0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaguar X-Type 2.0D

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, ostatní, automobilky, ostatní, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.01.2013 19:37, Jaguar X-Type 2.0D
Dobrý den, zvažuji koupi staršího Jaguara X-Type 2.0 D. Chtěl bych se zeptat, jak je to s náhradníma díly a spolehlivostí?
Děkuju
Vančik D.
reagovat
zdenyx
počet příspěvků26
datum registrace27.11.2012
Úterý 15.01.2013 21:07, jaguar
Jj,je hezké jezdit ve vysloužilém Fordu Mondeo se znakem Jaguar. .
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 29.01.2013 22:30, Re:
Dobrý den. Pokud máte strach, že se na toto luxusní auto špatně shání díly (nebo že některé nejdou sehnat vůbec), mohu Vás uklidnit. Na Jaguar X-Type 2.0 D lze téměř vše sehnat tak, jako na jakékoliv jiné auto. Co se týče spolehlivosti, troufám si tvrdit, že se jedná o spolehlivé auto. Motory ani jiné časti vozu se nekazí víc než u jiných značek. Doporučil bych Vám si přečíst recenze majitelů tohoto vozu, které Vám mohou poskytnout detailnější informace.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 30.01.2013 11:29, RE: Re:
Karel - TipCars.com napsal:
Dobrý den. Pokud máte strach, že se na toto luxusní auto špatně shání díly (nebo že některé nejdou sehnat vůbec), mohu Vás uklidnit. Na Jaguar X-Type 2.0 D lze téměř vše sehnat tak, jako na jakékoliv jiné auto. Co se týče spolehlivosti, troufám si tvrdit, že se jedná o spolehlivé auto. Motory ani jiné časti vozu se nekazí víc než u jiných značek. Doporučil bych Vám si přečíst recenze majitelů tohoto vozu, které Vám mohou poskytnout detailnější informace.


Myslím, že německý Autobild by s Vámi nesouhlasil, v dlouhodobém testu na 100 000 km to auto bylo až katastrofálně poruchové. A i celkově to auto mělo velmi špatnou pověst ve své době. Koupil bych
cokoliv jiného.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 30.01.2013 11:41, RE: Re:
Reno napsal:
Karel - TipCars.com napsal:
Dobrý den. Pokud máte strach, že se na toto luxusní auto špatně shání díly (nebo že některé nejdou sehnat vůbec), mohu Vás uklidnit. Na Jaguar X-Type 2.0 D lze téměř vše sehnat tak, jako na jakékoliv jiné auto. Co se týče spolehlivosti, troufám si tvrdit, že se jedná o spolehlivé auto. Motory ani jiné časti vozu se nekazí víc než u jiných značek. Doporučil bych Vám si přečíst recenze majitelů tohoto vozu, které Vám mohou poskytnout detailnější informace.
Myslím, že německý Autobild by s Vámi nesouhlasil, v dlouhodobém testu na 100 000 km to auto bylo až katastrofálně poruchové. A i celkově to auto mělo velmi špatnou pověst ve své době. Koupil bychcokoliv jiného.


tak se omlouvám, šlo o model S-type.

reagovat
anonim
počet příspěvků1
datum registrace09.05.2007
Pátek 15.02.2013 21:56, RE: Jaguar X-Type 2.0D
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, zvažuji koupi staršího Jaguara X-Type 2.0 D. Chtěl bych se zeptat, jak je to s náhradníma díly a spolehlivostí? Děkuju Vančik D.


Ajajaj Dalsi co chce byt hogo fogo a pokud mozno bez oprav a at to nezere nic. Proc mate potrebu oslnovat sousedy nebo pubertacky?
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 16.02.2013 08:07, X-Type není mondeo
Problém tohoto auta jsou dvě 2 věci: 1) Je to jaguar. 2) Kdysi dávno někdo nesmyslně prohlásil, že je to překarosované mondeo a ono se to chytlo.

