0
zpět

diskuze k tématu: Jaké auto pro rodinu?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
bindzuska
počet příspěvků7
datum registrace15.06.2015
Pondělí 15.06.2015 13:26, Jaké auto pro rodinu?
Dobrý den, nevím si rady s výběrem auta pro dva dospělé a tři děti ( 2,5,10). Máme Renault megane scenic a kdyby nám neshnil, tak ani o jiném autě neuvažuji ¨Když to tu pročítám, tak mám chuť raději chodit pěšky . Naše kritéria jsou: cena max do 100 000,-, bezpečnost, nízká spotřeba, dělená sedadla ohledně dětských sedaček, velký zavazadlový prostor a jelikož auto není garážované a v zimě dostává zabrat, protože bydlíme v podkrkonoší, tak i kvalitní provedení kastle a podvozku. Auto je využívané pouze na nákup, pro děti do školky a jednou ročně na dovolenou po republice. Doufám, že nechci nemožné a najde se tu někdo, kdo mě kvalitně poradí.
Děkuji
reagovat
Karel - TipCars.com
počet příspěvků1089
datum registrace09.05.2007
Úterý 16.06.2015 08:43, RE: Jaké auto pro rodinu?
bindzuska napsal:
Dobrý den, nevím si rady s výběrem auta pro dva dospělé a tři děti ( 2,5,10). Máme Renault megane scenic a kdyby nám neshnil, tak ani o jiném autě neuvažuji ¨Když to tu pročítám, tak mám chuť raději chodit pěšky . Naše kritéria jsou: cena max do 100 000,-, bezpečnost, nízká spotřeba, dělená sedadla ohledně dětských sedaček, velký zavazadlový prostor a jelikož auto není garážované a v zimě dostává zabrat, protože bydlíme v podkrkonoší, tak i kvalitní provedení kastle a podvozku. Auto je využívané pouze na nákup, pro děti do školky a jednou ročně na dovolenou po republice. Doufám, že nechci nemožné a najde se tu někdo, kdo mě kvalitně poradí. Děkuji

Dobrý den, můžete prosím zkušenosti s vaším vozem ohodnotit. http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost
reagovat
bindzuska
počet příspěvků7
Středa 17.06.2015 13:47, auto pro rodinu
Tak jinak, jaké auto by jste mě doporučili, aby nás moc nestála údržba, provoz , vešli se tam tři autosedačky a ještě kočárek do kufru a další zavazadla? Nájezd do 10000km ročně, spíše po městě a okolí. Děkuji
reagovat
Citroenak
počet příspěvků546
datum registrace13.04.2012
Středa 17.06.2015 14:35, Citroen C5
Neviem vam poradit auto, kde sa vojdu tri detske sedacky, ale predpokladam ze tam uz bude jeden podsedak pre 10 rocneho, a o tom by sa uz dalo premyslat. Mozem vam poradit pozriet sa po benzinovom citroene c5 2.0 (v nudzi aj 1.8). V kombiku je dobre vyuzitelny pre rodinu, je pohodlny a ked nebude burany, urcite pojde pekne a spolahlivo. Za 100 000 ho zozeniete (pretoze nepatri do koncernu VW) a bude mat aj celkom dobru vybavu. Jedina drahsia vec je na nom len rozmer pneumatik, ak nebudete mat aj 15, tak tie 16 zacinaju na 70 e za kus(cina). Co sa tyka spolahlivosti, tak z neocakavanych veci mi teraz odisiel parkovaci senzor, aj to preto, lebo som ho dobre vyumyval vapkou :) inak vsetko spotrebny material (u mna za 3 roky zatial len lave zadne lozisko, nepocitam olej a filtre). Skuste sa v nom aspon previest. Starsie rocniky (2001-2002) stoja uz okolo 1500 eur, pozeral by som sa ale na facelift (koniec roka 2004). A nechajte si nejake peniaze na prvotny servis. A ak ho budete kupovat, dajte si poradit (popripade si ho dajte doviest) na c5 clube, urcite vam to usetri vela starosti.
reagovat
Arthuro
počet příspěvků82
datum registrace11.06.2013
Středa 17.06.2015 15:47, Opel Zafira 1.8i 16v
Zdravím,

starší Zafira, předchozí generace, s benzínovou 1.8-čkou (85 / 92 kW) by také mohla ještě dobře posloužit. Jen si to chce vyzkoušet, jestli se tam tři sedačky, konkrétně ty Vaše, opravdu vejdou.

