0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia Sportage - Průkopník z Koreje

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 00:08, KARBON
Pane Vaculík velmi často píšete o možném zanášení motoru karbonem. Co když se už ovšem stalo, jak se ho zbavit a motor vyčistit? Díky za odpověď
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 17:31,
Dobry den,
z textu ktere na vasem serveru castp citam jsem dospel k nazoru, ze svemu remeslu opravdu rozumite. Nejake dva mesice mam dilema, zda se vas mohu zeptat, protoze se zdalo, ze se u ojetin orientujete ze sta procent pouze na mainstramova auta a obcas nejaky velky sedan. Recenze ojetiny Maserati 3200GT me popostricla.
Nekdy v breznu bych si rad udelal radost a koupil si ojety sportovni vuz. Nepatrim mezi spatne ridice, ale nehledam vuz se ctyrmi sty koni a vic; rychly a krasny polykac kilometru (predevsim dalnic) staci.
Rad bych se s porizovacimi naklady vesel do 25 000 - 30 000 euro (lze i lehce pres). Provozni naklady jsou jednou z hlavnich veci podle kterych se budu rozhodovat. Samozrejme je mi pomerne jedno, jestli spotreba bude 17 nebo 20 litru, ale servis a predevsim to jak casto ho budu potrebovat uz ne.
Do meho uzsiho vyberu se prosadily vozy TVR Chimaera a Cerberos, recenzovane Maserati, Jaguar XK, Porshe 911 a Boxter. TVR se mi libi zdaleka nejvic a i bych ozelel komfort, ale mam strach z extremne nakladneho provozu, zejmena velmi casteho a draheho servisu. Maserati je pro mne nekde mezi TVR a Jaguarem. Jaguar se pry take dost sype a proto z nej take mam trochu respekt, jakkoli je krasny. Zustava "racionalni" volba Porshe 911, kde s kvalitou asi problem nebude, ale je to trochu konfekce (v porovnani s Anglicany a Maserati). Boxter se mi libi a asi bych usetril, jen me zajima, jak ho lze provozovat v zime, protoze to bude me jedine auto (krome nenavideneho sluzebinho Superbu).
Jsem si vedom toho, ze presnejsi informace o poruchovosti takovychto ojetin jsou i pro vas dramaticky mene dostupne nez u beznych vozu a tak se do nejakeho velkeho srovnavaciho testu moc chtit poustet nebudete. I tak prosim o radu, nebo alespon komentar. Navic pokud byste meli typ na nejaky jiny podobny vuz (Corvette, Supra Mk.IV nebo co ja vim), velmi to uvitam. Muj vyber je take mozna mirne omezen faktem, ze merim 188cm a vazim ke stu kil.
S pozdravy a pranim vseho dobreho,
Martin
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.12.2006 20:57, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Dobry den,
z textu ktere na vasem serveru castp citam jsem dospel k nazoru, ze svemu remeslu opravdu rozumite. Nejake dva mesice mam dilema, zda se vas mohu zeptat, protoze se zdalo, ze se u ojetin orientujete ze sta procent pouze na mainstramova auta a obcas nejaky velky sedan. Recenze ojetiny Maserati 3200GT me popostricla.
Nekdy v breznu bych si rad udelal radost a koupil si ojety sportovni vuz. Nepatrim mezi spatne ridice, ale nehledam vuz se ctyrmi sty koni a vic; rychly a krasny polykac ki...
Pašíku,v létě se proháněj v Porsche 911 s úpravou podvozku (zesílené pružiny na straně vepříka) a v zimě se proháněj Boxtrem v úpravě offroad.Fakt žasnu.Pana vaculíka je mi upřímně líto!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.12.2006 08:25, RE: bez předmětu
Jirka napsal:
Pašíku,v létě se proháněj v Porsche 911 s úpravou podvozku (zesílené pružiny na straně vepříka) a v zimě se proháněj Boxtrem v úpravě offroad.Fakt žasnu.Pana vaculíka je mi upřímně líto!
Dekuji za rady, urcite zkusim upravu offroad sehnat a budu doufat v modifikaci pro byvale zapasniky ve volnem stylu. U toho boxteru by me ale spis zajimalo jak funguje laminatova strecha, jestli do ni nezateka a zda je mozne auto vytopit a tak. Jinak vetsinu zimy byvam v Shanghai, takze zas tak kriticke to neni.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.