X-Type s mondeem sdílí cca 20 % dílů. Jako ostatní jaguary je ale trochu náladovější, a přestože to byl nejlevnějí jaguar v nabídce, tak se u něj nepředpokládalo, že kupující má hluboko do kapsy. Je to stejné jako u ostatních prémiových automobilek - na servis jejich aut musíte mít prémiový příjem, který když nemáte, jste v háji a musíte údržbu nějak látat. Což je pak samozřejmě taky problém. A ten buď se štěstím nějak "vykutíte", nebo zanedbaný kus pošlete k dalšímu nešťastníkovi, který si to "vyžere" za vás.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Sobota 16.02.2013 09:53, Dobře vybírejte
Osobně se mi X type líbí. Design je opravdu povedený a není to okoukaná tuctovka, což oceňuji. Ale s technikou se zase tak moc nevytáhli (ne, že by byla špatná, ale u Jagu bych čekal víc odlišení). Sice bych neřekl, že jde o překarosované Mondeo, ale je v něm cítit dost. Spolehlivost se bude hodně odvíjet od stavu konkrétního kusu. Náhradní díly a servis? Počítat jako u prémiovky, ale díly společné s Fordem můžou být velmi levné. Celkově bych X type neodsoudil. S benzínovou V6 to může být výborné auto, bohužel se Jagu nepovedlo napasovat X type mezi osvědčené konkurenty BMW 3, C klasse, Audi A4. Pokud ojetou prémiovku, viděl bych to následovně: Čtyřválcová nafta + přední náhon = A4 1,9 TDI. Zadní náhon + benzín = BMW 3
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Sobota 16.02.2013 17:38, RE: Dobře vybírejte
Paul napsal:
Osobně se mi X type líbí. Design je opravdu povedený a není to okoukaná tuctovka, což oceňuji. Ale s technikou se zase tak moc nevytáhli (ne, že by byla špatná, ale u Jagu bych čekal víc odlišení). Sice bych neřekl, že jde o překarosované Mondeo, ale je v něm cítit dost. Spolehlivost se bude hodně odvíjet od stavu konkrétního kusu. Náhradní díly a servis? Počítat jako u prémiovky, ale díly společné s Fordem můžou být velmi levné. Celkově bych X type neodsoudil. S benzínovou V6 to může být výborné auto, bohužel se Jagu nepovedlo napasovat X type mezi osvědčené konkurenty BMW 3, C klasse, Audi A4. Pokud ojetou prémiovku, viděl bych to následovně: Čtyřválcová nafta + přední náhon = A4 1,9 TDI. Zadní náhon + benzín = BMW 3


Je otázka, proč v Kobře 11 jezdí v Jaguárech výhradně záporáci. Já jezdím často do D, tak bych si Jaga nekoupil, Helmut s Wolfgangem si furt hrajou na Simíra...

reagovat
ZX6R
počet příspěvků14
datum registrace18.01.2011
Sobota 16.02.2013 21:29, re
Podívejte se na britishparts.co.uk. a zjistíte že se na to dají koupit dily v ceně jako na Feldu . Jedinej problém vznikne až to nabouráte protože havarijka je neůměrná ceně auta a na vrakáči na to nekoupíte nic . Jinak si myslím že za ty peníze je to hezká stylovka , kterou nevidíte na každým rohu .
reagovat
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Pondělí 18.02.2013 08:51, protoč
to anonim: protože třeba nechce jezdit ochcávkou...jako všchni, krom toho je tohle podle me docela pekny auto, osobne bych premejslel spis o V6 ale pokud chce ropu...
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Pondělí 18.02.2013 11:36, Jaguar X-type
Tenhle model se mi taky líbí, ale nad naftovým provedením se většinou ušklíbnu.
Benzínový 3-litr nemá dobrou pověst kvůli poddimenzovanému mazání (objevuje se i v Mondeu), ale pro erudovaného uživatele nemusí být problémem.
Mně by se líbila 2,5-ka naladěná na tuším 143 kW kombinovaná s pohonem 4x4. Po pravdě ani nevím, jak je realizován, ale já bych jej používal jako vyprošťovací v horských oblastech, kam s rodinou často zavítáme za lyžovačkou.
A možná by mi stačila i ta 2,1 V6...
reagovat
TOM
počet příspěvků58
datum registrace10.12.2007
Pátek 22.02.2013 14:42, RE: Jaguar X-type
David V napsal:
Tenhle model se mi taky líbí, ale nad naftovým provedením se většinou ušklíbnu. Benzínový 3-litr nemá dobrou pověst kvůli poddimenzovanému mazání (objevuje se i v Mondeu), ale pro erudovaného uživatele nemusí být problémem.Mně by se líbila 2,5-ka naladěná na tuším 143 kW kombinovaná s pohonem 4x4. Po pravdě ani nevím, jak je realizován, ale já bych jej používal jako vyprošťovací v horských oblastech, kam s rodinou často zavítáme za lyžovačkou. A možná by mi stačila i ta 2,1 V6...


