zpět

diskuze k tématu: Jaké spolehlivé kombi do 120 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Tweek
počet příspěvků7
datum registrace30.05.2017
Čtvrtek 22.02.2018 18:07, Jaké spolehlivé kombi do 120 tis. Kč?
Zdravím,
Chtěl bych si nechat poradit před nákupem ojetiny. Momentálně budu měnit práci, do které budu muset dojíždět denně zhruba 45km = cca 900 km měsíčně.
Raději bych upřednostnil benzínové auto.
Chtěl bych si koupit nějaké spolehlivé, na provoz nenáročné kombi, které mi vydrží co možná nejdéle. Do 3 let plánujeme s přítelkyní děti proto kombi.
Cenu ojetiny bych si představoval okolo 120 000 + 10% na počáteční investici.. (olej, filtry, rozvody,...)
Všem mockrát děkuji za rady.
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků175
datum registrace09.05.2007
Pátek 23.02.2018 06:09, RE: Jaké spolehlivé kombi?
Tweek napsal:
Zdravím,Chtěl bych si nechat poradit před nákupem ojetiny. Momentálně budu měnit práci, do které budu muset dojíždět denně zhruba 45km = cca 900 km měsíčně.Raději bych upřednostnil benzínové auto.Chtěl bych si koupit nějaké spolehlivé, na provoz nenáročné kombi, které mi vydrží co možná nejdéle. Do 3 let plánujeme s přítelkyní děti proto kombi.Cenu ojetiny bych si představoval okolo 120 000 + 10% na počáteční investici.. (olej, filtry, rozvody,...)Všem mockrát děkuji za rady.

Nic proti vam osobne Tweeku, ale tento dotaz je tady pravidelne 3x každý tyden. Mam + - 100 tis, chci spolehlive auto, nenarocne na provoz atd atd atd.....Lisi se jen jedna věc, někdo chce kombi, někdo kratke. Takze pokud jste si neprecetl předchozí rady (které nebude cist, ani dalších tisíc lidi po vas) tak se budeme jen opakovat:
Ford Focus 1,6, Renault Megane 1,6, Peugeot 308 1,6, Ford Mondeo 2,0, Renault Laguna2,0,Citroen C5 1,8 nebo 2,0, Mazda 6 2,0 a tak dále a tak dále. Všechny auta mají sve plusy a minusy, s zadnym z nich neudelate vylozene chybu. Je to to o tom, co se vam libi, kolik to stoji, jak se o to předchozí majitel staral, jak velky kombik potrebujete, jak daleko jste si ochotny pro pekny kousek zajet v ramci CR. Moje rada zni, vyberte si co se vam libi, v pripade C5 i nekoho, kdo ta auta opravdu zna, a kupte si pak nejaky zachovaly neutahany kus, kde je videt, ze o to puvodni majitel pecoval. A pak je asi jedno, jakou mate znacku.
reagovat
driver111
počet příspěvků516
datum registrace13.03.2013
Pátek 23.02.2018 09:46, RE:.................
Souhlas s výše uvedeným, jen bych se mrkl ještě i po Fiatu Croma s 1.8 benzín.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků943
datum registrace19.08.2015
Neděle 25.02.2018 16:01, RE: Jaké spolehlivé kombi do 120 tis. Kč?
Tweek napsal:
Zdravím,Chtěl bych si nechat poradit před nákupem ojetiny. Momentálně budu měnit práci, do které budu muset dojíždět denně zhruba 45km = cca 900 km měsíčně.Raději bych upřednostnil benzínové auto.Chtěl bych si koupit nějaké spolehlivé, na provoz nenáročné kombi, které mi vydrží co možná nejdéle. Do 3 let plánujeme s přítelkyní děti proto kombi.Cenu ojetiny bych si představoval okolo 120 000 + 10% na počáteční investici.. (olej, filtry, rozvody,...)Všem mockrát děkuji za rady.

