0
zpět
 

diskuze k tématu: Spolehlivý vůz s nízkými náklady na údržbu

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.02.2014 14:42, Spolehlivý vůz s nízkými náklady na údržbu
Dobrý den,


V současné době využívam Škoda Felicia Pick Up 1.9 D r.01.
Koupil jsem ho před dvěmi lety jako nouzovku \"na chvilku\" a jezsím s ním pořád. Libí se mi jeho užitná hodnota, spotřeba a nízké provozní náklady, ale už chci něco bezpečného a komfortního.

Používám vůz každý den do práce a měsíčně najezdím okolo 2 tis. km.

Nyní hledám nástupce. Potřebuji poradit s výběrem spolehlivého vozidla s nízkými provozními náklady.
Vozím většinou většího psa a spousta věcí.

Mezi mé favority patří:

Volvo V70 (spíš starší generace)
Ford Mondeo 2000 -2007
Eurovan (806, EVa, Ulys)
Koukal jsem i po Honda CR-V

Cena vozu mezi 50 - 100 tis

Jde mi o motorizaci, protože najezdím poměrně hodně km a každý litr na spotřebě je znát a proto bych v případě benzínu zvažoval přestavbu na LPG.
Bohužel jsem se dočetl, že např v případě F. Mondea přestavba není vhodná (jiná technika ventilů).
Novější diesely jsou zase nespolehlivé.

Nechci jen vydělávat na to, abych mohl jezdit autem do práce :)

Začínám být docela bezradný.

Můžete mi dát nějaký Tip.

Děkuji, zdraví Martin

reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 14:55, re
Dobrý den. Moderní diesely už se určitě nepřiblíží spolehlivosti Vaší felicie, pro Váš roční nájezd by se naftový vůz pravděpodobně ani nevyplatil a koupě takové ojetiny je vždy rizikovější než v případě benzínového motoru. Já osobně bych Vám doporučil Volvo V70 nebo Ford Mondeo. Pokud necháte vůz přestavět na pohon LPG u kvalitní firmy, která namontuje i přimazávání ventilových sedel, neměl byste mít s celkově velmi spolehlivým autem žádné problémy.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 27.03.2017 15:46, re

vzal bych na vašem místě třeba toto, ještě spolehlivá atmosféra a je to již s lpg
http://www.tipcars.com/dacia-logan/dacia-logan-16i-7mist-23736105.html

nebo roomster 1.4, poslední bezproblémový benzín ve škodovkách, taky s lpg
http://www.tipcars.com/skoda-roomster/skoda-roomster-16v-14-63-kw-style-59121036.html
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 28.03.2017 14:43, RE: Spolehlivý vůz s nízkými náklady na údržbu
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, V současné době využívam Škoda Felicia Pick Up 1.9 D r.01. Koupil jsem ho před dvěmi lety jako nouzovku \"na chvilku\" a jezsím s ním pořád. Libí se mi jeho užitná hodnota, spotřeba a nízké provozní náklady, ale už chci něco bezpečného a komfortního. Používám vůz každý den do práce a měsíčně najezdím okolo 2 tis. km. Nyní hledám nástupce. Potřebuji poradit s výběrem spolehlivého vozidla s nízkými provozními náklady. Vozím většinou většího psa a spousta věcí. Mezi mé favority patří: Volvo V70 (spíš starší generace) Ford Mondeo 2000 -2007 Eurovan (806, EVa, Ulys) Koukal jsem i po Honda CR-V Cena vozu mezi 50 - 100 tis Jde mi o motorizaci, protože najezdím poměrně hodně km a každý litr na spotřebě je znát a proto bych v případě benzínu zvažoval přestavbu na LPG. Bohužel jsem se dočetl, že např v případě F. Mondea přestavba není vhodná (jiná technika ventilů). Novější diesely jsou zase nespolehlivé. Nechci jen vydělávat na to, abych mohl jezdit autem do práce :) Začínám být docela bezradný. Můžete mi dát nějaký Tip. Děkuji, zdraví Martin


Ahoj, na tak malý rozpočet nejde najít kvalitní velké auto v dobrém stavu, co bude jezdit 20tis.km ročně a ještě na LPG a ještě bez velkých investic ...
Vrátil bych se na zem, došetřil na ověřenou klasiku pro LPG a tím je VW Golf V 1.6, Octávie I, II 1.6 nebo Ford Focus II / C-MAX 1.6, či R.Megane II/III opět s atmosférou 1.6.
Opravdu to stojí za to, pokud chceš auto aspoň na pět let s takovým ročním nájezdem....

Jinak kamarádka ma velmi dobrou zkušenosti s Fiatem Croma 1.9 JTD, je to docela velké MPV(kombík?) a nemá žádné záludnosti. Cromu má dokonce s autom. převodovkou(klasiku Aisin, žádná dvouspojka kamikatze ), najeto 200tis.km a zatím vše šlape jak má....
reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Úterý 28.03.2017 17:47, Fiat Stilo
Co třeba Fiat Stilo se spolehlivym 1.9 Jtd 85kw je to sice CR ale jednoduchy 8v motor. Vybiral bych poslední ročníky 06-07 tuším. Ceny byvají do tech 60-70 tisic poslední ročníky a ješte by zbylo kdyby nahodou u jinak velmi spolehliveho motoru objevil nějaky neduh nafty
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.