0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojeté auto za 150-200 tis.? Octavia 1.6 MPi, i30 1.4 cvvt , ceed 1.4 cvvt

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, korejská vozidla
Tom89
počet příspěvků1
datum registrace30.12.2017
Sobota 30.12.2017 10:56, Ojeté auto za 150-200 tis.? Octavia 1.6 MPi, i30 1.4 cvvt , ceed 1.4 cvvt
Dobrý den. Chtěl bych koupit ojetý vůz do 150 - 200 tisíc Kč. Vesměs se rozhoduji mezi třemi. Škoda Octavia II 1.6 MPI nebo Hyundai i30 1.4 kombi nebo kia ceed 1.4 kombi. Všechno to jsou benzínové motory, Zajímala by mě poruchovost, spolehlivost, atd. Děkuji všem za postřehy a rady.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 31.12.2017 23:54, Korejci nejsou špatní
Ahoj, prakticky korejci na tom nejsou se spolehlivostí špatně, můj kamarád má i30 1.4 cvvt r.2009 s najetými 220tis.km a vše je v pořádku, zejména kultivovanost motoru na mě udělala dojem.
Pokud jezdíš i s více lidma na palubě, zvážil bych 1.6 cvvt, který si už poradí obstojně s větší zátěží.
Mě u Ceedu a i30 vadí docela špatně odhlučněný podvozek, není to tragédie, ale koncernové vozy nebo Ford jsou na tom lépe.

Octvávie II 1.6 MPI má občas jediný problém a to je spotřeba oleje při vyšším nájezdu. Co je zarážející - stejný motor v Golfu nebo Jettě spotřebou oleje tolik netrpí.
Ono vůbec bych se přikláněl raději koupit Golf kombi 1.6 MPI, už ten rozdíl v odhlučnění a sedadlech je propastný a ceny náhradních dílů jsou podobné.
Občas si zařídím starou dobrou Jettu 1.6 MPI r2006 , když jedem lyžovat do Alp a stále jen smekám kloubouk jak luxusní vůz to je i po těch letech, koroze žádná, na dálnici dobře odhlučněná, povedený podvozek i sedadla.

Co se týká spolehlivosti, tak bych určitě zařadil do výberu Ford Focus kombi 1.6 Ti-VCT. Do tvého limitu se už vlezou i trojkové Focusy, což je už jiná písnička než Oct II nebo korejci. Doporučuji se alespoň v takovém autě projet, stojí to za to a dizajnově Focus III určitě neurazí...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.