0
zpět
 

diskuze k tématu: Podvod alebo dobrý deal?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, ostatní, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 11.01.2015 17:46, Podvod alebo dobrý deal?
Dobrý deň,
aktuálne sa obzerám po jazdenom automobile do 200000Kč a v hľadáčiku mám Jaguar X-Type 2.2D.

Pri prechádzaní inzerátov na Internete som oslovil viacero inzerentov pričom dva prípady ma naozaj prekvapili.

Prvý inzerát je na Jaguar XF 2.7D, rok výroby 2008, najazdených 145000km. Cena automobilu v inzeráte je neuveriteľne nízka a to 6600 Euro. Chcel som teda vedieť v čom je háčik. Inzerát som našiel na jednom slovenskom inzerčnom portáli, prostredníctvom ktorého som oslovil inzerenta. Odpoveď som dostal v priebehu hodiny:

Dobrý den,
Vozidlo je v perfektnom stave. Vozidlo je vo výbornom stave, nikdy poškodený
, Žiadne skryté vady, aby vo svojej garáži.
Mám všetky potrebné dokumenty a klúce. To má jasný názov a môže byt zapísaná do tvoje meno.
Konecná cena bude 6600 eur. Kontaktujte ma prosím co najskôr, ak si chcete kúpit tento automobil.
Dakujem.

Následne som sa teda opýtal na dôvod nízkej ceny a odpoveďou bolo:

Budem doručenie auto na vašu domácu adresu pre akúkoľvek viac peňazí, iba cenu 6600 eur. Aj predať auto, pretože registračný poplatok je v Londýne tu príliš vysoká. Už viete, .I žijete v Londýne, Veľká Británia.
Všetky dokumenty sú v poriadku, môžu byť prevedené na svoje meno, bez problémov, motor je perfektný.
expedície z auta a imatrikuláciu na jej meno má kontrolu nad poisťovne dopravy. platím
všetky poplatky za dopravu auto na vašu domácu adresu. Máte 10 dní prehliadnuť auto. Ak sa vám nebude
podobne, vrátite auto späť ku mne a nebudete platiť žiadne dane. Spoločnosť pracuje s bankami (bánk
účet), nič iné.
Je to, pretože sa stáva:
- Nechám auto spoločnosti.
- Spoločnosť bude študovať všetky papiere s agentúrou, či je všetko legálne pred vykonaním
doručenia.
- Neskôr, že to všetko kontrolovať a neexistuje žiadny problém firma príde do kontaktu s vami.
- Spoločnosť I am using, aby vám poslal auto sa stará o každý dopravných referátov naprosto
všetko. Budú odpovedať na všetko.
Ak máte záujem, dajte mi vaše celé meno a adresu, telefónne číslo a dnes alebo zajtra
môžete spustiť transakciu s vami.
Děkuju.

Je zrejmé, že inzerent neovláda slovenčinu a použil prekladač. Celé mi to pripadalo ako jasný podvod a tak som ďalej nereagoval.

Na druhý deň sa mi so svojou odpoveďou ozval iný inzerent. Tentokrát sa jednalo o inzerát na X-Type, rok výroby 2007, 112000km za cenu 5500Euro. Opäť však bola odpoveď inzerenta v lámavej slovenčine:

dobrý den,

Dakujeme Vám za Váš záujem o kúpu môjho auta. Voz bol zakúpený od autorizovaného predajcu obchode. Som prvý majitel. Vozidlo je vo velmi dobrom stave. Prosím, napíšte mi anglicky alebo nemecky, ak je to možné, pretože som pomocou Web Translator.

Potom som teda prepol do angličtiny aj ja a ďalšia správa od inzerenta bola:

I am currently located in Offenbach am Main, Germany.
I sell the car because I need money to buy a new car. In Germany we have some advantages if we export a used car inside Europe and buy a new car. Germany export a lot of cars and we have some program which encourage people to buy new cars. Someone recommended to use an German Shipping Company which is able to deliver the car to your address and take care of all selling documents. I\'ll handle the shipping cost so you\'ll not have to pay any fees or extra-money.
You will have 5 days inspection period where you can check both the car and the documents to see that everything is in order.
Delivery time: 4-5 working days. They also have a return policy and the car will be insured.
I\'ll wait your answer.

Tentokrát mi to (aj vzhľadom na primeranú cenu vozidla) už začalo celkom vŕtať v hlave, či je bežné, že cudzinci inzerujú na zahraničných portáloch, ktorých jazyk ani neovládajú?

Prosím o Váš názor, či sa jedná o bežné praktiky, alebo som mal šťastie hneď na dvoch podvodníkov? Teda aspoň v prípade Jaguar XF som presvedčený, že nikto nepredáva takéto auto za tretinu jeho ceny iba pre to, že v Londýne je naň vysoký registračný poplatok. V druhom prípade si ale taký istý už nie som, najmä kvôli primeranej cene vozidla. Na druhej strane sa mi nevidí, že by niekto len tak na požiadanie nechal na vlastné náklady odviesť svoje auto do iného štátu, nechal ho tam cudzej osobe niekoľko dní na vyskúšanie a v prípade nezáujmu si z toho nič nerobil...

Vopred veľká vďaka za názory a rady.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Neděle 11.01.2015 18:01, ano. podvod ............
Tyto inzeráty podávají zpravidla negři z nigérie. Scénář je vždy stejný. Auto za super cenu, v super stavu a majitel se stěhuje do anglie. Poslední nutnou ingrediencí je pak už jen naivka co je ochoten poslat "zálohu" na účet vedený v zahraničí. I na konkurenčním serveru sauto jsem viděl pár takových podezřelých inzerátů. Je to prostě jen past na pitomce...
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 11.01.2015 18:49, VIN
Napište ať Vám pošle VIN a uvidíte,že už se neozve.

Stejně tak mu řekněte,že chcete např.specifickou fotku vozidla - např.ať Vám vyfotí palubní desku na kterou umístí klíče...

Opět se už neozve...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Neděle 11.01.2015 20:43, Re:
JJ, jednu dobu se toho na Sauto vyrojila spousta a provozovatel na to dokonce upozorňoval. Jsou to pdvrhy, jak píše free78. Budou chtít zálohu na účet atd. A to jen blázen může poslat, aniž by to auto viděl, takže dobrá cena a google překaldač nebrat!!!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.