, co nejdéle, nové auto je nejlepší volbou a právě Ford Focus III facelift 1.6, který je teď v kombíku za bezkonkurečních 319000kč bych bral natotata, než akce skončí. Ono bouraná Toyota může mít i něco s nápravou, což se často stává při bočním nárazu a pak už to na sebe navazuje další problémy, od netěsnění dveří až po sjížedění pneumatik atd. Nebral bych "bouchnuté" Verso, bral bych nový Focus, který je spolehlivý, robustní a v záruce. Mimo jiné kolega v práci právě jeden takový objednal a ještě jako bonus dostal k tomu 5-letou záruku...
Jinak i Toyota nezvládne majitele, který mění olej co tři roky, jezdí brzda plyn a filtry nemění vůbec. To už raději i novou Dacii Stepway, sám si ji udržovat i zajet a budeš mnohem spokojenější jak slouží V podobné cenové relaci jako Focus ještě seženeš Kia Ceed 1.4, Fiat Tipo 1.4 nebo Opel Astra 1.4, ani s jedním z těchto aut dle mého bys neudělal chybu, zvláště když budeš pravidelně měnit olej/filtry a dobře si jej zajedeš.
Pokud chceš auto na dlouho, vyhnul bych se malým turbomotorům, zejména těm koncernovým
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Pátek 18.08.2017 00:22, RE: koupit bourané Toyota Verso x nový Ford Focus kombi x nebo ?
BobanHTP napsal:
Daly napsal:
Zdravím všechny,jít do rizika a koupit auto, o kterém prodejce (Autobond - vlastník "referentského" vozidla i dealer těchto aut) tvrdí, že sice bylo bourané, ale jen lehce a vše je nyní v pořádku? Tzn. údajně při předjíždění kamionu "odřený" bok, přičemž mu ale na jedné straně měnili oboje dveře, nárazník a zadní blatník? Má smysl s takovým autem před koupením zajet do jiného autorizovaného servisu a nechat si ho tam důkladně zkontrolovat, aby člověk věděl trochu víc, do čeho jde? Je to roční Toyota Verso 1,8, která má zřejmě díky tomu o cca 40-60 tis.Kč nižší cenu než podobná auta v inzerci. Záruku obecně výrobce dává 3 roky, takže by ji mělo ještě 2 roky (doufám i po té bouračce). Nebo na cenu nehledět a radši si připlatit za nebourané?Anebo jít třeba do úplně nového Fordu Focus kombi 1,6 ? Ten se teď nový nabízí v letní slevové akci, ale s výbavou jsou na štíru ? Takže k původní ceně by se ještě něco dokupovalo a cenově by to mohlo vyjít stejně jako to bourané Verso. Záruka Fordu 2 roky anebo se dá prodloužit na 5 let za 5000Kč.Taky zvažuji obecně náklady v dalších letech - povinné záruční servisy, případné náhradní díly, povinné ručení vč. prvních pár let i havarijko apod. Auto si chci nechat co nejdéle, doporučené mi jsou atmosférické motory, což Toyota i Ford ještě nabízí. Kvůli nájezdu kolem 10-15 tis. km většinou ve městě při rozvážení dětí volím benzín.Dík předem za názory.
... Jinak i Toyota nezvládne majitele, který mění olej co tři roky, jezdí brzda plyn a filtry nemění vůbec. To už raději i novou Dacii Stepway, sám si ji udržovat i zajet a budeš mnohem spokojenější jak slouží ...


Bobane, jen pro info, porozuměl jsi alespoň trochu dotazu? Proč píšeš o majitelích aut co mění olej co tři roky, když tazatel píše:
citace:
Je to roční Toyota Verso 1,8... Záruku obecně výrobce dává 3 roky, takže by ji mělo ještě 2 roky

Odpovídáš na dotazy hned po přečtení titulků?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 18.08.2017 10:41, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají
To že je to refenské auto nemusí garantova nic. Záruka se musí pořádně přečíst, protože nemusí platit třeba právě na podvozek atd. Neví se kdo s tím a jak jezdil a hlavně jak to doopravdy bylo bouchnuté a jak opravené(dá se to opravit levně, že do pár let to začne reznout)
Za mě bych to nebral , leda že by mě tlačily finance a velikost auta(Verso dá dozadu i 3 děti )....
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Pátek 18.08.2017 23:06, RE: když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají
BobanHTP napsal:
To že je to refenské auto nemusí garantova nic. Záruka se musí pořádně přečíst, protože nemusí platit třeba právě na podvozek atd. Neví se kdo s tím a jak jezdil a hlavně jak to doopravdy bylo bouchnuté a jak opravené(dá se to opravit levně, že do pár let to začne reznout)Za mě bych to nebral , leda že by mě tlačily finance a velikost auta(Verso dá dozadu i 3 děti )....


