0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia Rio 1,5 CRDi - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.05.2006 11:23, překvapení
Ani jsem nedoufal, že redaktor zvládne test spotřeby v autě bez palubního počítače, čímž docela překvapil, sice opět na trase tak krátké, že by to snad ani nikoho nenapadlo, ale budiž. Ještě si neodpustím, že velikou radost musela mít paní pumpařka, když tam byl tankovat za stokorunu a za půl hodiny tam byl znova a tentokrát za dvě kila
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.05.2006 12:25, RE: překvapení
bestdrifter napsal:
Ani jsem nedoufal, že redaktor zvládne test spotřeby v autě bez palubního počítače, čímž docela překvapil, sice opět na trase tak krátké, že by to snad ani nikoho nenapadlo, ale budiž. Ještě si neodpustím, že velikou radost musela mít paní pumpařka, když tam byl tankovat za stokorunu a za půl hodiny tam byl znova a tentokrát za dvě kila
Díky za slova chvály, i když jsem nikdy nebyl dobrý počtář, spočítat spotřebu zvládnu:). Trasa není příliš dlouhá, máte pravdu, ale jsme limitováni jednak časem a jednak financemi. Nicméně cca 60 kilometrů mi přijde zcela dostačujících, jde spíš o to, jet celou dobu daným stylem. V brzké době vás čeká ještě větší překvapení - spotřebu budeme měřit jak PP, tak i dotankováním, hned první výsledek je opravdu překvapující.
P.S. tankovat za kilčo se opravdu nestydím, měl bych?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.05.2006 13:28, RE: překvapení
Vojta - TipCars.com napsal:
Díky za slova chvály, i když jsem nikdy nebyl dobrý počtář, spočítat spotřebu zvládnu:). Trasa není příliš dlouhá, máte pravdu, ale jsme limitováni jednak časem a jednak financemi. Nicméně cca 60 kilometrů mi přijde zcela dostačujících, jde spíš o to, jet celou dobu daným stylem. V brzké době vás čeká ještě větší překvapení - spotřebu budeme měřit jak PP, tak i dotankováním, hned první výsledek je opravdu překvapující.
P.S. tankovat za kilčo se opravdu nestydím, měl bych?
No myslím, že tankovat za 100 Kč se nemusíte stydět, jsou i horší případy - např za 60 Kč do Škody 120......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.05.2006 13:50, RE: překvapení
Vojta - TipCars.com napsal:
Díky za slova chvály, i když jsem nikdy nebyl dobrý počtář, spočítat spotřebu zvládnu:). Trasa není příliš dlouhá, máte pravdu, ale jsme limitováni jednak časem a jednak financemi. Nicméně cca 60 kilometrů mi přijde zcela dostačujících, jde spíš o to, jet celou dobu daným stylem. V brzké době vás čeká ještě větší překvapení - spotřebu budeme měřit jak PP, tak i dotankováním, hned první výsledek je opravdu překvapující.
P.S. tankovat za kilčo se opravdu nestydím, měl bych?
Že bude porovnání výstupů měření spotřeby PP a dotankováním, není překvapení. Vždy jde o přesné vyhodnocení nepřesných vstupů.
Přesnost "tachometru" kolísá mnohdy +-10%. Jak přesně vám změří palivoměr (jeden ze vstupů PP) obsah paliva, když nádrž je placka a sebemenší náklon zanmená hrubou nepřesnost. atd.
Docela si dovedu představit nečekané rozdíly.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.05.2006 21:57, Nádrž
Petr napsal:
Že bude porovnání výstupů měření spotřeby PP a dotankováním, není překvapení. Vždy jde o přesné vyhodnocení nepřesných vstupů.
Přesnost "tachometru" kolísá mnohdy +-10%. Jak přesně vám změří palivoměr (jeden ze vstupů PP) obsah paliva, když nádrž je placka a sebemenší náklon zanmená hrubou nepřesnost. atd.
Docela si dovedu představit nečekané rozdíly.
Tak tachometr mě u ekonomické jízdy vubec nemusí zajímat a u razantní jízdy taky ne! Každý trochu inteligentní řidič dokáže jen ekonomicky nebo sportovně bez jakýchkoliv přístrojů - prostě pocitově.
No a naplnění nádrže do plné taky není nutné za pomoci palivoměru, takže nevím o čem mluvíš Petře. Stejné místo stejná pistole stejný náklon stejná trasa skoro stejné počasí snad tedy jen provoz může být rozdílný. Objektivnější už to být nemohlo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.05.2006 22:30, RE: Nádrž
Aleš napsal:
Tak tachometr mě u ekonomické jízdy vubec nemusí zajímat a u razantní jízdy taky ne! Každý trochu inteligentní řidič dokáže jen ekonomicky nebo sportovně bez jakýchkoliv přístrojů - prostě pocitově.
No a naplnění nádrže do plné taky není nutné za pomoci palivoměru, takže nevím o čem mluvíš Petře. Stejné místo stejná pistole stejný náklon stejná trasa skoro stejné počasí snad tedy jen provoz může být rozdílný. Objektivnější už to být nemohlo.
Myslím, že Petr měl na mysli přesnost tachometru co do ujeté vzdálenosti. Jelikoš při měření spotřeby jezdím se všemi auty stejnou trasu, můžu potrvrdit, že údaje o ujeté vzdálenosti se u různých aut trochu liší. I tak jde ale v případě dotankování po okraj u stejného stojanu o nejpřesnější způsob měření - nějaké desetinky jsou v podstatě zanedbatelné - každý jezdí trochu jinak a jinudy, tedy i s trochu jinou spotřebou.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.