0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupě ojetého vozu-kombi,MPV-170 000,-

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.12.2015 03:25, Koupě ojetého vozu-kombi,MPV-170 000,-
Dobrý den,
poslední dobou řeším otázku jaké auto vybrat s ohledem na finance (170 000) , protože se naše rodina rozrostla. Moje volba padla na Renault Grand Senic, protože máme i 40ti kilového psa a aby nebyl na zadních sedačkách, tak jako v sedanu. Jezdím 75% ve městě, tak nevím jestli se mám dívat po naftě. A tady bych chtěl právě poradit, co jsem četl diskuze tak jsem se zhrozil spotřeby jak benzínového tak dieselového motoru,vlastním Hyundai Accent 1,4 16V a spotřeba je menší než jakou má Renault. Jenže zase nechci plečku, se kterou se budu bát předjet cyklistu. popřípadě jaké rodinné auto jestli kombi nebo mpv s přijatelnou spotřebou by jste mi doporučily. Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Pavel

reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Čtvrtek 03.12.2015 18:47, RE: Koupě ojetého vozu-kombi,MPV-170 000,-
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,poslední dobou řeším otázku jaké auto vybrat s ohledem na finance (170 000) , protože se naše rodina rozrostla. Moje volba padla na Renault Grand Senic, protože máme i 40ti kilového psa a aby nebyl na zadních sedačkách, tak jako v sedanu. Jezdím 75% ve městě, tak nevím jestli se mám dívat po naftě. A tady bych chtěl právě poradit, co jsem četl diskuze tak jsem se zhrozil spotřeby jak benzínového tak dieselového motoru,vlastním Hyundai Accent 1,4 16V a spotřeba je menší než jakou má Renault. Jenže zase nechci plečku, se kterou se budu bát předjet cyklistu. popřípadě jaké rodinné auto jestli kombi nebo mpv s přijatelnou spotřebou by jste mi doporučily. Děkuji za odpověď.S pozdravem Pavel


v čem vidíte výhodu nafty pro auto,které bude život trávit ve městě?
*ucpaný DPF filtr
*v zimě v tom budete sedět v bundě a šále protože se to nezahřeje
* naftový motor,aby jezdil nízkou spotřebou,tak potřebuje konstantní otáčky vyšších rychlostí
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 07.12.2015 22:41, Spotřebu tolik neřešte, první porucha dieslu bude stát více, než když budete jezdit s benzínem za 10l :-)
Zdravím, po městě si diesel zničíte, tak jako ho zničí taxikáři. FAP filtr nebude mít možnost recirkulace atd. Navíc diesel jako ojetina je loterie. Vstřiky, turbo, váha vzduchu, FAP fitr atd..
Dobrou volbou je i Ford C-Max benzín 1.6, možná seženete ojetinu s historií i u dealera Fordu.
Renault Scenic je také fajn, s benzínovým motorem 1.6 rovněž to není špatná volba...
Ve městě stejně spotřeba dieslu není nijak úchvatná a náklady na opravy dieslu jdou rychle přes 10000kč Co je úžasné na benzínu je v zimě ticho v kabině, žádný traktor pod kapotou, rychle se motor zahřeje, auto topí atd..
Jinak dobře navržený kombík někdy supluje MPV velmi dobře
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Čtvrtek 10.12.2015 19:47, MPV nebo kombi?
Za 170 000 bude podle mě lepší spíše velké kombi. Do všech kombíků střední třídy se pes do kufru s přehledem vleze, na zadních sedadlech dvě dětské sedačky, případně 3 děti bez sedaček úplně v klidu. Osobně bych doporučil Ford Mondeo kombi, ze všech aut střední třídy nabízí největší prostor uvnitř, poslední roky modelu MK3, tzn. 2007-2008 s motorem Duratec, 1.8i nebo nejlépe 2.0i. S vyšší spotřebou se u takto velkých aut s beníznovým motorem musí počítat, na druhou stranu to, co utratíte navíc za spotřebu oproti dieslu, spolehlivě ušetříte za servis. Menší motory (1.6) rozhodně nebrat, spotřeba bude nižší jen nepatrně, zato dynamika nulová.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 10.12.2015 21:02, male mpv a velky pes
Scenic nebo C max jsou male mpv, pes v kufru bude mit minimum mista. Vozit ho na sedackach snad neplanujete.
Jedine opravdu spolehlive MPV za ty penize je Previa ale ta bude tak 10let stara minimalne.
Vybral bych bud velke kombi nebo neco jako Berlingo.
O malo vic stoji Logan MCV, nove auto se zarukou.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Čtvrtek 10.12.2015 21:35, RE: male mpv a velky pes
PetrT napsal:
Scenic nebo C max jsou male mpv, pes v kufru bude mit minimum mista. Vozit ho na sedackach snad neplanujete. Jedine opravdu spolehlive MPV za ty penize je Previa ale ta bude tak 10let stara minimalne. Vybral bych bud velke kombi nebo neco jako Berlingo. O malo vic stoji Logan MCV, nove auto se zarukou.


nové MCV je menší něž staré, doporučil bych spíš Lodgy
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 10.12.2015 22:22, xxxx xxxx xxxxx
Nove MCV mensi je, ale porad je to za ty penize kus noveho auta. Lodgy nebo Dokker je uz drazsi. Beru to tak ze 40t muze byt pro kupce auta za 170t uz dost. Na druhou stranu odpadne prvni servis po nakupu, tj tak 20t.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pátek 11.12.2015 08:50, Zafira?
Zkusil bych někde omrknout a projet v "plném obsazení" Zafiru s 1,8i 103kw. Motor lety prověřený, a poměrem cena/výkon bych řekl že se nejedná o špatnou volbu.
reagovat
Marek - TipCars.com
počet příspěvků52
datum registrace03.11.2015
Úterý 15.12.2015 23:52, re:
Dobrý den. Pro provoz v městském prostředí doporučuji spíše benzínový motor. U dieselu by mimo delšího zahřívání na provozní teplotu mohl být problém s regenerací filtru pevných částic. Renault Scénic bude dobrou volbou, jako alternativu doporučuji například Ford C-Max nebo Opel Zafira.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.