Ahoj, jednoznačně Ford Focus II 1.6 ben a nebo VW Golf V 1.4/1.6 MPI. Vůbec teď nepřemýšlej o dětech a kufru, já se dvěmi dětmi si vystačil s Focusem II hatchback, kočárek se vešel, i dovolená byla ok. Spíše vybírej dobře stav vozu. Golf je tichší, Focus zase levnější a hatchback má větší kufr. Golf kombik skoro nejde sehnat Jetta je super, ale opět sehnat ji s 1.6 MPI v dorbém stavu je nadlidský úkol
reagovat
Humusus
počet příspěvků494
datum registrace16.10.2016
Neděle 25.02.2018 16:29, RE: RE: Jaké spolehlivé kombi do 120 tis. Kč?
citace:
reakce na: BobanHTP, 25.02.2018 16:01 (Ahoj, jednoznačně Ford Focus I ...)

a cos nakonec koupil bobane ty?
reagovat
kosa
počet příspěvků1
datum registrace06.03.2018
Úterý 06.03.2018 19:13, jaké auto do 120.000 Kč diesel x benzín
Zdravím, věřím, že už to tu bylo párkrát, ale i tak se chci zeptat jakou by jste doporučili ojetinu do 120.000 ,- Kč. Najezdím zhruba 15.000 km ročně, kdy cesta do práce je 45 km a z toho 40 km po dálnici 130 km/h, tempomat. Dál podmínka je abych do kufru dostal kočárek + nějaké věci. Někde sem četl, že třeba mazda 6 v dvoulitru benzinu se dostane při jízdě po dálnici kolem 7 litrů a to stejný i toyota avensis dvoulitr. Pořád přemýšlím jestli benzin nebo naftu protože jestli mi to má při nájezdu zhruba 1300 km/měs vzít 7l benzínu nebo 6l nafty tak je to jedno, přece jen u benzínu je míň k...vítek.

Tak nějak jsem se díval po netu na auta nafta: Peugeot 407sw 2.0 HDi 100kw 2006 rok, Focus 2.0 tdci, Volvo V50 2.0d, dál byla v hledáčku i Honda Accord 2.2 ctdi. Benzín: modeo 2.0, mazda 6 2.0, toyota avensis 2.0 vvti honda accord 2.0.

Ještě jsem se díval na Fiat croma 1.9 jtd máte k nějaké info, co se týče spolehlivosti a dostupnosti náhradních dílů. tohle je pro mě úplně neznámé.

Díky za odpovědi a rady.
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 07.03.2018 09:57, RE: jaké auto do 120.000 Kč diesel x benzín
Ano benzín jede na dálnici za 7/100 pokud ti nevadí, že pojedeš asi 100km/h to, ale diesel pojede za 4,5. Jinak počítej spíš s 8/100. S benzínem bych vzal Mazdu 6, ale jenom v nejvyšší nouzi, protože nemám rád rezavé věci. Jinak bych vybíral mezi Citroen C5, tou 407, ale vzadu není moc místa a Renaultem Lagunou (ne 1.5 a 2.2DCi) jinak je to jedno a bude záležet na stavu. Accord docela žere, V50 je předraženej Focus. Chroma je spolehlivá a dostupnost dílů normální
reagovat
Humusus
počet příspěvků494
Středa 07.03.2018 13:07, re
s tou spotřebou lze +- souhlasit, na druhou stranu věřím že za 120 se benzínová ojetina sežene ještě v pěkném stavu, u nafty bych se obával že to bude mít již nejlepší za sebou a investice za rohem. Samozřejmě vyjímky jsou, ale chce to hledat.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků943
Sobota 10.03.2018 23:36, RE: RE: Jaké spolehlivé kombi do 120 tis. Kč?
Humusus napsal:
citace:
reakce na: BobanHTP, 25.02.2018 16:01 (Ahoj, jednoznačně Ford Focus I ...)
a cos nakonec koupil bobane ty?

Ahooj Humusus, tak konečně mám čas něco napsat No nakonec rozpočet byl naprosto striktní 120tis.kč a to znamenalo, že jsem použitelné MPV nesehnal.Takže jsem skončil u kombíka. A to se vlastně hodí k dotazu co koupit za 120 tis.