Asi zřejmě to víš, ale jen upozorním - ta 2,1 V6 má jen přední náhon.
Navíc já uznávám podobnou teorii, kterous tady nedávno prezentoval ty-nákupem každého dalšího auta nechci jít výkonem dolů.
A tady bys šel-115 kW, 9.4s, 210 km/h
Takže tu 2,5 vidím jako dobrý kompromis spolehlivosti a podávaných výkonů:
144 kW, 8,3s, 225 km/h, pohon 4x4
reagovat
Negr86
počet příspěvků11
datum registrace14.01.2013
Pondělí 25.02.2013 15:25, - text byl skryt administrátorem -
- text byl skryt administrátorem -
reagovat
valdert
počet příspěvků8
datum registrace14.03.2015
Neděle 11.02.2018 10:09, RE: jaguar
zdenyx napsal:
Jj,je hezké jezdit ve vysloužilém Fordu Mondeo se znakem Jaguar. .


lepší než v koncernu VW nebo PSA :)
reagovat
valdert
počet příspěvků8
datum registrace14.03.2015
Neděle 11.02.2018 10:20, předsudky jako vždy
Právě benzinové motorizace 2,5 a 3 V6 jsou dobré a konkurence schopné. Akorát se o vůz musíte starat. Každá šelma potřebuje péči. Vzít ročníky od 2006 výše bych se nebál. A ještě v základu 4x4 převyšuje standart nabídky BMW, Audi a mercedesu. Bavím se o stejných ročnících. Mimochodem Audi je také předokolka, tak bych určitě neřekl, že by to byl zásadní problém. Problém je, že Němci jsou konzervy a nemají rádi, když vyčnívají. A kdo si koupí Jaguár, jasně ukazuje: nejsem ovce, ale mám rád pěkný auta, když na to mám. Výhodu X-type bych právě viděl v technice Mondea. Vždyť až nyní se prodává nástupce ve stejné třídě. V současnosti jsou vozy Jaguar opravdu šik.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 14.02.2018 10:51, RE:... ... . . .
Jako byvaly majitel X-type muzu prevazne chvalit. V podstate jedina vytka byla nedustojna kvalita interieru vzhledem k "obalu" - cca nastejno s mondeem. Jinak 2.5i funguje paradne.
Problem s mazanim se tyka tech, co jsou lini jednou za cas, nebo po dlouhe ceste zkontrolovat merku oleje a jezdi na jednu napln 30kkm...

Naftovej predohrab s logem jaguar je ale k smichu
reagovat
Jarik
počet příspěvků2
datum registrace05.02.2019
Úterý 05.02.2019 15:50, RE: RE:... ... . . .
citace:
reakce na: sheogorath, 14.02.2018 10:51 (Jako byvaly majitel X-type muz ...)

Pôvodne som si išiel 01.02.19 pre AR 159, alebo GT. Pozrel som si aj kompletnú ponuku Bazaru.
Odišiel som s Jaguarom X-Type 2.0 d. 2004, na tacháči 260 km. 10 min som ho obzeral, 20 min previezol a za ďalšiu polhodinu sa v ňom viezol domov. Moje 73. auto, prvý Jaguár. Viem, lotéria, ale za čopra som dal 2x toľko a ešte aj so zadretým motorom som ho predal za cenu jazdeného Jaguára, takmer o 10 rokov mladšieho.
Prvý dojem neurobíš 2x. Na mňa prvý dojem urobil úžasný! Akurát vymením filtre, olej a.... dej sa vôľa Božia. Verím, že ešte aspoň 100 tis km na ňom dám bez problémov. Ozaj: nemalo by zadnú kapotu otvárať na DO servo? To fakt musím ručne?
A skúste ešte prosím serióznu radu: pripojím mobil k vstanému telefónu v tom aute?
Ďakujem za všetky dobre mienené rady, srandu na môj účet akceptujem tiež!
Veľa šťastných a pohodových km všetkým.
Jarik - nováčik na fóre.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Středa 06.02.2019 07:53, RE: RE: RE:... ... . . .
citace:
reakce na: Jarik, 05.02.2019 15:50 (Pôvodne som si išiel 01.02.19 ...)


73 aut. Určitě na každým najedeš kupu km. Tak ty musíš být asi nesmrtelný .-) .-) Jo - jako první, co by mě u novýho vraku zajímalo, je spojení telefonu a servo otvírání kufru....
reagovat
Jarik
počet příspěvků2
datum registrace05.02.2019
Středa 06.02.2019 08:35, RE: RE: RE: RE:... ... . . .
citace:
reakce na: Zdeny60, 06.02.2019 07:53 (73 aut. Určitě na každým najed ...)

ani nie... 2 mio km určite už mám. Vzhľadom na svoj vek nemyslím, že je to veľa - ani áut, ani km. Do 73 nepočítam 4 rally špeciály. Otváranie kufru a telefón - ještě jsem se nesetkal.
Náplne a filtre si vymením sám. Priateľke sa nezdá trakčná kontrola, zdá sa jej, že včera jej párkrát plával zadok. Teda na Jaguári. Ale už som vymenil mikrospínač v DO 2. kľúča! Dnes skontrolujem tlak v pneu. Dám do všetkých 3,4 bar. 343 kPa sa mi zdá veľa!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.