0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký motor vybrat? - Fabia, Octavia

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
kresta98cz
počet příspěvků5
datum registrace01.11.2017
Středa 01.11.2017 23:54, Jaký motor vybrat? - Fabia, Octavia
Zdravim potreboval bych poradit s koupi auta samo sebou ale nedokazu se dohledat ktery motor ke konkretnimu vozidlu. Premyslim nad oktavii a fabii druhe rady ale nebranim se jinym znackam krom francouzu a italu. Nelibi se mi a nemam v ne duveru. Melo by to byt do 130tis. rozumnym najezdem nebo spise co by se melo jevit k danemu modelu za rozumy najezd . Take bych ocekaval rozumny servis od pneu pocinaje trebas. Mam felinu kombi a staci aby i kufr odpovidal stejne ci vetsi velikosti. Jezdim zhruba denne 10 km. Proste bych rad vedel co odpovida aspon trochu jeji spolehlivosti a rocnik by se mel pohybovat od 2005 vise.
Predem dekuji za rozumne odpovedi.
reagovat
Kornaz
počet příspěvků65
datum registrace15.04.2017
Čtvrtek 02.11.2017 04:45, Auto auto auto.
Ber koncern 2.5 v tedeicku
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 02.11.2017 07:56, RE: Auto auto auto.
Kornaz napsal:
Ber koncern 2.5 v tedeicku


Jasný, na 10 km denně s požadavkem na spolehlivost a nízké náklady je to v podstatě přesný opak.

Zde se dá poradit 100x omílaný Focus Kombi (1.6 benzín) nebo třeba Astra Kombi (jakýkoliv benzín).

Za 130 se dá pořídit Mondeo Mk.III z roku 2005-2006 s benzínovou 1.8 (pozor ale, NE SCi) ve slušným stavu a ještě peníze zbydou a je to skutečně robustní a spolehlivé auto, které z těchto let výroby má jen minimum slabin. Po své 8-mi leté zkušenosti bych za tyto peníze nevybíral nic jiného.

reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 02.11.2017 09:45, RE: Auto auto auto.
David V napsal:
Kornaz napsal:
Ber koncern 2.5 v tedeicku
Jasný, na 10 km denně s požadavkem na spolehlivost a nízké náklady je to v podstatě přesný opak.......


Rekl bych,. ze to byla ironie. Stejny dotaz tu padl uz asi 300x, a 300x byl zodpovezen, staci pohledat
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 02.11.2017 15:09, RE: Jaký motor vybrat? - Fabia, Octavia
kresta98cz napsal:
Zdravim potreboval bych poradit s koupi auta samo sebou ale nedokazu se dohledat ktery motor ke konkretnimu vozidlu. Premyslim nad oktavii a fabii druhe rady ale nebranim se jinym znackam krom francouzu a italu. Nelibi se mi a nemam v ne duveru. Melo by to byt do 130tis. rozumnym najezdem nebo spise co by se melo jevit k danemu modelu za rozumy najezd . Take bych ocekaval rozumny servis od pneu pocinaje trebas. Mam felinu kombi a staci aby i kufr odpovidal stejne ci vetsi velikosti. Jezdim zhruba denne 10 km. Proste bych rad vedel co odpovida aspon trochu jeji spolehlivosti a rocnik by se mel pohybovat od 2005 vise.Predem dekuji za rozumne odpovedi.


Ahoj, z vlastní zkušenosti bych dopočil Ford Focus II facelift 1.6 ben, jedno jakou verzi. Jsi na limitu, kdy už seženeš facelift 2008+ a ten je ještě o kousek dál kvalitou i komfortem, ale samozřejmě záleží v jakém stavu vůz bude.
Focus II fl mám cca 4 roky, 150tis.km, dostává do těla a jsem nadšený, jak o něm vlastně nevím, prostě funguje, startuje od -25 do 40 st . Co mi vyhovuje je i bezpečnost, v základu 6xairbag, ABS, ASR, ESP, EDS, robustní karesérie, dveře jak do sejfu, na tohle slyším a jsem maximálně spokojený. Focus II 1.6 ben. rovněž rychle topí, což v Beskydech oceňuji, seženeš i vyhřívání sedaček a čelního skla atd... Za danou cenu, není moc konkurence a výběr je přitom veliký.

