0
zpět

diskuze k tématu: koupě ojetého vozu

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.03.2014 05:28, koupě ojetého vozu
Dobrý den,

potřeboval bych poradit s výběrem ojetiny. Chci koupit velké prostorné kombi, které bych rád měl alespoň na dalších 5let, ale spíše více. Auto by mělo sloužit jako rodinné, tudíš by mělo být i bezpečné, kvůli dětem. Dle různých recenzí a diskuzních fór je můj favorit Ford Mondeo z let 2000-2007. Ale jsem některými známými lanařen do Audi A6, r. v. cca 2000. Mají s nimi dobré zkušenosti a taky mi vymlouvají mou obavu z dražšího servisu a ceny náhradních dílů, že je to fáma a že mi pomůžou díly shánět. Mondeo má spolehlivé benzínové motory poháněné řetězem a ve výbavě 6 a více airbagů. Audi má klasický řemen, většinou jen 4x airbag (znamená to, že je méně bezpečné?), ale zase quattro, které v zimě nic nenahradí a bezpochyby asi i komfort. Taky s volbou motoru si nejsem jistý. U mondea bych to viděl na 2,0 nebo 2,5, ale nebránil bych se ani 1,8 (92kw, slabší variantu už ne). U a6 zase 2,4, ale známí mě tlačí do 2,8. Prý spotřeba a pojistka jsou nepatrně vyšší, ale nesrovnatelně lepší výkon. Mám teď možnost koupit oba vozy, ale nejsem pevně rozhodnutý, kterému dát přednost a hlavně nejsem velký znalec aut a tak bych asi potřeboval doporučení. Nebo mám zvolit úplně jiný vůz? Můj roční nájezd nejspíš nepřekročí 20 000km (proto chci benzín), budu jezdit spíše krátké trasy, převážně maloměsto či meziměsto. Nemám dost finančních prostředků. Na můj \"nový\" vůz mohu uvolnit max. 100 000,-, ale v tom by měl být zahrnutý přepis, prvotní opravy a náklady. Poraďte prosím :(

Mé požadavky jsou:
- - -velké prostorné kombi
- - - bezpečnost
- - - rozhodně benzínový motor (bude nejspíš v lpg)
- - - spolehlivost a kvalita
- - -nízké provozní náklady (proto lpg)
- - - levný servis
- - -vidinu ještě dlouhé životnosti, tzn. velký nájezd km (zde věřím spíše audi, než fordu)

Prosím o odpověd na mou e-mailovou adresu a za vaše rady a ochotu vám předem mnohokrát děkuji...
reagovat
Karel - TipCars.com
počet příspěvků1089
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 05.06.2014 13:42, re:
Dobrý den. Jelikož ve Vašem dotazu uvádíte požadavek na nízké provozní náklady, doporučím Vám spíše Mondeo. Vůbec se ho nemusíte obávat, s benzínovým dvouapůllitrem je to opravdu velmi spolehlivý vůz s velkým vnitřním prostorem, dobrou bezpečností a při správné údržbě může sloužit po statisíce kilometrů. Ford má také jedny z nejnižších cen servisních prací a náhradních dílů.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.