Ciao,
Arthuro
reagovat
Karel - TipCars.com
počet příspěvků1089
datum registrace09.05.2007
Středa 17.06.2015 23:58, re:
Dobrý den. Jednou z možností je koupě MPV, jako například Opel Zafira, nebo některého z trojice VW Sharan, Seat Alhambra či Ford Galaxy. Alternativně lze uvažovat o nějakém větším kombi, zde bude ale pravděpodobně problém umístit tři dětské sedačky vedle sebe.
reagovat
bindzuska
počet příspěvků7
Čtvrtek 18.06.2015 10:30, jaké auto?
Děkuji, o Zafiře přemýšlím, ale prý je tam problém s elektronikou na řízení, Alhambra je na naše ježdění po městě zbytečně robustní, c5 je z hlediska mé výšky 155cm neadekvátní. Ještě se mě líbí fiat ullyse, nebo citroen c8, popřípadě Peugeot 806. V benzínovém motoru se ale tento trojlístek shání špatně. Jde mě také o to, aby nás auto při opravách nezruinovalo
reagovat
Arthuro
počet příspěvků82
Čtvrtek 18.06.2015 10:51, RE: jaké auto?
bindzuska napsal:
Děkuji, o Zafiře přemýšlím, ale prý je tam problém s elektronikou na řízení, Alhambra je na naše ježdění po městě zbytečně robustní, c5 je z hlediska mé výšky 155cm neadekvátní. Ještě se mě líbí fiat ullyse, nebo citroen c8, popřípadě Peugeot 806. V benzínovém motoru se ale tento trojlístek shání špatně. Jde mě také o to, aby nás auto při opravách nezruinovalo

Zafira jezdí v naší rodině již asi osm nebo devět let, nejdříve rodiče, nyní strýc a nikdy s ní žádný zásadní problém nebyl a nebyla kupována jako nová...
Pokud Vám Alhambra (Sharan, Galaxy) přijde zbytečně robustní, potom vězte, že Ullyse, C8 a Peugeot (zde by asi mělo být) 807 a ješte doplním Lancia Phedra, jsou ještě větší a na spotřebou pod 10 l/100 se s benzínovým motorem dostanete jen velmi obtížně, pokud vůbec....

Ciao,
Arthuro
reagovat
KoobaS
počet příspěvků652
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 18.06.2015 12:04, RE: jaké auto?
Arthuro napsal:
bindzuska napsal:
Zafira jezdí v naší rodině již asi osm nebo devět let, nejdříve rodiče, nyní strýc a nikdy s ní žádný zásadní problém nebyl a nebyla kupována jako nová...Pokud Vám Alhambra (Sharan, Galaxy) přijde zbytečně robustní, potom vězte, že Ullyse, C8 a Peugeot (zde by asi mělo být) 807 a ješte doplním Lancia Phedra, jsou ještě větší a na spotřebou pod 10 l/100 se s benzínovým motorem dostanete jen velmi obtížně, pokud vůbec....Ciao,Arthuro

