0
zpět
 

diskuze k tématu: Jakým způsobem se v roce 2016 nakupovala nová auta?

kategorie zařazení tématu:
mrož
počet příspěvků9
datum registrace22.08.2013
Sobota 18.03.2017 13:45, Financování nákupu
Já jsem tedy nákup nového auta financoval tak, že jsem si na něj ušetřil a zaplatil jej celé převodem na účet. Ale tahle, dle mého názoru nejlepší možnost, v článku vůbec zmíněna není. Asi je dnes moderní kupovat na dluh a zaplatit o mnoho více na úrocích .
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Neděle 19.03.2017 01:41, RE: Financování nákupu
mrož napsal:
Já jsem tedy nákup nového auta financoval tak, že jsem si na něj ušetřil a zaplatil jej celé převodem na účet. Ale tahle, dle mého názoru nejlepší možnost, v článku vůbec zmíněna není. Asi je dnes moderní kupovat na dluh a zaplatit o mnoho více na úrocích .


Souhlas. Kdo uvažuje o koupi auta na dluh by si předtím možná měl přečíst knížku: Bohatý táta, chudý táta. Kupovat auto na dluh má možná smysl pro firmy (dají si leasing do nákladů). Soukromé osoby mají při dnešní nabídce aut na trhu možnost koupit auto a nezadlužovat se zbytečně. Zadlužit se mi přijde dobré jen pokud investuju rozumnou částku do vlastního bydlení, ne do auta.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 19.03.2017 16:04, RE: Financování nákupu
Petr S napsal:
mrož napsal:
Já jsem tedy nákup nového auta financoval tak, že jsem si na něj ušetřil a zaplatil jej celé převodem na účet. Ale tahle, dle mého názoru nejlepší možnost, v článku vůbec zmíněna není. Asi je dnes moderní kupovat na dluh a zaplatit o mnoho více na úrocích .
Souhlas. Kdo uvažuje o koupi auta na dluh by si předtím možná měl přečíst knížku: Bohatý táta, chudý táta. Kupovat auto na dluh má možná smysl pro firmy (dají si leasing do nákladů). Soukromé osoby mají při dnešní nabídce aut na trhu možnost koupit auto a nezadlužovat se zbytečně. Zadlužit se mi přijde dobré jen pokud investuju rozumnou částku do vlastního bydlení, ne do auta.


To je otázka. Hlavně by si měl kupec spočítat kolik zaplatí navíc a zda na to celkově má. Kolikrát úvěr na auto po odečtení havarijka přeplatíš o 20-30 tisíc při úvěru 200-300 tisíc na 4 roky. To je pro většinu lidí akceptovatelné a jak znám lidskou psychologii tak i reálnější než odkládat každý měsíc a stejnou dobu šetřit. Při vlastním šetření potřebuješ sebekázeň a tu většina lidí postrádá....
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.