0
zpět

diskuze k tématu: Jaké auto pro čtyřčlennou rodinu?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
mirek
počet příspěvků2
datum registrace02.11.2015
Pondělí 02.11.2015 13:28, Jaké auto pro čtyřčlennou rodinu?
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem vozidla, auto používám pro soukromé a více pro služební ůčely, ročně najeto cca 40 tis km.Jelikož mám rodinu s dvěmi malými dětmi , mám teď Octávii 2 combi z r. 2007 1,9tdi 77kw najeto už 300tis , s autem jsem byl maximálně spokojený, bez větších oprav jsem vždy sedl do auta a jel jsem.. Mam představu o autě do 350 tis kč , auto pro čtyřčlenou rodinu , spotřeba max. do 6l jelikož mi firma proplácí phl do 7l spotřeby, najeto max 50 tis.km jelikož auto budu používat min 5 roků a hlavně spolehlivost a co nejméně návštěv autoservisu...Mam představu Octávia 3 motor 2l tdi tentokrát už nechci combi , ale sedan ....Je to dobrý výběr nebo jsou i jiné lepší možnosti....Děkuji za radu.....
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků408
datum registrace16.11.2012
Pondělí 02.11.2015 14:06, RE: Jaké auto vybrat
napsal:
Dobrý den,potřeboval bych poradit s výběrem vozidla, auto používám pro soukromé a více pro služební ůčely, ročně najeto cca 40 tis km.Jelikož mám rodinu s dvěmi malými dětmi , mám teď Octávii 2 combi z r. 2007 1,9tdi 77kw najeto už 300tis , s autem jsem byl maximálně spokojený, bez větších oprav jsem vždy sedl do auta a jel jsem.. Mam představu o autě do 350 tis kč , auto pro čtyřčlenou rodinu , spotřeba max. do 6l jelikož mi firma proplácí phl do 7l spotřeby, najeto max 50 tis.km jelikož auto budu používat min 5 roků a hlavně spolehlivost a co nejméně návštěv autoservisu...Mam představu Octávia 3 motor 2l tdi tentokrát už nechci combi , ale sedan ....Je to dobrý výběr nebo jsou i jiné lepší možnosti....Děkuji za radu.....

Dobrý den, budeme velmi potěšeni, když popíšete své zkušenosti s Octávií v recenzi zde: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1046
datum registrace09.10.2008
Pondělí 02.11.2015 15:00, RE: Jaké auto vybrat
napsal:
Dobrý den,potřeboval bych poradit s výběrem vozidla, auto používám pro soukromé a více pro služební ůčely, ročně najeto cca 40 tis km.Jelikož mám rodinu s dvěmi malými dětmi , mám teď Octávii 2 combi z r. 2007 1,9tdi 77kw najeto už 300tis , s autem jsem byl maximálně spokojený, bez větších oprav jsem vždy sedl do auta a jel jsem.. Mam představu o autě do 350 tis kč , auto pro čtyřčlenou rodinu , spotřeba max. do 6l jelikož mi firma proplácí phl do 7l spotřeby, najeto max 50 tis.km jelikož auto budu používat min 5 roků a hlavně spolehlivost a co nejméně návštěv autoservisu...Mam představu Octávia 3 motor 2l tdi tentokrát už nechci combi , ale sedan ....Je to dobrý výběr nebo jsou i jiné lepší možnosti....Děkuji za radu.....