OK. Ptal jsem se tě ale, jak může mít rok staré auto 3 roky nevyměněný olej co jsi psal v předchozím příspěvku. To mi nešlo do hlavy
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Sobota 19.08.2017 01:29, RE: když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají
Petr S napsal:
BobanHTP napsal:
To že je to refenské auto nemusí garantova nic. Záruka se musí pořádně přečíst, protože nemusí platit třeba právě na podvozek atd. Neví se kdo s tím a jak jezdil a hlavně jak to doopravdy bylo bouchnuté a jak opravené(dá se to opravit levně, že do pár let to začne reznout)Za mě bych to nebral , leda že by mě tlačily finance a velikost auta(Verso dá dozadu i 3 děti )....
OK. Ptal jsem se tě ale, jak může mít rok staré auto 3 roky nevyměněný olej co jsi psal v předchozím příspěvku. To mi nešlo do hlavy


ja to pochopil že to bylo myšleno obrazně/obecně, prostě se k tomu autu mohl někdo chovat jako prase, nový je prostě jistota
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Úterý 22.08.2017 15:11, RE: koupit bourané Toyota Verso x nový Ford Focus kombi x nebo ?
Petr S napsal:
Daly napsal:
Zdravím všechny,jít do rizika a koupit auto, o kterém prodejce (Autobond - vlastník "referentského" vozidla i dealer těchto aut) tvrdí, že sice bylo bourané, ale jen lehce a vše je nyní v pořádku? Tzn. údajně při předjíždění kamionu "odřený" bok, přičemž mu ale na jedné straně měnili oboje dveře, nárazník a zadní blatník? Má smysl s takovým autem před koupením zajet do jiného autorizovaného servisu a nechat si ho tam důkladně zkontrolovat, aby člověk věděl trochu víc, do čeho jde? Je to roční Toyota Verso 1,8, která má zřejmě díky tomu o cca 40-60 tis.Kč nižší cenu než podobná auta v inzerci. Záruku obecně výrobce dává 3 roky, takže by ji mělo ještě 2 roky (doufám i po té bouračce). Nebo na cenu nehledět a radši si připlatit za nebourané?Anebo jít třeba do úplně nového Fordu Focus kombi 1,6 ? Ten se teď nový nabízí v letní slevové akci, ale s výbavou jsou na štíru ? Takže k původní ceně by se ještě něco dokupovalo a cenově by to mohlo vyjít stejně jako to bourané Verso. Záruka Fordu 2 roky anebo se dá prodloužit na 5 let za 5000Kč.Taky zvažuji obecně náklady v dalších letech - povinné záruční servisy, případné náhradní díly, povinné ručení vč. prvních pár let i havarijko apod. Auto si chci nechat co nejdéle, doporučené mi jsou atmosférické motory, což Toyota i Ford ještě nabízí. Kvůli nájezdu kolem 10-15 tis. km většinou ve městě při rozvážení dětí volím benzín.Dík předem za názory.
Nechal bych si předložit doklady o té opravě a očekával bych, že oprava ročního auta byla provedena u autorizovaného servisu Toyota a ne někde jinde. To bych si následně v tom servisu osobně ověřil. Samozřejmě to můžete ověřit i u jiného autorizovaného servisu. Toyota by měla mít elektronickou servisní knížku a provedené opravy by měl potvrdit i jiný autor. servis. Pokud by vše sedělo, tak bych se toho nebál. Pokud by teprve roční auto bylo opravené někde jinde, tak bych od toho dal ruce pryč.


S tím naprosto souhlasím - pokud byla oprava provedena v autorizovaném servisu Toyota (což musela být, jinak je něco špatně) a vy si ověříte, že se jednalo skutečně jen o výměnu dveří + blatníků, tak se vůbec není čeho bát. Pokud havárie nezasáhne nosné části karoserie nebo motor a vymění se díly originál kus za originál kus, tak v tom nevidím jediný problém, a DLE MÉHO NÁZORU by toto ani nemělo mít vliv na prodejní cenu. To, že je cena o 50-60 K nižší, než je obvyklé, může mít klidně i jinou příčinu, než ta havárie a spíše toto by ve mě vzbuzovalo podezření.

V Autobondu jsem byl cca před 2 lety taky, měl jsem tam v merku dvě Subaru a prodejce mě rovněž u obou hned upozornil, že byly havarované (prodávaly se ovšem za zcela standardní cenu odpovídající stáří a nájezdu). Na mě osobně to působí velmi dobře a mám pak pocit, že jednám s poctivým prodejce, nicméně řadu laiků to může podle mě v některých případech hned odradit od koupě jinak výborného auta. Slyší "havarované" a hned má v hlavě blok - přitom většinou se jedná právě jen o výměnu plechů a plastů, která nemá na celkový stav auta žádná vliv.

