0
zpět
 

diskuze k tématu: Honda CR-V - spotřeba benzínového dvoulitru

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, technické dotazy, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 06:57, spotřeba
Nechápu proč někdo kdo má zájem si koupit auto za 3/4 milionu řeší jestli to bude mít spotřebu 8 nebo 9
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 08:04, RE: spotřeba
Valnoha napsal:
Nechápu proč někdo kdo má zájem si koupit auto za 3/4 milionu řeší jestli to bude mít spotřebu 8 nebo 9
za placeni poloviny liizinku da polovinu platu, tak potrebuje usetrit 2 stofky mesicne, aby mel na chleba
ja spis nechapu proc si nekdo takovy auto koupi
az na lepsi nastupovani nevidim oproti klasickymu autu zadnou vyhody
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 08:12, RE: spotřeba
rudastraka napsal:
za placeni poloviny liizinku da polovinu platu, tak potrebuje usetrit 2 stofky mesicne, aby mel na chleba
ja spis nechapu proc si nekdo takovy auto koupi
az na lepsi nastupovani nevidim oproti klasickymu autu zadnou vyhody
tak výhod je tam víc než jen nastupování.Většina lidí ty auta kupuje,protože se v nich cítí bezpečněji,což je svým způsobem oprávněné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 08:22, shrnutí
To je fakt trapas, chtít auto za takový love a mít strach jestli bude spotřeba 8 nebo 9. Není to fuk? Když na to nemáte, tak si to nekupujte. Nebo si na ten benál pak vemte váš další spotřebitelský úvěr...
Mám taky dotaz pro redakci:
Chtěl bych F.Enzo, ale mám strach že se nevejdu pod 8l/100km. Jaký je váš názor? Nebo ho mám raději koupit v dýzlu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 11:22, Malý nájezd
Při malém nájezdu, je spotřeba oproti pořizovací ceně naprosto lhostejná. Došel jsem naprosto ke stejnému závěru. Takže, když už v autě sedím, tak jsem rád, že má něco pod kapotou navíc oproti dnešnímu trendu 1,0 - 1,4.
Pane Šikle, při vší úctě, nepište, že chod 4-válcového motoru je podobný 6-ti válcovému. Nám s hudebním sluchem toto dělá zle a vy si zbytečně srážíte kredit. Dokonce i tři 4-válcové motory mohou mít úplně jiný zvukový projev (řadový, vidlicový, boxer), ale ani jeden se nepodobá šestiválci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 11:25, RE: Malý nájezd
David V napsal:
Při malém nájezdu, je spotřeba oproti pořizovací ceně naprosto lhostejná. Došel jsem naprosto ke stejnému závěru. Takže, když už v autě sedím, tak jsem rád, že má něco pod kapotou navíc oproti dnešnímu trendu 1,0 - 1,4.
Pane Šikle, při vší úctě, nepište, že chod 4-válcového motoru je podobný 6-ti válcovému. Nám s hudebním sluchem toto dělá zle a vy si zbytečně srážíte kredit. Dokonce i tři 4-válcové motory mohou mít úplně jiný zvukový projev (řadový, vidlicový, boxer), ale ani jeden se nepodobá šestiválci.
Zvuk motoru beru z5, ale ten sametový projev by mě zajímal, jak je myšlen. Co je tím doopravdy myšleno: zvuk, vibrace, hluk?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 12:02, RE: Malý nájezd
David V napsal:
Při malém nájezdu, je spotřeba oproti pořizovací ceně naprosto lhostejná. Došel jsem naprosto ke stejnému závěru. Takže, když už v autě sedím, tak jsem rád, že má něco pod kapotou navíc oproti dnešnímu trendu 1,0 - 1,4.
Pane Šikle, při vší úctě, nepište, že chod 4-válcového motoru je podobný 6-ti válcovému. Nám s hudebním sluchem toto dělá zle a vy si zbytečně srážíte kredit. Dokonce i tři 4-válcové motory mohou mít úplně jiný zvukový projev (řadový, vidlicový, boxer), ale ani jeden se nepodobá šestiválci.
Honda motory umí a tento dvoulitrový čtyřválec je velmi povedený, jak po stránce kultivovaného chodu, tak po stránce produkovaného zvuku. Na volnoběh o něm doslova nevíte (stejně jako u šestiválců, které si jen předou) a ve vysokých otáčkách produkuje uším lahodný jadrný zvuk s nádechcem mírného chraplavého podtextu, přesně jako tomu je u šestiválců. Na volnoběh o nich nevíte, ale ve vysokých otáčkách dávají ten správný zvuk. Takto jsem to myslel ... Samozřejměm, že záleží na typu motoru, na počtu válců atd.... mé vyjádření v textu berte spíše jako vyjádření a pochvalu tomuto čtyřválci za vyvážený chod a solidní zvuk, který se ne vždy dá poslouchat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 12:02, RE: Malý nájezd
David V napsal:
Zvuk motoru beru z5, ale ten sametový projev by mě zajímal, jak je myšlen. Co je tím doopravdy myšleno: zvuk, vibrace, hluk?