V dané cenové relaci seženeš i například Golf V 1.6 MPI, který je také skvělý, má ho kamarád, ale výběr je hodně omezený a často jen ABS, ASR a 4x airbag, navíc podvozek je o nižší, než u Focusu, takže jestli jezdíš občas i horší cesty na chalupu, dal bych přednost Focusu.
reagovat
kresta98cz
počet příspěvků5
datum registrace01.11.2017
Čtvrtek 02.11.2017 15:10, Jaký motor vybrat? - Fabia, Octavia
Takze je me doporucovan focus i kdyz jsem se drive na nej se skepsi koukal ale to neva. No je pravda ze kolega ma 1.4 a je take spokojen a ja osobne mu furt zavidim to vyhrivane sklo . Takze mam radsi jeste pockat s tou octavii i kdyz za dane penize by to byl asi kauf ale na servis me pozdeji sezere oproti tomu fordu zvlast kdyz me neco odejde jako dvouhmotak a tak.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 06.11.2017 13:34, Octávie II není zase taková výhra jak vypadá
Ahoj, můj kamarád má Oct II 1.6 MPI kupovanou jako novou, myslím rok 2008 a měnil toho už docela dost. Mě to překvapilo, protože mám podobně starý Focus II a kromě jedné trubky klimatizace za pár stovek, o autě nevím
Co si vzpomínám, tak měnil ložisko kola, čislo ABS, a měl netěsnost na chladiči(to ale mohlo být kamínkem apod). Občas mu kolísají otáčky na volnoběh.
Jinak vůz je dobře servisován a řidič žádný závodník, takže na mě je to tak v průměru. Co je ale poprůměrné je výbava = ABS, ASR, 4xairbag, mech klima, tak tomu říkám ohlodat zákazníka
Už ten 4ramenný volant z Fábie deklasuje interiér

Za 130tis.kč seženeš Focus kombi s autom. klimou, tempomatem, ABS, ASR, ESP + 6airbag, vyhřívání předního sklad a další parádničky. Navíc ani klima ani elektrika není nachýlná k poruchám.
Za mě Oct II v ničem neexceluje, leda cenou
reagovat
kresta98cz
počet příspěvků5
datum registrace01.11.2017
Středa 08.11.2017 06:48, fordik
Takze i po mechanicke strance celeho auta je spolehlivost na vyborne urovni. zajimalo by me ale kolik muze stat treba takova spojka pokud by to bylo po nejakem blaznovi co na ni neustale stal. A pokud je i s plnou vybavou a v kombiku plne nalozen pasazery a je presto dynamiccejsi nezli felda asi uz vim co budu hledat. Hold chtel bych takoveho nezmara jako je prave feličita no ale uz bezpecnejsi co se konstrukce tyce a velikosti prostoru.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 12.11.2017 22:28, Druhovýroba stačí
Ahoj, není třeba kupovat originál díly, pokud máš šikovného automechanika, co ví jak vybrat díly z druhovýroby. To platí i pro spojku.
Kamarád je např. velmi spokojený se spojkovou sadou SACHS, která pro typický Focus II 1.6 74kw vyjde do 3000kč + práce.
reagovat
kresta98cz
počet příspěvků5
datum registrace01.11.2017
Pondělí 13.11.2017 08:15, Jaký motor Fabia nebo Octavia
Takže posledni vec ještě jak je na tom s max neboť me připadá že je to to samé. Jinak spojka za 3000 tisíce tomu rikam rozumna cena co nerozhazi rozpočet rodiny a jeli to tak i s ostatnimi díly no mam jasno do čeho jít. Jo ještě jak na tom jsou aaacka co se týče třebas jistoty dobrého vozu kdyby se tam třeba vyskytoval slusny kousek. A diky za odpovědi.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.