0
zpět
 

diskuze k tématu: koupě vozidla od soukromé osoby

kategorie zařazení tématu: poradna, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.01.2016 18:34, koupě vozidla od soukromé osoby
Dobrý den,obracím se na vás s žádostí o radu jak postupovat při koupi vozidla od soukromé osoby,na co si dát pozor a jak provést přepis a jak uzavřít pov.ručení když je vozidlo ještě evidováno na původního vlastníka.Předem děkuji za rady a přeji hezký den

reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 08.01.2016 09:43, RE: koupě vozidla od soukromé osoby
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,obracím se na vás s žádostí o radu jak postupovat při koupi vozidla od soukromé osoby,na co si dát pozor a jak provést přepis a jak uzavřít pov.ručení když je vozidlo ještě evidováno na původního vlastníka.Předem děkuji za rady a přeji hezký den


Dobrý den, v tom případě si Vás dovolím odkázat na náš e-book Průvodce nákupem ojetého vozu http://www.tipcars.com/magazin-kupujete-ojetinu-stahnete-si-zdarma-e-book-pruvodce-nakupem-ojeteho-vozu-7215.html , kde je popsán celý proces výběru a nákupu ojetiny včetně informací ke kupní smlouvě a přepisu vozidla. E-book si lze stáhnout po zadání Vaší e-mailové adresy.
reagovat
Alesek22
počet příspěvků33
datum registrace18.02.2015
Pátek 22.07.2016 21:54, re
Ja jsem zvykly na bazar. nic proti soukrome osobe ale v bazaru mam vse jiste a dany pravidla se soukromou nic neni nikdy dano :)
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pátek 22.07.2016 22:26, RE: re
Alesek22 napsal:
Ja jsem zvykly na bazar. nic proti soukrome osobe ale v bazaru mam vse jiste a dany pravidla se soukromou nic neni nikdy dano :)


to by zajimalo co je na bazaru lepší obvzláště pokud používá smlouvu dle obchodního zákoníku.
reagovat
Alesek22
počet příspěvků33
datum registrace18.02.2015
Sobota 23.07.2016 22:59, re
Divej ono jde asi o zvyk ja bych si nic sam nedomluvil a radsi si priplatim aby to nekdo udelal za me. v bazaru jsou na me vsichni hodni a vstricni takze s tim nemam problem kdyz je auto kvalitni tak neni duvod proc nekoupit :)
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Neděle 24.07.2016 07:07, RE: re
Alesek22 napsal:
Divej ono jde asi o zvyk ja bych si nic sam nedomluvil a radsi si priplatim aby to nekdo udelal za me. v bazaru jsou na me vsichni hodni a vstricni takze s tim nemam problem kdyz je auto kvalitni tak neni duvod proc nekoupit :)


Tak po ránu jsem se srdečně zasmál. Ještě napiš, jak se chová soukromý prodejce?

reagovat
Albi1
počet příspěvků91
datum registrace26.01.2009
Neděle 24.07.2016 11:42, RE: koupě vozidla od soukromé osoby
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,obracím se na vás s žádostí o radu jak postupovat při koupi vozidla od soukromé osoby,na co si dát pozor a jak provést přepis a jak uzavřít pov.ručení když je vozidlo ještě evidováno na původního vlastníka.Předem děkuji za rady a přeji hezký den