Sametový chod = vyvážený chod s minimem vibrací
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 15:02, RE: Malý nájezd
Petr - TipCars.com napsal:
Honda motory umí a tento dvoulitrový čtyřválec je velmi povedený, jak po stránce kultivovaného chodu, tak po stránce produkovaného zvuku. Na volnoběh o něm doslova nevíte (stejně jako u šestiválců, které si jen předou) a ve vysokých otáčkách produkuje uším lahodný jadrný zvuk s nádechcem mírného chraplavého podtextu, přesně jako tomu je u šestiválců. Na volnoběh o nich nevíte, ale ve vysokých otáčkách dávají ten správný zvuk. Takto jsem to myslel ... Samozřejměm, že záleží na typu motoru, na poč...
motor Honda znám velice dobře,denně ho užívám.Souhlasím,že tak vyrovnaný a klidný běh opravdu stojí za zmínku.Minulý týden jsem vezl kamarády domů a na přejezdu jsem zastavil a čekal než projede vlak.Po 2minutách se mě ve vší vážnosti ptali jestli motor běží nebo je vypnutý.Absolutně žádné vibrace v podlaze,sedačce,řadičce,volantu.To fakt poteší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 20:51, RE: spotřeba
Valnoha napsal:
Nechápu proč někdo kdo má zájem si koupit auto za 3/4 milionu řeší jestli to bude mít spotřebu 8 nebo 9
Dovolím si nesouhlasit... Naprostá většina majitelů dražších aut se k oněm vozům propracovala i díky kázni na straně výdajů. On asi málokdo zbohatl furiantstvím. Asi byste se divili, kvůli jakým částkám se takoví lidé dokážou dohadovat - myšleno vzhledem k příjmům. Pro někoho je to už sport, pro jiného životní náplň. Jasně, nějakého dědice z Kurvahošigutntag nějaký ten litřík navíc nerozhází, ti, co koukají vydělat na všem a kdykoli, ano. A propos, i Porsche oznámilo osazení svého stroje dýzlem, třeba jednou dojde i na to Ferrari...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 22:08, RE: spotřeba
Pepe napsal:
Dovolím si nesouhlasit... Naprostá většina majitelů dražších aut se k oněm vozům propracovala i díky kázni na straně výdajů. On asi málokdo zbohatl furiantstvím. Asi byste se divili, kvůli jakým částkám se takoví lidé dokážou dohadovat - myšleno vzhledem k příjmům. Pro někoho je to už sport, pro jiného životní náplň. Jasně, nějakého dědice z Kurvahošigutntag nějaký ten litřík navíc nerozhází, ti, co koukají vydělat na všem a kdykoli, ano. A propos, i Porsche oznámilo osazení svého stroje dýzlem...
Lze s vámi částečně souhlasit. Nicméně ten kdo si spočítá celkové náklady na provoz auta při nájezdu 8 tkm ročně, tak zjistí že palivo ani zdaleka nehraje zásadní roli v celkových nákladech. Viz. třeba http://www.mesec.cz/clanky/kolik-nas-skutecne-stoji-provoz-auta/
Při nájezdu 8 tkm/rok a ceně auta 800 tisíc je opravdu téměř jedno jestli auto jezdí za 8 nebo 9,5 litru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.07.2009 00:04, RE: spotřeba
Petr S napsal:
Lze s vámi částečně souhlasit. Nicméně ten kdo si spočítá celkové náklady na provoz auta při nájezdu 8 tkm ročně, tak zjistí že palivo ani zdaleka nehraje zásadní roli v celkových nákladech. Viz. třeba http://www.mesec.cz/clanky/kolik-nas-skutecne-stoji-provoz-auta/
Při nájezdu 8 tkm/rok a ceně auta 800 tisíc je opravdu téměř jedno jestli auto jezdí za 8 nebo 9,5 litru.
Je otazkou zda při tomto nájezdu za rok nevýjde levněji jezdit taxíkem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.07.2009 18:22, RE: spotřeba
Petr S napsal:
Lze s vámi částečně souhlasit. Nicméně ten kdo si spočítá celkové náklady na provoz auta při nájezdu 8 tkm ročně, tak zjistí že palivo ani zdaleka nehraje zásadní roli v celkových nákladech. Viz. třeba http://www.mesec.cz/clanky/kolik-nas-skutecne-stoji-provoz-auta/
Při nájezdu 8 tkm/rok a ceně auta 800 tisíc je opravdu téměř jedno jestli auto jezdí za 8 nebo 9,5 litru.
Berte to tak, že utratit peníze za nový vůz je RADOST, platit PHM je PAKÁRNA....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.07.2009 22:57, RE: spotřeba
Pepe napsal:
Berte to tak, že utratit peníze za nový vůz je RADOST, platit PHM je PAKÁRNA....
Taky jsem kupoval nový auto a radost to je. A protože jsem si spočítal, že palivo při nájezdu nájezdu cca 10 tkm/rok nehraje roli, tak jsem s klidným svědomím šel do benzínu.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.