No vidíš, a v naší firmě Zafir B několik proběhlo... Na mojí 1,9CDTI se ve 130t km měnil posilovač řízení. Měnil se zámek v zadních dveřích, jelikož se nezamykaly. Nyní ve 150t km jsou komplet vyměny přední i zadní brzdy (čekal bych, že zadní kotouče vydrží víc). K údržbě nafty se nevyjadřuju, paní má zájem o benzín. Takže dodám postřeh s 2,2 benzín, jakž takž jede. Spotřeba okolo 10/100. Oplácká 1,8 by měla být mnohem lepší volbou...
reagovat
bindzuska
počet příspěvků7
Čtvrtek 18.06.2015 12:27, re
Tak je zřejmě rozhodnuto Zafira je pro nás asi tou nejlepší volbou, jen nevím, zda koupit zde v ČR (autobazar, soukromý prodejce), nebo si nechat auto dovést přímo ze zahraničí? Děkuji
reagovat
Arthuro
počet příspěvků82
Čtvrtek 18.06.2015 13:46, RE: re
bindzuska napsal:
Tak je zřejmě rozhodnuto Zafira je pro nás asi tou nejlepší volbou, jen nevím, zda koupit zde v ČR (autobazar, soukromý prodejce), nebo si nechat auto dovést přímo ze zahraničí? Děkuji

Já bych to viděl v tomto pořadí : (vždy bych požadoval servisní knížku)
1) příbuzný, dobrý známý
2) od soukromníka ze zahraničí
3) od soukromníka v ČR (1.-2. majitel, koupeno nové v ČR, resp. alespoň 1. majitel v ČR, neprošlo přes bazar v ČR )
4) bazar v zahraničí (seriozní, vyhýbal bych se bazarům s balkánsky, turecky, arabsky atd. znějícími jmény majitelů)
5) bazar v ČR

Píšete, že bydlíte v podkrkonoší, Vám nejbližší oblast v Německu (Dresden - Bauzen) bude asi dost přebraná od přátel z Polska, hledal bych na jejich serverech něco dál (min.150-200km) od hranic.

Ciao
Arthuro

reagovat
Petr S
počet příspěvků1110
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 18.06.2015 21:52, RE: re
Arthuro napsal:
bindzuska napsal:
Já bych to viděl v tomto pořadí : (vždy bych požadoval servisní knížku)1) příbuzný, dobrý známý2) od soukromníka ze zahraničí3) od soukromníka v ČR (1.-2. majitel, koupeno nové v ČR, resp. alespoň 1. majitel v ČR, neprošlo přes bazar v ČR ) 4) bazar v zahraničí (seriozní, vyhýbal bych se bazarům s balkánsky, turecky, arabsky atd. znějícími jmény majitelů)5) bazar v ČRPíšete, že bydlíte v podkrkonoší, Vám nejbližší oblast v Německu (Dresden - Bauzen) bude asi dost přebraná od přátel z Polska, hledal bych na jejich serverech něco dál (min.150-200km) od hranic. Ciao Arthuro

Nebál bych se koupit auto od autorizovaného dealera v ČR, takové co sám prodal, celou dobu servisoval a vzal zpět protiúčtem. Možná to znamená trochu si připlatit, ale druhou stranu jak se říká nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit kupovat levné věci...
reagovat
KoobaS
počet příspěvků652
Pátek 19.06.2015 08:37, RE: re
bindzuska napsal:

Ještě než řeknete HOP, tak vezměte své tři ratolesti, a usaďte je na čtvrt hodiny na zadní sedačky. Předpokládám, že nebudete chtít usazovat jedno dítě do poslední řady "na hanbu." Nehledě na to, že potom už v kufru nezbude moc místa...
reagovat
bindzuska
počet příspěvků7
Pátek 19.06.2015 09:06, re
Děkuji za Vaše postřehy a názory, kamarádka toto auto vlastní a je s ním nadmíru spokojená, už jsem s ní domluvená, že si ho vyzkouším.
reagovat
bindzuska
počet příspěvků7
Pátek 19.06.2015 10:41, re
ještě jedna otázka, jaký je rozdíl mezi Zafirou A a B ? Děkuji
reagovat
TomasV01
počet příspěvků16
datum registrace25.05.2015
Pátek 19.06.2015 12:29, RE: re
bindzuska napsal:

Zafira A vs B:
- B je o 5 palců delší a je postavena na platforma Astra H, starší na předchozí Astře...
- B má v ncap hodnocení 5 hvězdiček, starší jen 3 hvězdičky
- B má hezčí palubní desku
- lepší řešení pásů na třetí řadě sedadel, jinak je systém ukotvení shodný

Starší benzínové Zafiry (16 ventilové motory) docela žerou olej, obzvláště 2.2.