V prvé řadě je důležité cena pořizovaného vozu. Čím dražší auto, tím udělám více opatření,aby se koupě povedla. Když budu kupovat auto za dvacku, tak nebudu tahat někam mechoša a investovat 500,- do ověření přes nějakou společnost. Zdarma se dají nějaké informace získat na stránkách Cetelem v sekci autoúvěr, kde po zadání VIN kódu už něco vyčtete, aniž by jste musel něco platit. Já obecně dávám přednost před soukromým prodejcem. Bazaristi jsou většinou profíci, kteří umějí hezky lhát a ani to nepoznáte a navíc o historii vozu většinou nic neví. O soukromníkovi si během pár minut nějaký obrázek uděláte. S přepisem je to hoší, ale mají být prej nějaké změny. Co se týče pojistky, tak s podpisem kupní smlouvy automaticky toho dne končí povinné ručení na pův. majitele. Při posledním nákupu jsem před odjezdem domů telefonicky vozidlo pojistil v kanceláři v našem městě a ještě téhož dne jsem přijel podepsat smlouvu a nechat vyfotit vozidlo. Kecy jakože nebude pár dní odhlašovat pojistku, aby jste měl třeba 2-3 dny na uzavření nové je kravina.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 24.07.2016 14:05, Koupě od soukroma
Pokud kupujete od soukromé osoby, tak podezřelé už je, pokud nechce prodávat třeba doma u baráku, ale navrhuje různá místa, kde se sejdete a to často daleko od jeho bydliště. Pak jsou podivné jakékoliv neobvyklosti, v podstatě pokud se něco odchyluje od normálu, tak si dávat sakra bacha, může to být kradené. Ideální je, když je to auto napsané na firmu. Pak je určitá jistota, firma se dá online dobře prověřit. A taky sledovat, co má prodávající za nástupnické auto, přece jen když prodává AUDI za půl mega a pak přijede oblečenej jak vandrák ve felině, tak to je minimálně podezřelé. A samozřejmě si s sebou vést svého mechoše nebo domluvit návštěvu servisu.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 24.07.2016 20:45, RE: Koupě od soukroma
brin napsal:
Pokud kupujete od soukromé osoby, tak podezřelé už je, pokud nechce prodávat třeba doma u baráku, ale navrhuje různá místa, kde se sejdete a to často daleko od jeho bydliště. Pak jsou podivné jakékoliv neobvyklosti, v podstatě pokud se něco odchyluje od normálu, tak si dávat sakra bacha, může to být kradené. Ideální je, když je to auto napsané na firmu. Pak je určitá jistota, firma se dá online dobře prověřit. A taky sledovat, co má prodávající za nástupnické auto, přece jen když prodává AUDI za půl mega a pak přijede oblečenej jak vandrák ve felině, tak to je minimálně podezřelé. A samozřejmě si s sebou vést svého mechoše nebo domluvit návštěvu servisu.


při koupi od fyzické osoby nezapomenou,jestil na dotyčného není uvalena exekuce.Spousta šmejdů se snaží získat hotovost i když s ní již nesmí manipulovat !! kontrola sice něco stojí ale nepodceňovat to
https://www.centralniregistrdluzniku.cz/
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Neděle 24.07.2016 21:51, RE: re
stréc od piva napsal:
Alesek22 napsal:
Ja jsem zvykly na bazar. nic proti soukrome osobe ale v bazaru mam vse jiste a dany pravidla se soukromou nic neni nikdy dano :)
to by zajimalo co je na bazaru lepší obvzláště pokud používá smlouvu dle obchodního zákoníku.


Strécu, ty fakt rozumíš všemu . Nech si ale prosím ty moudra do hospody k tomu pivu... Obchodní zákoník byl zrušen, prakticky všechny obchodní společnosti (s.r.o. a pod) se řídí Zákonem o obchodních korporacích (ZOK), který úzce navazuje na NOK (Nový občanský zákoník). Laicky řečeno - všichni se dnes řídí občanským zákoníkem.
Jinak souhlas - nákup od soukromé osoby přináší menší rizika, vynecháním článku navyšujícím cenu lze ušetřit. Ideálně nákup od soukromé osoby v Německu .
Bazar v ČR je až to poslední, pro mě nejzoufalejší řešení.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Neděle 24.07.2016 21:53, RE: re
Alesek22 napsal:
Divej ono jde asi o zvyk ja bych si nic sam nedomluvil a radsi si priplatim aby to nekdo udelal za me. v bazaru jsou na me vsichni hodni a vstricni takze s tim nemam problem kdyz je auto kvalitni tak neni duvod proc nekoupit :)


