0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak bezpečně koupit auto přes zahraniční server?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.06.2006 08:07, Podvody
Dobrý den,

chtěl bych napsat pár řádků panu Hockovi, který si vyhledal tu senzační nabídku (Škoda- Fabia) na mobile.de.
U takovýchto údajných super nabídek "z Anglie", ale třeba i ze zámoří jde jen o jedno. Vysolit těmto
podvodníkům zálohu za převoz vozidla údajnou přepravní firmou. Tato firma by mohla i existovat, ale určitě neví
nic o nějakých aktivitách těchto zlodějů. Už jste někdy zažili třeba českého bazaristu v Ostravě, který by Vám
nechal auto dovézt do Ústí nad Labem nějakou dopravní firmou a ujistil Vás, že si zaslané auto můžete 5 dní
odzkoušet? Nezapomeňte, že jste již zaplatil a tak by Vám nasliboval i bonusy - třeba by dodal navíc zdarma
motorku Honda. Při dotazu, aby Vám ten šikulka poslal alespoň kopie dokladů vozidla (už to je velké riziko -
kopie se velmi jednoduše zmanipuluje) musí být jasné, že přepravní firma nemá vůbec, podotýkám vůbec nic
s tím Ostravským bazaristou. Představte si, že naletíte čechovi. Šance je mizivá, že toho pána někde dostihnete.
Přeci je zde ale větší pravděpodobnost tohoto skunka lapit, než nějakého výtečníka v Anglii,nebo dokonce v USA.
RUCE PRYČ OD TĚCHTO NESERIÓZNÍCH NABÍDEK !!!
Servery, jako je mobile.de a mnoho jiných mají velké problémy s těmito podvodníky. Na jejich internetových
stránkách se objevuje v poslední době mnoho varování. Radí zákazníkům, aby nenaletěli na "agenty s vodou"
a aby nikdy nikam neposílali zálohy ! Seriózní obchod je z ruky do ruky - to říkával můj dědeček a dodnes se
tohoto moudrého pravidla držím. Neposlal bych ani 1,- EUR i kdyby mi protistrana ukázala jistinu od banky,
kam bych měl peníze poslat. Bance to je přeci úplně vuřt egal komu peníze na nějakou dobu zastaví - hlavně
že peníze tečou.
Setkal jsem se s podobnou nabídkou u mobile.de, kdy nějaký angličan nabízel nebouraný BMW X5 ročník
2004 za ca. 19.000,- EUR. Toto auto se normálně prodává od 32.000,- EUR nahoru. Tento pán, budu mu
říkat John popisoval na netu, že z důvodu úmrtí v rodině prodává tento bavorák. I když jsem tušil, že se jedná
o podvod (příliž nízká cena), napsal jsem Johnovi, že mám zájem a co proto musím udělat, abych auto dostal.
Nabídl jsem se, že si pro něj přijedu sám do Anglie a ať mi sdělí adresu. Promptně přišla odpověď, že je
John obchodník a není momentálně v Anglii, že se pohybuje na celém světě, takže adresu neudal.
Psal, jestli mám o vozidlo zájem, že mám co nejrychleji poslat 500,- EUR na účet banky Western Union,
jinak je to auto pryč. Zajímalo by mne, kolika lidem John napsal to samé a kolik se jich opravdu chytilo
a zálohu poslalo. Pokud se ze 300 zájemců, kteří o toto auto projevili zájem (auto bylo zhruba 1 týden na
stránkách mobile) chytli jen 3, získal John 1.500,- EUR !! Bombónek jako korunku na dortík dal John tím,
že neinzeroval jen jedno BMW X5, ale dalších 25 různých vozidel, které jsem (pouze) našel a to se stejným
přízrakem "z důvodu úmrtí v rodině prodávám.....".
Znásobte tedy 500,- EUR 25x a zde již končí sranda a nástává náběh na infarkt.......

S pozdravem

Tomáš Kornfeld
Spolupracovník serveru TipCars - Německo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.06.2006 10:27, Auta ze zapadu..
Cele to kouzlo aut ze zapadu spociva pouze v tom, ze tamni trh je mnohonasobne vetsi a clovek si muze vybrat. Troufam si tvrdit, ze lide jsou ale vsude stejni a dvojnasob to plati v bazaru. Nemecky Turek je mnohdy vetsi podrazak, nez cesky smejdik v teplakovce Adidas a retezem na krku. Soukromi prodejci, kteri si chteji prodat jen to sve auto, jsou o poznani solidnejsi a vetsinou vam nelzou ani do telefonu. Staci jim rict, ze jedete 1000km a naznacit, ze i clovek z vychodu muze byt na miste hodne neprijemny a neni idiot.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.06.2006 10:31, RE: Podvody
Tomáš Kornfeld napsal:
Dobrý den,

chtěl bych napsat pár řádků panu Hockovi, který si vyhledal tu senzační nabídku (Škoda- Fabia) na mobile.de.
U takovýchto údajných super nabídek "z Anglie", ale třeba i ze zámoří jde jen o jedno. Vysolit těmto
podvodníkům zálohu za převoz vozidla údajnou přepravní firmou. Tato firma by mohla i existovat, ale určitě neví
nic o nějakých aktivitách těchto zlodějů. Už jste někdy zažili třeba českého bazaristu v Ostravě, který by Vám
nechal auto dovézt do Ústí nad Labem nějakou dopravn...
Chudák John, to musela být velká tragédie v jeho rodině. )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.06.2006 13:15, RE: Auta ze zapadu..
Jan Baranek napsal:
Cele to kouzlo aut ze zapadu spociva pouze v tom, ze tamni trh je mnohonasobne vetsi a clovek si muze vybrat. Troufam si tvrdit, ze lide jsou ale vsude stejni a dvojnasob to plati v bazaru. Nemecky Turek je mnohdy vetsi podrazak, nez cesky smejdik v teplakovce Adidas a retezem na krku. Soukromi prodejci, kteri si chteji prodat jen to sve auto, jsou o poznani solidnejsi a vetsinou vam nelzou ani do telefonu. Staci jim rict, ze jedete 1000km a naznacit, ze i clovek z vychodu muze byt na miste hodn...
Auta pro svoji rodinu a bratrancovu firmu kupuji od 2004 pouze venku. Fotky na internetu jsou pouze ilustrační a pokud si "auto neomakám" nevěřím nikomu. Turek v Německu je na úrovni 80% našich bazaristů, většinou se dá alespoň celkem úspěšně usmlouvat cena.
Naposledy mě ale fakt podrazil prodejce Němec - vzhledem k tomu že disponuji příbuznými v Německu a tudíž není pro mě tak velký problém vést soudní při tam a měl jsem sebou veškerou korespondenci, byl chudák rád, že mě nakonec sehnal podobné auto u konkurence ( u Turka, který měl fakt korektní jednání a pěkná auta) a že se mě zbavil.
Vykukové jsou všude, jen záleží jak se s ními domluvíte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.06.2006 15:21, RE: Podvody
Riccardo napsal:
Chudák John, to musela být velká tragédie v jeho rodině. )
Asi nějaký letecký neštěstí.... Jo zdědit 25 super aut...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.