Nechci vám brát iluze, ale sehnat nebouranou Octavii 3 ve dvoulitrovém TDI za 350 tisíc je nereálné. Navíc ten motor není bůhví jaký držák, s 1,9 TDI PD se nedá srovnat (spolehlivostí, cenou servisu ani výdrží).
Za sebe bych hledal ve skupině i30, Ceed a Megane, P 308, Astra, Focus (combi) - za dané peníze budete mít velmi slušně vybavené NOVÉ, nebo jen velmi málo jeté, auto s moderním dieselovým motorem 1,5-1,6 litru (kde se v pohodě dostanete na spotřebu 5,0-5,5 litru) a plnou zárukou, které 5 let / 300 tisíc km vydrží jen s běžným servisem.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 02.11.2015 15:05, Možnosti
Jsou i jiné možnosti, ale asi žádná nebude tolik mainstreamová, jako ta vaše. Pokud se vám podaří se nenechat napálit podvodníkem, bude to v pohodě.
reagovat
mirek
počet příspěvků2
datum registrace02.11.2015
Pondělí 02.11.2015 18:08, Děkuji za odpověd
Tu octávii budu brát v až v lednu 2016, takže 2014 bude 2 roky stará a koupě bude probíhat přes aukci prodeje aut (ukončen leasing nebo ukončen operativní leasing atd) Co se týká nabídky aut Ceed nebo i30, zde je auto dobře vybavené a za dobrou cenu , ale servis prý je hodně drahý a jelikož měsíčně najedu 4 až 5 tis km měsíčně , jsem v servisu na výměně oleje atd zhruba co 3 až 4měsíce. A další aspekt pro výběr auta je , že mám skoro dva metry a přes sto kg a potřebuji prostor a pohodlí v autě jelikož dosti cestuji a v autě trávím hodně času....???
reagovat
KoobaS
počet příspěvků651
datum registrace23.04.2014
Úterý 03.11.2015 07:39, RE: Jaké auto vybrat
Pavlik napsal:
napsal:
Nechci vám brát iluze, ale sehnat nebouranou Octavii 3 ve dvoulitrovém TDI za 350 tisíc je nereálné. Navíc ten motor není bůhví jaký držák, s 1,9 TDI PD se nedá srovnat (spolehlivostí, cenou servisu ani výdrží).Za sebe bych hledal ve skupině i30, Ceed a Megane, P 308, Astra, Focus (combi) - za dané peníze budete mít velmi slušně vybavené NOVÉ, nebo jen velmi málo jeté, auto s moderním dieselovým motorem 1,5-1,6 litru (kde se v pohodě dostanete na spotřebu 5,0-5,5 litru) a plnou zárukou, které 5 let / 300 tisíc km vydrží jen s běžným servisem.

Dobře vybavený nový bude z těchto bohužel jenom Megane, pokud se bavíme o kombících, a i tam bude problém se za 350k dostat. Hledám teď pro sebe nové auto do 300k bez DPH, takže zrovna Megana už umím konfigurovat včetně dealerovských slev skoro poslepu :D Jinak je u renaultu možnost dokoupit servisní balíček na 150tkm, kdy všechny úkony jsou zahrnuty v ceně. Co se týče místa za volantem a pohodlí, přijde mi to srovnatelné s OII před faceliftem...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1285
datum registrace19.08.2015
Středa 11.11.2015 07:42, Raději bych přidal a koupil za 400tis. Kia Ceed 1,6
Dobrý den, známí mají velmi dobrou zkušenost s Kiou Ceed SW v dieslu. Když se podíváte na auta ihned k dodání, tak ji seženete v dobré výbavě za 400tis. kč. Co vás dostane je kultivovanost motoru, dále pak za tuto cenu nekoupíte tak vybavené auto u konkurence.
Co jsem našel byla např. Kia cee'd SW 1.6 CRDi 94kW Anniversary Plus

Nejsem dealer!!!
reagovat
KoobaS
počet příspěvků651
Středa 11.11.2015 10:04, RE: Raději bych přidal a koupil za 400tis. Kia Ceed 1,6
BobanHTP napsal:
Dobrý den, známí mají velmi dobrou zkušenost s Kiou Ceed SW v dieslu. Když se podíváte na auta ihned k dodání, tak ji seženete v dobré výbavě za 400tis. kč. Co vás dostane je kultivovanost motoru, dále pak za tuto cenu nekoupíte tak vybavené auto u konkurence. Co jsem našel byla např. Kia cee'd SW 1.6 CRDi 94kW Anniversary PlusNejsem dealer!!!

