0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak vybrat správný motorový olej?

kategorie zařazení tématu:
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Středa 24.06.2015 18:48, specifikace
Já nevím, tak nějak jsem čekal víc. Třeba popis specifikací API tam chybí úplně, u té ACEA mi přišlo, že mohlo zaznít takové obecné doporučení, že čím vyšší číslo za písmenem, tím lépe a pokud je pro motor doporučeno A1/B1, tak A3/B3 je lepší a neuškodí. Podobně je to snad i s písmeny u API.

A rada, že jakýkoli olej v motoru je lepší než žádný, mohla zaznít hned na začátku. Stejně tak je dobré vědět, že měření oleje v motoru je vhodné provádět na rovině a až nějakou dobu po zhasnutí motoru.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 25.06.2015 11:52, RE: specifikace
Koloss napsal:
Já nevím, tak nějak jsem čekal víc. Třeba popis specifikací API tam chybí úplně, u té ACEA mi přišlo, že mohlo zaznít takové obecné doporučení, že čím vyšší číslo za písmenem, tím lépe a pokud je pro motor doporučeno A1/B1, tak A3/B3 je lepší a neuškodí. Podobně je to snad i s písmeny u API.A rada, že jakýkoli olej v motoru je lepší než žádný, mohla zaznít hned na začátku. Stejně tak je dobré vědět, že měření oleje v motoru je vhodné provádět na rovině a až nějakou dobu po zhasnutí motoru.


Díky za námět, byly doplněny specifikace a normy motorových olejů + stupnice viskozity SAE.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.