zpět

diskuze k tématu: Jake spolehlive auto - benzín do 150 tis.kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Dadanek
počet příspěvků8
datum registrace21.10.2016
Pátek 21.10.2016 14:06, Jake spolehlive auto - benzín do 150 tis.kč
Zdravim, budu se zbavovat sve audi a4 1.9tdi 81 kw. Jsem spokojeny, ale bohuzel muj najezd km/rok se zmenil a kdyz nafta dlouho nejede a auto jenom stoji, tak se vylozene se.e! Prosim o doporuceni, vylozene se mi libi octavia 1.6 mpi nebo 1.8 tsi, ale klidne doporucte jine benzinove motory. Ma jizda je spis male mesto, kratke jizdy, ale obcas jedu dlouhe 400 km jizdy do nemecka za praci... Ale bojim se zkratka, ze nekdo predemnou ten benzin utahal, bo daval tsi motoru za studena... Moje cena, co muzu do auta dat, je 150 000,- plus mam rezervu na rozvody a male prekvapka, co musim na autu dodatecne udelat. Vim, ze nemate radi takto siroky okruh aut, doporucte ten nejspolehlivejsi, i kdyz zalezi pak hodne na koupi, jak jsem psal... Dekuji moc
reagovat
driver111
počet příspěvků516
datum registrace13.03.2013
Pátek 21.10.2016 15:46, RE:
A co se té audině stane, když stojí? Mám OI se stejným motorem, nechal jsem ji otcovi na hrkání pár km za týden a je naprosto bez problémů a to jezdí tak jednou-dvakrát týdně trasu 15 km a zpět, jinak stojí, tak nerozumím co by se ńa tomu autu mělo kazit? Takto spolehlivé auto- potažmo motor již není. Tyto motory zvládaly bezproblémů i hrkání po městě, naše firemní OI jezdili i tady ty poskoky po městě a nikdy se nic nekazilo, takže dá se i na krátké trasy. Jestli není lepší dát do toho pár kaček a ještě pojezdit.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků408
datum registrace27.05.2016
Pátek 21.10.2016 16:01, RE
U ojetiny to je tezky. Pokud neznate majitele, tezko se bude zjistovat, jestli tomu nakladal za studena nebo ne. Mensi riziko je u atmosferickyho motory, ale tech moc uz neni.

Nebal bych se japonce, treba Civic 1.8i, nebo Mitsu Lancer bude dobre fungovat taky. Bude mit trochu drazsi servis nez treba Fabia, ale zase dostanete vybavenejsi a subjektivne bych rekl ridicsky zajimavejsi auto.

Z koncernu bude za stejny prachy min muziky, ale vetsi vyber. Teda byl by, kdyby jsme nebyli v zemi postizene naftovou obsesi.

Kdyby to bylo JEN na pocukavani kolem bloku, tak bych se dival v podstate po cemkoliv v slusnym stavu, nezavisle na znacce.

reagovat
sheogorath
počet příspěvků408
datum registrace27.05.2016
Pátek 21.10.2016 16:04, RE:
driver111 napsal:
A co se té audině stane, když stojí? Mám OI se stejným motorem, nechal jsem ji otcovi na hrkání pár km za týden a je naprosto bez problémů a to jezdí tak jednou-dvakrát týdně trasu 15 km a zpět, jinak stojí, tak nerozumím co by se ńa tomu autu mělo kazit? Takto spolehlivé auto- potažmo motor již není. Tyto motory zvládaly bezproblémů i hrkání po městě, naše firemní OI jezdili i tady ty poskoky po městě a nikdy se nic nekazilo, takže dá se i na krátké trasy. Jestli není lepší dát do toho pár kaček a ještě pojezdit.

Zalezi jak se s tim jezdi - zatuhnuti/zareznuti lanovodu rucky, koroze castech, ktery jsou za provozu promazavany apod. Stihne se nabit za tu chvilku aku? i v zime?

reagovat
driver111
počet příspěvků516
datum registrace13.03.2013
Pátek 21.10.2016 18:31, RE:
sheogorath napsal:
driver111 napsal:
Zalezi jak se s tim jezdi - zatuhnuti/zareznuti lanovodu rucky, koroze castech, ktery jsou za provozu promazavany apod. Stihne se nabit za tu chvilku aku? i v zime?