Pohodlnější auto je Ford S-Max, není tak velký jako Galaxy či Sharan, ale prostor na zadních sedadlech je mnohem lepší (po delší cestě v něm není člověk tolik unavený jako v Zafiře). Lze sehnat s odolným 2.0 benzínovým motorem, který má výbornou spolehlivost a slušnou spotřebu.

Z koncernu VW je pak zajímavý Touran, rozměrově jsou si blízcí...

reagovat
Arthuro
počet příspěvků82
Pátek 19.06.2015 12:59, RE: re
TomasV01 napsal:
bindzuska napsal:
Zafira A vs B:- B je o 5 palců delší a je postavena na platforma Astra H, starší na předchozí Astře...- B má v ncap hodnocení 5 hvězdiček, starší jen 3 hvězdičky- B má hezčí palubní desku- lepší řešení pásů na třetí řadě sedadel, jinak je systém ukotvení shodnýStarší benzínové Zafiry (16 ventilové motory) docela žerou olej, obzvláště 2.2.Pohodlnější auto je Ford S-Max, není tak velký jako Galaxy či Sharan, ale prostor na zadních sedadlech je mnohem lepší (po delší cestě v něm není člověk tolik unavený jako v Zafiře). Lze sehnat s odolným 2.0 benzínovým motorem, který má výbornou spolehlivost a slušnou spotřebu.Z koncernu VW je pak zajímavý Touran, rozměrově jsou si blízcí...

Tazatelka se ptá na auto za max. 100 000,- Kč, za tuto cenu S-Maxe leda tak 2x otočeného přes střechu...
Touran není úplně špatný, ale jediný slušný benzín je tam klasická stará 1.6i 16v 77 kW a ta zase s tak velkým a těžkým auten moc nepojede....

Ciao,
Arthuro
reagovat
KoobaS
počet příspěvků652
Pátek 19.06.2015 13:43, RE: re
bindzuska napsal:

Jako zafira A se označuje první generace zafiry, vyráběná od roku 1999 do roku 2005

Nahradila ji zafira B která se vyráběla do roku 2014. V roce 2011 přišla na trh nejnovější generace označovaná jako zafira tourer.

Až teď mi došlo jaký máte cenový limit a jak se pohybují ceny těchto aut a doporučil bych Vám vydat se cestou první generace.
reagovat
bindzuska
počet příspěvků7
Středa 24.06.2015 12:50, re
Ještě tu dám dotaz na renault grand scenic, můžete mě prosím napsat, jaký máte na toto auto názor , popřípadě zkušenosti? Děkuji
reagovat
TomasV01
počet příspěvků16
datum registrace25.05.2015
Středa 24.06.2015 13:38, RE: re
bindzuska napsal:
Ještě tu dám dotaz na renault grand scenic, můžete mě prosím napsat, jaký máte na toto auto názor , popřípadě zkušenosti? Děkuji

Soused si kupuje jedině Renaulty v benzínu a nijak větší zásadní problém nikdy neměl. Jen generačně obměňuje jednou za pár let. V dieselu asi moc nelze doporučit (jak jsem četl zkušenosti některých uživatelů). Do 100 tisíc určitě lze sehnat pěkné v dobrém stavu.

Například:
www.tipcars.com/renault-grand_scenic/renault-grand_scenic-59187478.html

Opel Zafira ale určitě není špatné auto. Ve statistice spolehlivosti se drží vysoko.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.