0
zpět
 

diskuze k tématu: Hyundai Santa Fe - Korejci se rychle učí

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.06.2006 09:35, 4x4
Pokud vím, tak přiřaditelný pohon zadku mají jen diesel motory, benzíny jsou stabilní čtyřkolky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.06.2006 09:56,
auto zajímavé a i docla dobré ale jen pro nenáročného, jízdní vlastnosti jsou dost bídné i ve srovnání s konkurencí a zadní diferenciály odchází jedna dvě....já mám za 97 tkm již 3.!!! terén jako takový nenavštěvuji, když už tak jen zablácené polní cesty s bahnem do 30cm hloubky při cestách na ryby.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.06.2006 09:58, RE: 4x4
zaba napsal:
Pokud vím, tak přiřaditelný pohon zadku mají jen diesel motory, benzíny jsou stabilní čtyřkolky.
je to tak, i původní diesel byl tuším stálý 4x4 a až později začali u dieselu dělat variantu s přiřaditelným pohonem na zadek, případně je možnost pohon 4WD zamknout v poměru 50:50.
Já bych měl jen poznámku k té 2.4, kterou mimochodem vlastním. Zmiňovat, že tento motor na vůz s celkovou hmotností nestačí, podle mě není korektní. Jednak stačí, což mám ověřeno z praxe, ale především celková hmotnost je hmotnost plně naloženého vozu, zatímco provozní (všechny náplně a řidič 75kg) je o více než 600kg nižší! Takže při obsazení rodinou (dva dospělí + dítě) a zavazadly je hmotnost vozu nějakých 1900kg a to ta 2.4 ani nepocítí. Samozřejmě kdo bere Santu jako dodávku a bude v něm stále tahat půltunový náklad na hranici celkové hmotnosti, tak si určitě nekoupí benzín ale rozhodně diesel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.06.2006 15:20, RE: 4x4
zaba napsal:
Pokud vím, tak přiřaditelný pohon zadku mají jen diesel motory, benzíny jsou stabilní čtyřkolky.
2.4i, tedy benzin,ma standart predni nahon a zadni se pridava, kdyz je potreba, automaticky. Aspon tak je tomu u r.v.2002.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.06.2006 18:36, RE: 4x4
Dan napsal:
2.4i, tedy benzin,ma standart predni nahon a zadni se pridava, kdyz je potreba, automaticky. Aspon tak je tomu u r.v.2002.
to je zvláštní, asi je v tom trochu hokej. Mám facelift 2005 a podle info, co jsem si zjišťoval před koupí, má benzin stabilní 4x4 v poměru 60:40 a v případě potřeby se viskozní spojkou automaticky upraví až snad na 10:90. Hnaný předek by měly mít jen VGT, k tomu automaticky přidávaný zadek a případně 50:50 tlačítkem. A po zkušenostech z letošní zimy na tom asi něco bude, jelikož s VGT bez zapnutého 4WD nebyl problém se zahrabat, zatímco benzin vyjel hned.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.06.2006 22:45, závady z jiného vozu?
Nejsou náhodou závady Vámi avizováne spíš závady Fordu Mondeo druhé generace? Tdci a plynové silentbloky zadní nápravy?
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.