Sám jsem takto "havarované" auto nakonec taky koupil (Mondeo) - na opravu mě upozornil prodejce, následně jsem si ověřil ve Fordu, že šlo skutečně jen o výměnu dílů (blatník, světlo, nárazník, ...) a s radostí jsem za něj zaplatit naopak ještě vyšší cenu, než bylo pro dané stáří obvyklé, protože bylo v top stavu.

reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Úterý 22.08.2017 18:45, RE: koupit bourané Toyota Verso x nový Ford Focus kombi x nebo ?
PavelKeprt napsal:
Petr S napsal:
Daly napsal:
Zdravím všechny,jít do rizika a koupit auto, o kterém prodejce (Autobond - vlastník "referentského" vozidla i dealer těchto aut) tvrdí, že sice bylo bourané, ale jen lehce a vše je nyní v pořádku? Tzn. údajně při předjíždění kamionu "odřený" bok, přičemž mu ale na jedné straně měnili oboje dveře, nárazník a zadní blatník? Má smysl s takovým autem před koupením zajet do jiného autorizovaného servisu a nechat si ho tam důkladně zkontrolovat, aby člověk věděl trochu víc, do čeho jde? Je to roční Toyota Verso 1,8, která má zřejmě díky tomu o cca 40-60 tis.Kč nižší cenu než podobná auta v inzerci. Záruku obecně výrobce dává 3 roky, takže by ji mělo ještě 2 roky (doufám i po té bouračce). Nebo na cenu nehledět a radši si připlatit za nebourané?Anebo jít třeba do úplně nového Fordu Focus kombi 1,6 ? Ten se teď nový nabízí v letní slevové akci, ale s výbavou jsou na štíru ? Takže k původní ceně by se ještě něco dokupovalo a cenově by to mohlo vyjít stejně jako to bourané Verso. Záruka Fordu 2 roky anebo se dá prodloužit na 5 let za 5000Kč.Taky zvažuji obecně náklady v dalších letech - povinné záruční servisy, případné náhradní díly, povinné ručení vč. prvních pár let i havarijko apod. Auto si chci nechat co nejdéle, doporučené mi jsou atmosférické motory, což Toyota i Ford ještě nabízí. Kvůli nájezdu kolem 10-15 tis. km většinou ve městě při rozvážení dětí volím benzín.Dík předem za názory.
Nechal bych si předložit doklady o té opravě a očekával bych, že oprava ročního auta byla provedena u autorizovaného servisu Toyota a ne někde jinde. To bych si následně v tom servisu osobně ověřil. Samozřejmě to můžete ověřit i u jiného autorizovaného servisu. Toyota by měla mít elektronickou servisní knížku a provedené opravy by měl potvrdit i jiný autor. servis. Pokud by vše sedělo, tak bych se toho nebál. Pokud by teprve roční auto bylo opravené někde jinde, tak bych od toho dal ruce pryč.
S tím naprosto souhlasím - pokud byla oprava provedena v autorizovaném servisu Toyota (což musela být, jinak je něco špatně) a vy si ověříte, že se jednalo skutečně jen o výměnu dveří + blatníků, tak se vůbec není čeho bát. Pokud havárie nezasáhne nosné části karoserie nebo motor a vymění se díly originál kus za originál kus, tak v tom nevidím jediný problém, a DLE MÉHO NÁZORU by toto ani nemělo mít vliv na prodejní cenu. To, že je cena o 50-60 K nižší, než je obvyklé, může mít klidně i jinou příčinu, než ta havárie a spíše toto by ve mě vzbuzovalo podezření. V Autobondu jsem byl cca před 2 lety taky, měl jsem tam v merku dvě Subaru a prodejce mě rovněž u obou hned upozornil, že byly havarované (prodávaly se ovšem za zcela standardní cenu odpovídající stáří a nájezdu). Na mě osobně to působí velmi dobře a mám pak pocit, že jednám s poctivým prodejce, nicméně řadu laiků to může podle mě v některých případech hned odradit od koupě jinak výborného auta. Slyší "havarované" a hned má v hlavě blok - přitom většinou se jedná právě jen o výměnu plechů a plastů, která nemá na celkový stav auta žádná vliv. Sám jsem takto "havarované" auto nakonec taky koupil (Mondeo) - na opravu mě upozornil prodejce, následně jsem si ověřil ve Fordu, že šlo skutečně jen o výměnu dílů (blatník, světlo, nárazník, ...) a s radostí jsem za něj zaplatit naopak ještě vyšší cenu, než bylo pro dané stáří obvyklé, protože bylo v top stavu.


Tak tak. Na mém autě se v roce taky měnily jen blatník, světlo a nárazník. Vše v autorizáku na pojišťovnu a vše je zdokumentované. Takže auto je v podstatě jako nové. Žádná oprava stylem rovnání plechů a kytování. Je rozdíl mezi opravdu bouraným autem a jen odřeným kdy se vymění celé díly kus za kus. Pokud se dá průběh opravy ověřit, tak bych se toho nebál.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Středa 23.08.2017 08:35, vůbec bych nepřemýšlel
nové vs zánovní a ještě po ráně??? to snad ne..... pokud není požadavek na 3 dětské sedačky tak vůbec není o čem přemýšlet
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.