Po té co mi před nosem utekly Focusy kombi přímo od Fordu, jsem to vzdal a začal hledat přes všechny značky. A měl jsem snad štěstí, jeden pán dával na protiúčet obyčejný Renault Megane III 1.6 74 kombi, tak je doma.

Megane III kombi je vlastně pohodové kombi pro běžné užívání a dá se sehnat za dobrou cenu. Automechanik mi doporučil právě jednoduchý motor 1.6 74kw, který na závodění není, ale ostudu neudělá a táhne hezky od spodu. Ano řazení jde jak přes puding s lentilkama, ale nedrhne a jde vždy tam kam má, to mi stačí ! Pedály jdou lehce, řízení není přeposilované a největším překvapením je dobrý podvozek, klidně snese i razantní dovádění v Beskydech na okreskách, což jsem nečekal a nejeden kšiltovkář se divil s třikrát přečipovanou Oct I

Sedačky jsou pohodlnější než v Rapidu 2016, nejsou ale tak měkké jako ve Focusu II fl. a hlavně jsou fakt velké - Díky Renaulte! Celkově mě to auto vlastně překvapilo, protože jsem jej kupoval čistě z rozumu a i trochu nouze (omluvám se všem Renaultistům, jsem prostě Fordista)
Koroze žádná, palubka nevrže. Dokonce digitální tachometr neotravuje a rádio hraje bez drnčení, či plechového echa. Megane i dobře topí a ventilace dělá co má, v tomhle si s Focusem jsou rovni.

Ale abych jen nechválil - motor je hlučný už kolem 115 km/h a to hodně, možná už bude rozsypaný výf. tlumič, uvidím. Vržou občas jedny dveře za jízdy, taky zkusím pořešit. A ergonomický přešlap? Našel jsem zatím jeden - při mých průměrných 180cm se nevlezu úplně pod páté otevřené dveře, takže se musím holt trošinku sehnout. Ale jinak, kdo hledá za dobrý peníz rodinného sluhu, bude spokojený.

Jinak při svých toulkách mě velmi příjemně překvapil i Opel Astra kombík 1.4. cca 2007-2008. Motor jen pěkně přede, nic mi vlastně nevadilo, jen vůbec nevím jak spolehlivý motor to je a nesehnal jsem nic s jasnou historií vozu v mé cenové relaci... Trochu mi vadilo, že páčky blinkru se nepřepínají do poloh, jen se prostě do nich ťukne.
reagovat
Humusus
počet příspěvků494
Neděle 11.03.2018 07:45, RE: RE: RE: Jaké spolehlivé kombi do 120 tis. Kč?
citace:
reakce na: BobanHTP, 10.03.2018 23:36 (Ahooj Humusus, tak konečně mám ...)

ahoj bobane,
volba dobra, ale myslel jsem ze shanis neco kam das dozadu tri sedacky... asi jsem to spatne pochopil
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků943
Středa 14.03.2018 15:48, RE: RE: RE: RE: Jaké spolehlivé kombi do 120 tis. Kč?
citace:
reakce na: Humusus, 11.03.2018 07:45 (ahoj bobane,volba dobra, ale m ...)

Nemýliš se, fakt jsem hledal MPV, ale za 120tis.kč to byly hujdy, asi jsem neměl štěstí, výbě v prosinci až lednu nebyl moc velký.. A když jsem viděl tak pěkný stav kombíku, kde se dá alespoň s podsedákem natlačit ještě dvě autosedačky dozadu, bylo rozhodnuto. Jinak opravdu doporučuji při hledání levnějšího kombíku zkusit i ten Megane III 1.6. Docela jednoduché a pohodlné auto. Je to můj první Renault v životě tak uvidíme
reagovat
Humusus
počet příspěvků494
Pátek 16.03.2018 09:58, RE: RE: RE: RE: RE: Jaké spolehlivé kombi do 120 tis. Kč?
citace:
reakce na: BobanHTP, 14.03.2018 15:48 (Nemýliš se, fakt jsem hledal M ...)

jo tahle výkonová verze je dobrá volba
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.