To je ale materiál, tohleto
reagovat
westeros
počet příspěvků46
datum registrace22.04.2014
Pondělí 25.07.2016 09:04, soukroma osoba
Na soukrome osoby taky pozor. Nekteri kseftari se tvari jako soukrome osoby a pritom auto neni ani v jejich vlastnictvi. Ja jsem takto naletel pri koupi od soukrome osoby - po koupi se objevila spusta problemu na aute - prodejcuv telefon odpojeny. Auto udajne psane na rodinneho prislusnika - ve skutecnosti cizi osoba. Samozrejme jsem tomu mohl predejit, pokud bych si nechal udelat zakladni proverku pred koupi. Takze pozor na to - soukromy prodejce nemusi znamenat vetsi jistotu.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 26.07.2016 21:52, RE: re
Pepe napsal:
stréc od piva napsal:
Alesek22 napsal:
Ja jsem zvykly na bazar. nic proti soukrome osobe ale v bazaru mam vse jiste a dany pravidla se soukromou nic neni nikdy dano :)
to by zajimalo co je na bazaru lepší obvzláště pokud používá smlouvu dle obchodního zákoníku.
Strécu, ty fakt rozumíš všemu . Nech si ale prosím ty moudra do hospody k tomu pivu... Obchodní zákoník byl zrušen, prakticky všechny obchodní společnosti (s.r.o. a pod) se řídí Zákonem o obchodních korporacích (ZOK), který úzce navazuje na NOK (Nový občanský zákoník). Laicky řečeno - všichni se dnes řídí občanským zákoníkem. Jinak souhlas - nákup od soukromé osoby přináší menší rizika, vynecháním článku navyšujícím cenu lze ušetřit. Ideálně nákup od soukromé osoby v Německu .Bazar v ČR je až to poslední, pro mě nejzoufalejší řešení.


kurna dík za info,já žil furt v dojmu,že je ještě v platnosti...vím z minula že toho dost prodejci zneužívali v bazarech.dík
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 26.07.2016 21:52, RE: re
Pepe napsal:
stréc od piva napsal:
Alesek22 napsal:
Ja jsem zvykly na bazar. nic proti soukrome osobe ale v bazaru mam vse jiste a dany pravidla se soukromou nic neni nikdy dano :)
to by zajimalo co je na bazaru lepší obvzláště pokud používá smlouvu dle obchodního zákoníku.
Strécu, ty fakt rozumíš všemu . Nech si ale prosím ty moudra do hospody k tomu pivu... Obchodní zákoník byl zrušen, prakticky všechny obchodní společnosti (s.r.o. a pod) se řídí Zákonem o obchodních korporacích (ZOK), který úzce navazuje na NOK (Nový občanský zákoník). Laicky řečeno - všichni se dnes řídí občanským zákoníkem. Jinak souhlas - nákup od soukromé osoby přináší menší rizika, vynecháním článku navyšujícím cenu lze ušetřit. Ideálně nákup od soukromé osoby v Německu .Bazar v ČR je až to poslední, pro mě nejzoufalejší řešení.


kurna dík za info,já žil furt v dojmu,že je ještě v platnosti...vím z minula že toho dost prodejci zneužívali v bazarech.dík
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 27.07.2016 10:43, RE: re
stréc od piva napsal:
Pepe napsal:
stréc od piva napsal:
Alesek22 napsal:
Ja jsem zvykly na bazar. nic proti soukrome osobe ale v bazaru mam vse jiste a dany pravidla se soukromou nic neni nikdy dano :)
to by zajimalo co je na bazaru lepší obvzláště pokud používá smlouvu dle obchodního zákoníku.
Strécu, ty fakt rozumíš všemu . Nech si ale prosím ty moudra do hospody k tomu pivu... Obchodní zákoník byl zrušen, prakticky všechny obchodní společnosti (s.r.o. a pod) se řídí Zákonem o obchodních korporacích (ZOK), který úzce navazuje na NOZ (Nový občanský zákoník). Laicky řečeno - všichni se dnes řídí občanským zákoníkem. Jinak souhlas - nákup od soukromé osoby přináší menší rizika, vynecháním článku navyšujícím cenu lze ušetřit. Ideálně nákup od soukromé osoby v Německu .Bazar v ČR je až to poslední, pro mě nejzoufalejší řešení.
kurna dík za info,já žil furt v dojmu,že je ještě v platnosti...vím z minula že toho dost prodejci zneužívali v bazarech.dík


Nz. Já toho taky "zneužíval", ale byl jsem včas účetní umravněn
reagovat
kubakubula
počet příspěvků1
datum registrace26.01.2018
Pátek 26.01.2018 12:01, přepis vozu
Zrovna to řeším, pro mě je nejhorší domluva s majitelem, kterej je prostě línej ...nicméně, musím se zase jen smát tomu, jak jsme byrokratická země, když jsem pracoval v UK, vše bylo otázkou minut na poště, tady studuji holdy materiálů a procházím weby, celkem jednoduše a hezky mají přepis popsaný tady http://www.povinneruceni.top/prepis-auta-na-noveho-majitele no a já se do toho vrhnu přístí týden, doufám, že nebude nějaký zádrhel, prý mohu dostat i flastr, když to nestihnu do 10 dnů, máte s tím někdo zkušenost?
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.