Nesouhlasím s tím tvrzením, že nekoupíte tak vybavený vůz. Ceníková cena po slevách je právě těch 400t kč. Renault má nyní akci na skladové vozy. Nejdražší Megane grandtour v této nabídce stojí asi 410t kč a má navíc 2zónovou automatickou klimatizaci, vyhřívané sedačky a nejspíš i navi. Motor 1,5dCi s 80kW. Co mě u té kie trochu zaráží je absence parkovacích senzorů vzadu.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 11.11.2015 11:29, RE: Raději bych přidal a koupil za 400tis. Kia Ceed 1,6
KoobaS napsal:
BobanHTP napsal:
Dobrý den, známí mají velmi dobrou zkušenost s Kiou Ceed SW v dieslu. Když se podíváte na auta ihned k dodání, tak ji seženete v dobré výbavě za 400tis. kč. Co vás dostane je kultivovanost motoru, dále pak za tuto cenu nekoupíte tak vybavené auto u konkurence. Co jsem našel byla např. Kia cee'd SW 1.6 CRDi 94kW Anniversary PlusNejsem dealer!!!
Nesouhlasím s tím tvrzením, že nekoupíte tak vybavený vůz. Ceníková cena po slevách je právě těch 400t kč. Renault má nyní akci na skladové vozy. Nejdražší Megane grandtour v této nabídce stojí asi 410t kč a má navíc 2zónovou automatickou klimatizaci, vyhřívané sedačky a nejspíš i navi. Motor 1,5dCi s 80kW. Co mě u té kie trochu zaráží je absence parkovacích senzorů vzadu.

Kia asi bude mít kameru jako i30. Ovšem právě po zkušenosti s i30 v nejvyšší výbavě bych si to nikdy nekoupil. Spousta věcí je tam jen na oko a v realu moc nefungují (včetně té kamery), nejvíc vidět to bylo na tragickém audiu.
Megane bude rozhodně lepší volba.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1285
Středa 11.11.2015 12:29, Renautl Megane grandtour 1.5 Dci taký dobra volba, motor jen není takový držák
Určitě i Renault Megane Grandtour je fajn volba, jen jsem se cítil vzadu mnohem stísněněji, než v Kia Ceed SW. U motoru 1.5 Dci je třeba dát pozor na "rozpečení šálků klikového hřídele" při vyšších nájezdech, takže po 200tis.km je třeba je vyměnit pro jistotu. U Kia Ceed se zatím takové problémy s motorem neobjevují....
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 11.11.2015 12:37, KIA
Kamarád koupil po skončení leasingu na fabie právě Ceedy a do tedˇ říká, že to byl velký omyl. Sice cena dobrá, ale pořád něco a kluci si stěžují, že ty 1.6 disely vůbec nejedou, tuším, že mají něco kolem 85 kw. Já sám bych šel raději do renualta, než do korejce.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků651
Středa 11.11.2015 12:59, RE: Raději bych přidal a koupil za 400tis. Kia Ceed 1,6
PetrT napsal:
KoobaS napsal:
BobanHTP napsal:
Kia asi bude mít kameru jako i30. Ovšem právě po zkušenosti s i30 v nejvyšší výbavě bych si to nikdy nekoupil. Spousta věcí je tam jen na oko a v realu moc nefungují (včetně té kamery), nejvíc vidět to bylo na tragickém audiu. Megane bude rozhodně lepší volba.

Kameru nemá, schválně jsem kvůli tomu studoval ceník... Za těch 400t kč je "výběhový model" ve výbavě anniversary plus, od další vyšší výbavy má jíž senzory vzadu.

To Boban HTP: šály na klice jsou u tohoto motoru provařený... U novýho auta bych to vůbec neřešil, a pokud s tím autem najedu 200t a víc, myslím že investice v ceně jedněch rozvodů navíc už nikoho nezabije... Uznávám, je dobrý o tom vědět a pohlídat si to... Ad místo vzadu, za těch 5 let co vlastním nebo užívám nějaký auto jsem ve "svým" autě vzadu jel dohromady tak 2x, dospělé lidi tam poslední dobou stejně vozím naprosto vyjímečně...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1285
Pátek 13.11.2015 10:06, Kouknětě na porovnání moderních dieslů 1,6
Ještě mě napadlo, abyste se podíval pro porovnání na reálný test nejdostupnějších 1,6 dieslů ...
https://www.youtube.com/watch?v=H27q_mgksUg
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.