0
zpět
 

diskuze k tématu: KLIMATIZACE: Chládek stojí litry benzinu

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2007 00:44,
sice to melo prijit tak o 2 mesice drive, ale jinak diky a jeste jste se mohli trosku rozepsat o oleji co se dava do klimy, protoze je hodne pseudomechosu co ji naplni bez nej a konci to... srackama 10 000,- za cerpadlo na klimu, jo a jeste ta desinfekce by se mela delat aspon 1* rocne a kontrola brylema jestli neunika a kolik se dava at je neokradou, jinak do 2l asi 850g nad 2l nevim, asi 1l, zase na druhou stranku jestli mate v klime 500g tak platte jen rozdil, coz je 350g a jestli mate napsano jen 750g v prirucce tak se nelekejte, dost servisu tam naleje vice, takze nemusite hned panikarit ze vas (jako vzdy) okradli, jen na ten rozdil bych si daval bacha a OLEJ, jak se to stalo mi, brava 1,6 cerpadlo za 6000 z vrakace, zkurvysynovi 2000 za doplneni bez oleje apotom jeste dalsi 2000 se vsim vsudy takze misto 1500-2000 jsem byl na 10 000 a to se vyplati
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2007 09:40, Vypnutá klimatizace
Poraďte jak se klimatizace po zapnutí připojí k pohonu (motoru auta). Je tam elektromagnetická spojka či jak to funguje? Pokud mám klima vypnutou, pak opravdu nežere žádnou energii (palivo) a chová se jako auto bez klimy?
Díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2007 12:31, RE: Vypnutá klimatizace
anonym napsal:
Poraďte jak se klimatizace po zapnutí připojí k pohonu (motoru auta). Je tam elektromagnetická spojka či jak to funguje? Pokud mám klima vypnutou, pak opravdu nežere žádnou energii (palivo) a chová se jako auto bez klimy?
Díky
Podle mě se kompresor točí stejně, takže nechápu, jak bych mohl ušetřit?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2007 12:52, RE: Vypnutá klimatizace
anonym napsal:
Poraďte jak se klimatizace po zapnutí připojí k pohonu (motoru auta). Je tam elektromagnetická spojka či jak to funguje? Pokud mám klima vypnutou, pak opravdu nežere žádnou energii (palivo) a chová se jako auto bez klimy?
Díky
nevim jak je to u novejsich vozu, ale ja u starsiho opelu mam elektromagnetickou spojku, jinak ta remenice se samozrejme toci na tom kompresoru i pri vyple klimatizaci ale neni pritahla tudiz kompresor nejede a neklade zadny odpor.
kdyz zapnu, pocitim ze se zapla....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2007 14:36, RE: Vypnutá klimatizace
anonym napsal:
Podle mě se kompresor točí stejně, takže nechápu, jak bych mohl ušetřit?
U mého auta se při vypnuté klimě točí pouze řemenice, klima se zapíná elektromagnetem, který natvrdo připojí čerpadlo. Docela mě překvapilo u mého Berlinga (Oct.to nemá), že při přišlápnutí plynu se kompresor automaticky odpojí (mám různé motorové verze - benz. a diesel a dělají to obě) a připojí se až při ustálení rychlosti nebo povolení pedálu, což je z hlediska maření (snižování) výkonu motoru určitě dobré. Možná to mají i jiné vozy, nevím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2007 15:41, RE: Vypnutá klimatizace
anonym napsal:
U mého auta se při vypnuté klimě točí pouze řemenice, klima se zapíná elektromagnetem, který natvrdo připojí čerpadlo. Docela mě překvapilo u mého Berlinga (Oct.to nemá), že při přišlápnutí plynu se kompresor automaticky odpojí (mám různé motorové verze - benz. a diesel a dělají to obě) a připojí se až při ustálení rychlosti nebo povolení pedálu, což je z hlediska maření (snižování) výkonu motoru určitě dobré. Možná to mají i jiné vozy, nevím.
No tak to je teda bomba, kdo by to řekl, že Francouzi přijdou na tak ženiální nápad. No tak to je teda radost jezdit, ne? Výkon pořád jak prase, tak to je pomalu na závody)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2007 20:34, RE: bez předmětu
anonym napsal:
sice to melo prijit tak o 2 mesice drive, ale jinak diky a jeste jste se mohli trosku rozepsat o oleji co se dava do klimy, protoze je hodne pseudomechosu co ji naplni bez nej a konci to... srackama 10 000,- za cerpadlo na klimu, jo a jeste ta desinfekce by se mela delat aspon 1* rocne a kontrola brylema jestli neunika a kolik se dava at je neokradou, jinak do 2l asi 850g nad 2l nevim, asi 1l, zase na druhou stranku jestli mate v klime 500g tak platte jen rozdil, coz je 350g a jestli mate napsan...
Mne se vyplatilo se ve škole učit, že mám dělat tečky mezi větami. Pak mi učitelka a spolužáci rozuměli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2007 22:38, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Mne se vyplatilo se ve škole učit, že mám dělat tečky mezi větami. Pak mi učitelka a spolužáci rozuměli.
tecky delat umis, to je hlavni ja taky umim delat tecky az se hlava toci
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.