0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupě sportovního coupé Peugeot 407

kategorie zařazení tématu: automobilky, francouzská vozidla
ARTAS
počet příspěvků3
datum registrace04.03.2017
Sobota 04.03.2017 20:57, Koupě sportovního coupé Peugeot 407
Ahoj,
uvažoval jsem o koupi Peugeot 407 2.2 r.v. 2006, jen nevím zdali je to rozumné.
Sice se cenou tohoto vozu vlezu do 200 000, ale jedná se přece jenom o starší auto.
Dejme tomu, že bych toto auto využival do budoucna na 3 roky a pak bych jej chtěl zase prodat ( zdali by to vubec šlo).
Zajíbalo by mne jaký máte názor ke koupi totohoto kupé, nebo bych spíše koupí hodně prohloupil.

Moc děkuji za názory
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Sobota 04.03.2017 21:23, Re
Rozumné to není v žádném případě, ale teď je otázka k čemu to chceš? Nevím kolik je normální cena za 11 letého coupe Peugeota, ale jiná značka rozhodně levnější nebude maximálně tak Renault, takže při srovnání s ostatními coupé nic novějšího za ty peníze nebude
reagovat
ARTAS
počet příspěvků3
datum registrace04.03.2017
Sobota 04.03.2017 21:39, Reakce coupé
No, cena se pohybuje okolo cca 150 000 jsou samozřejmě i dražší. On je ten důvod nepodstatný, když jde prostě o poměrně dost staré auto (ikdyž v mých očích mnohonásobně hezčí než jiná novějčí auta).
Asi by to nebyl nejlepší kup :)
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Pondělí 06.03.2017 12:55, ??
Můžeš tady vysvětlit, proč je nerozumné si pro radost koupit 407? Benzínová 2.2 je povedený a léty prověřený motor a jak nemusím dvoudveřové karoserie a otylý styl sedmé řady, tak zrovna kupé se Peugeotu povedlo.
reagovat
ARTAS
počet příspěvků3
datum registrace04.03.2017
Pondělí 06.03.2017 13:47, Re
Pokud to bylo směřován na mne :), já proti kupé 407 nic nemám. Auto je to krásné, proto jsem také uvažoval/ji o jeho koupi. Jenže nevím jestli je to rozumný krok do budoucnosti.
V jeho cenové kategorii se dají pořídít vozy novějšího roku výroby.

Já spíše řešil problém s návratností, chtěl bych si to pořídít ted dejme tomu na 2 až 3 roky a zase ho prodat. Avšak nevím, jestli by se mi to podařilo (13 let staré auto...). Tohle jsem spíše směřoval jako svou otázku ....
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 06.03.2017 13:54, RE: Re
ARTAS napsal:
Pokud to bylo směřován na mne :), já proti kupé 407 nic nemám. Auto je to krásné, proto jsem také uvažoval/ji o jeho koupi. Jenže nevím jestli je to rozumný krok do budoucnosti. V jeho cenové kategorii se dají pořídít vozy novějšího roku výroby.Já spíše řešil problém s návratností, chtěl bych si to pořídít ted dejme tomu na 2 až 3 roky a zase ho prodat. Avšak nevím, jestli by se mi to podařilo (13 let staré auto...). Tohle jsem spíše směřoval jako svou otázku ....


Auto, pokud ho nedojedeš do smrti, prodáš vždycky. S tím, že se ti investice vrátí nemůžeš počítat. Pokud tě trápí ztráta hodnoty u ojetiny, kup si thalii, logana, trabanta nebo nějakýho veterána, kde ta cena buď nemá kam padat, nebo už může začít růst.

Z tohoto důvodu by pro tebe mohla být lepší volba 406 coupe...
reagovat
driver.unchained
počet příspěvků4
datum registrace12.03.2017
Neděle 12.03.2017 17:45, RE: Re
ARTAS napsal:
Pokud to bylo směřován na mne :), já proti kupé 407 nic nemám. Auto je to krásné, proto jsem také uvažoval/ji o jeho koupi. Jenže nevím jestli je to rozumný krok do budoucnosti. V jeho cenové kategorii se dají pořídít vozy novějšího roku výroby.Já spíše řešil problém s návratností, chtěl bych si to pořídít ted dejme tomu na 2 až 3 roky a zase ho prodat. Avšak nevím, jestli by se mi to podařilo (13 let staré auto...). Tohle jsem spíše směřoval jako svou otázku ....


Je to úplně stejně rozumné / nerozumné (jak chceš) jako koupě téměř jakéhokoliv jiného staršího a luxusnějšího auta v dané cenové hladině. I po těch třech letech to prodáš. Cena samozřejmě trochu spadne, ale už nijak závratně a také je třeba počítat s tím, že takové auto se nemusí prodat za 2 dny, ale třeba to bude trvat dva měsíce. Jak píše kolega nade mnou, starší 406 Coupe s cenou už prakticky nikam padat nemá, na druhou stranu je starší, můžeš řešit více problémů a bude větší kumšt najít hezký kus.

Pokud si ale chceš udělat radost, tak směle do toho Já už měl nerozumných a nepraktických aut spoustu a nikdy jsem na nich kalhoty neprodělal. Pokud ti mohu dát jedinou radu, tak se vyplatí připlatit si za dobrý kus. Cenově výhodnější, ale nedokonalé auto je v případě "exotických" vozů vždycky tou horší variantou - i z hlediska následného prodeje.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.