Tak aku problém nemá, ale není problém dobít, to je myslím to nejmenší a nelze to brát jako problém auta. Jinak ty lanovody zatuhnou snad opravdu při dlouhé době stání, což v tomto případě si myslím nenastane a navíc i kdyby to tak bylo, tak je to stejné jako u benzinu, že
reagovat
Dadanek
počet příspěvků8
Pátek 21.10.2016 23:23, driver111 napsal: A co se té audině stane, když stojí? Mám OI se stejným motorem, nechal jsem ji otcovi na hrkání pár km za týden a je naprosto bez problémů a to jezdí tak jednou-dvakrát týdně trasu 15 km a zpět, jinak stojí, tak nerozumím co by se ńa tom
Odesla spinacka, diky ni aj baterka, lozisko zacinam slyset aj... Hlavne to auto stoji klidne i 3 tydny... Zkratka mam v Alpach sezonu a dolu se malokdy dostanu. Zkratka myslim, ze diesel trpi vic. Plus uz to auto potrebuje udelat brzo brzdy a casem me strasi predni naprava. Ta je momentalne vporadku, ale do roka 8mi ramenna naprava... Takze prosim zamerit se k tomu novemu autu. Jde o to, ze octavie se mi libi, proto chci spis tu 1.6 mpi. Fordu stale neverim. A Japonci se mi tolik nelibi. Ale asi po nich kouknu, prvni je pro me spolehlivost a ne draha udrzba... Pak vykon...
reagovat
Valnoha
počet příspěvků284
datum registrace03.01.2011
Sobota 22.10.2016 10:21, Vvvvvbb nnnnnnm bbbbb
Veci ktere jsou momentalne na vymenu na stavajicim aute, budes dost pravdepodobne resit i na "novem" aute. Tezko verit tomu ze tyto a podobně investice bude delat majitel pred prodejem.... Ostatne stejne jako ty
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků943
datum registrace19.08.2015
Neděle 23.10.2016 19:36, RE: Jake auto, spolehlivost!
Dadanek napsal:
Zdravim, budu se zbavovat sve audi a4 1.9tdi 81 kw. Jsem spokojeny, ale bohuzel muj najezd km/rok se zmenil a kdyz nafta dlouho nejede a auto jenom stoji, tak se vylozene se.e! Prosim o doporuceni, vylozene se mi libi octavia 1.6 mpi nebo 1.8 tsi, ale klidne doporucte jine benzinove motory. Ma jizda je spis male mesto, kratke jizdy, ale obcas jedu dlouhe 400 km jizdy do nemecka za praci... Ale bojim se zkratka, ze nekdo predemnou ten benzin utahal, bo daval tsi motoru za studena... Moje cena, co muzu do auta dat, je 150 000,- plus mam rezervu na rozvody a male prekvapka, co musim na autu dodatecne udelat. Vim, ze nemate radi takto siroky okruh aut, doporucte ten nejspolehlivejsi, i kdyz zalezi pak hodne na koupi, jak jsem psal... Dekuji moc

Ahoj, šel bych do novějšího a menšího auta. Za mě VW Polo 1.4 16v r.v. 2009. Nerezne, snese město bez reptání a je velmi pohodlný i na delší cestu
reagovat
Dadanek
počet příspěvků8
Neděle 23.10.2016 22:42, ..............
BobanHTP napsal:
citace:
Ahoj, šel bych do novějšího a menšího auta. Za mě VW Polo 1.4 16v r.v. 2009. Nerezne, snese město bez reptání a je velmi pohodlný i na delší cestu

To uz bude hodne line ale... Pravda je ze jezdim tech 10 000 km a u audiny jsrm si zvykl na komfortni jizdu... Druha otazka je, jestli mi ji da aj octavia... Jinak jsem si precetl neco zajimaveho o motoru 1.8 tsi a nic pekneho to nebylo, takze v uvahu pada ta 1.6 mpi bo japonci, take asi 1.6 bo 1.3. Pry jsou spolehlivy. Pak jsem tu cetl ze i subaru neni spatne... Mam z toho plnou hlavu.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků943
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 27.10.2016 23:21, RE: ..............
Dadanek napsal:
BobanHTP napsal:
citace:
To uz bude hodne line ale... Pravda je ze jezdim tech 10 000 km a u audiny jsrm si zvykl na komfortni jizdu... Druha otazka je, jestli mi ji da aj octavia... Jinak jsem si precetl neco zajimaveho o motoru 1.8 tsi a nic pekneho to nebylo, takze v uvahu pada ta 1.6 mpi bo japonci, take asi 1.6 bo 1.3. Pry jsou spolehlivy. Pak jsem tu cetl ze i subaru neni spatne... Mam z toho plnou hlavu.

Tak je tady etalon Ford Focus II s příjemným motorem 1.6 Duratec nebo s žíznivějším, ale sportovním 2.0

reagovat
Dadanek
počet příspěvků8
Pátek 28.10.2016 20:59, Tak je tady etalon Ford Focus II s příjemným motorem 1.6 Duratec nebo s žíznivějším, ale sportovním 2.0
Tak jak koukam, tak od fordu si ty benzinove motory velmi chvali. Co jsem koukal, tak bych radsi sel do 2.0... Kdyz s tim rozumne pojedu, je tam maly rozdil ve spotrebe a na dalnici bych typl i mensi nez u 1.6tky. Ma tazka zni, je ten dvoulitr spolehlivy jako 1.6ka? Plus nekde ctu, ze ma retez a nekde pisou, ze je po rozvodech? Co jsem koukal, tak vychazi levnejs jak octavia a je i mensi najezd km.
reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Pátek 28.10.2016 23:00, ..........
Ford Focus 2 dobra s 2.0 jede paradne ano ma retez a je to spolehlivy motor akorat si dej bacha na vyrive klapky v sani v pripade koupi je nech hned zkontrolovat at se vyvarujes problemu taky si trosku cucne oleje takze pravidelna kontrola na miste ale nic hrozneho je to v norme
reagovat
Martin72
počet příspěvků81
datum registrace30.09.2016
Sobota 29.10.2016 06:33, nebo třeba itala ;)
Také se můžeš podívat na Fiat Bravo nebo Lancii Deltu III s motory T-jet, motor je bezproblémový, určitou slabinou jsou převodovky, kde se někdy ozvala ložiska. Přeložiskování není žádná trága, práce na jedno odpoledne.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.