0
zpět
 

diskuze k tématu: Honda CRX nebo Mazda Mx5?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, ostatní, zábava, život za volantem, pojištění
jenda_
počet příspěvků2
datum registrace23.07.2019
Úterý 23.07.2019 10:24, Honda CRX nebo Mazda Mx5?
Zdravím, chtěl bych si pořídit svoje první auto a došel jsem ke dvoum kandidátům, jedním je Honda CRX (1991) a druhým Mazda MX5 (2003). Chtěl bych se zeptat které by bylo lepší pro začínajícího řidiče a proč. Sám se více přikláním k CRX (už jen díky vzhledu) ale furt si nejsem jistý jestli by auto staré skoro 30 let bylo dobrou volbou (abych nevyhodil všechny zbylé našetřené peníze jen za opravy a stále to nebylo dost).
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 23.07.2019 14:39, RE: Honda CRX nebo Mazda Mx5?
citace:
reakce na: jenda_, 23.07.2019 10:24 (Zdravím, chtěl bych si pořídit ...)


Svého času jsem se dost zajímal o CRX druhé generace a trochu i Mx5 mrkačku.
Obecně obě auta trápí hlavně koroze. Slušná CRX už moc nejsou, ta co jsou slušná obvykle si majitelé obvykle cení a mají je spíš "na chov" Motoricky u benzínové hondy těžko šlápneš vedle, a když už náhodou je motor po smrti, snadno seženeš jiný.
Evidentně hledáš zábavné auto, napiš kolik na to máš peněz a kolik jsi schopný pravidelně do údržby auta dávat a možná ti poradíme nějakou jednodušší variantu.
Osobně, byť se mi více líbí kouzlo vyjímečnosti CRX, bych asi šel spíše do mx5 první nebo druhé generace. S korozí jsou na tom podobně, ale Mazd je více - bude větší výběr a více vraků pro nákup použitých dílů...
reagovat
jenda_
počet příspěvků2
datum registrace23.07.2019
Středa 24.07.2019 10:26, RE: RE: Honda CRX nebo Mazda Mx5?
citace:
reakce na: KoobaS, 23.07.2019 14:39 (Svého času jsem se dost zajíma ...)


Ano, hledám auto se kterým bude zábavné jezdit. U té MX5 jsem se díval na druhou generaci. Na samotnou koupi mám 120 000 korun. Ohledně údržby mi na ceně tolik nezáleží (na korozi taky tak moc ne), i když chodím jen na brigádu (stále ještě student). Záleží mi jen na tom aby s autem byla zábava a me abych strávil několikanásobně víc času opravováním než ježděním.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.