0
zpět
 

diskuze k tématu: Kombík kolem 160 000 kč (ford,hyunda,kia)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, korejská vozidla
Soukyyy
počet příspěvků3
datum registrace27.02.2017
Pondělí 27.02.2017 08:02, Kombík kolem 160 000 kč (ford,hyunda,kia)
Dobrý den, poraďte mi, prosím s výběrem auta. Moje dosavadní zkušenosti Mazda 3 1,6.
Jezdím hlavně po městě a sem tam výlet. Ročně max 16 000 km, takže benzín.
Za auto bych chtěl dát kolem 160 000 + 10 000 na pojistku a 15 000 na prvotní servis.

Mazdu budu prodávat jelikož se jedná o sedan a v létě očekáváme narození miminka. Hledám tedy kombík.
Můj hlavní favorit je Ford Focus II po FL, ale přítelkyni se daleko více zamlouvají korejci - Hyundai i30 nebo Kia Ceed. Kterým bych se taky nebránil. Je fakt, že ten Ford vypadá trošku jako krabice.
Jde mi samozřejmě ale o tom, co je uvnitř, jak to jede a jak jsou spolehlivé motory. Dále dobrá antikoroze, jelikož auto nebude garážované.
U Forda bych bral 1,6 Duratec 74 kW a u korejců nejspíš také 1,6 93 kW

Bohužel jsem žádné z výše uvedených neřídil a nemůžu si udělat obrázek. Není 74 kW u Forda málo? Chtěl bych něco co trošku jede (nejsem ale závodník) a tolik nežere.
Zase na druhou stranu se bojím, že náhradní díly u korejců budou dražší a jelikož budu kupovat ojeté auto, tak asi budou potřeba.
Ročník auta bych viděl 2010 a mladší.

Děkuji.
reagovat
freos
počet příspěvků11
datum registrace23.08.2016
Pondělí 27.02.2017 10:43, focus II
focus s 74kw jede moc hezky, hlavně drží i v zatáčkách a jízda není nuda.
nicméně je důležité, že to není auto na dálnici. při 130km/h je hluk v interiéru velmi nepříjemný.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 27.02.2017 12:08, RE: Kombík kolem 160 000 kč (ford,hyunda,kia)
Soukyyy napsal:
Dobrý den, poraďte mi, prosím s výběrem auta. Moje dosavadní zkušenosti Mazda 3 1,6.Jezdím hlavně po městě a sem tam výlet. Ročně max 16 000 km, takže benzín.Za auto bych chtěl dát kolem 160 000 + 10 000 na pojistku a 15 000 na prvotní servis. Mazdu budu prodávat jelikož se jedná o sedan a v létě očekáváme narození miminka. Hledám tedy kombík.Můj hlavní favorit je Ford Focus II po FL, ale přítelkyni se daleko více zamlouvají korejci - Hyundai i30 nebo Kia Ceed. Kterým bych se taky nebránil. Je fakt, že ten Ford vypadá trošku jako krabice.Jde mi samozřejmě ale o tom, co je uvnitř, jak to jede a jak jsou spolehlivé motory. Dále dobrá antikoroze, jelikož auto nebude garážované.U Forda bych bral 1,6 Duratec 74 kW a u korejců nejspíš také 1,6 93 kWBohužel jsem žádné z výše uvedených neřídil a nemůžu si udělat obrázek. Není 74 kW u Forda málo? Chtěl bych něco co trošku jede (nejsem ale závodník) a tolik nežere.Zase na druhou stranu se bojím, že náhradní díly u korejců budou dražší a jelikož budu kupovat ojeté auto, tak asi budou potřeba.Ročník auta bych viděl 2010 a mladší.Děkuji.


Ahoj, já mám Focus II facelift 1.6 74kw a motor stačí. S tím hlukem je to takové ošemetné. Můj Focus je třeba hlučný v určitém spektru kolem 2400 ale jinak je celkem kultivovaný. Mů kamarád má ten samý Focus přivezený z Německa v vyšší výbavě a ten je tichý i na dálnici, nemluvě o parádních sedačkách, tempomatu, autom. klimatiuzaci atd...
Měl jsem týden jako náhradní auto Kiu Ceed I gen. 1.4 a na dálnici moc tichá nebyla, řízení bylo umělé, podvozek tvrdý, auto mě nenadchlo, tam je Focus o dvě třídy lepší.
Soused má Hyundai i30 I gen 1.6 a také to není moc tiché na dálnici, jinak celkem spolehlivé auto, ale to je Focus také.
Focus je širší v interiéru, v i30 se cítím stísněněji, ale to je jen subj. dojem.
Asi největší plus pro Focus je pro mě, že seženeš za dobrou cenu běžně výbavu s ESP, 6xAirbag, což i30 nebo Ceed nemusí mít a je to škoda
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 28.02.2017 11:42, RE: Kombík kolem 160 000 kč (ford,hyunda,kia)
bez urážky ale vybírat auto podle toho co se zamlouvá přítelkyni je cesta do pekel
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.