0
zpět
 

diskuze k tématu: Prodej Ford Focus

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, korejská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 13.01.2013 17:54, Prodej Ford Focus
Prosím o radu. Mám Ford Fokuse, vyroben 2003, do provozu uveden v roce 2004. ( 9 tý rok) Najeto 106000 km. Vůz je ve velmi dobrém stavu, neměl jsem žádnou poruchu a jsem sním spokojen. Obsah nafta 1,8. Jsem před dilematem jak se mám rozhodnout. Chtěl bych si koupit buď mírně ojetou novou Hondu Civik 1,8 Sport, novou Toyota Auris nebo za stejnou cenu s vyšší výbavou Hyundai i30 a to před tím, než mi začnou finanční výdaje na opravy a ojetí dílců u Fordu.
Prosím, mám nejvyšší čas auto prodat ? U které z výše uvedených variant lze předpokládat nižší výdaje na údržbu motoru a karoserie. Ujedu za rok cca 6000 km - ale chtěl bych mít dobrý pocit a konfort z jízdy.

Děkuji za radu.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Neděle 13.01.2013 18:31, RE: Prodej Ford Focus
nepřihlášený uživatel napsal:
Prosím o radu. Mám Ford Fokuse, vyroben 2003, do provozu uveden v roce 2004. ( 9 tý rok) Najeto 106000 km. Vůz je ve velmi dobrém stavu, neměl jsem žádnou poruchu a jsem sním spokojen. Obsah nafta 1,8. Jsem před dilematem jak se mám rozhodnout. Chtěl bych si koupit buď mírně ojetou novou Hondu Civik 1,8 Sport, novou Toyota Auris nebo za stejnou cenu s vyšší výbavou Hyundai i30 a to před tím, než mi začnou finanční výdaje na opravy a ojetí dílců u Fordu. Prosím, mám nejvyšší čas auto prodat ? U které z výše uvedených variant lze předpokládat nižší výdaje na údržbu motoru a karoserie. Ujedu za rok cca 6000 km - ale chtěl bych mít dobrý pocit a konfort z jízdy. Děkuji za radu.


chichi něco k zamyšlení pro odpůrce nafty

reagovat
pale
počet příspěvků16
datum registrace10.11.2011
Neděle 13.01.2013 18:48, Hyundai i30
Dobrý den,byl jsem v úplně stejné situaci,měl jsem bezproblémový Focus 1,8 TDCi 2002, najeto cca 105 tisíc,bez poruch,spotřeba kolem 5 litrů.Byl jsem maximálně spokojen,ale místy již začínala hlodat pomalu koroze,tak jsem jej zavčas prodal a po dlouhém uvažování,pročítání testů,recenzí, fór a zkušebních jízd apod. objednal Hyundai i30 kombi s motorem 1,6 CVVT.Žádný jiný prodejce mi nebyl schopný dát z ceníkové ceny 53 tisíc dolů,jen Hyundai a to na auto do výroby.Na skladové vozy se dá udělat ještě o něco lepší cena.Navíc záruka 5 let a současní majitelé i30 2012 na foru zatím závady v podstatě žádné neřeší. Tak uvidím,auto by mělo dorazit do konce ledna.
A pro všechny,co Hyndai zatracují doporučuji vyzkoušení .
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 24.01.2013 22:18, Re:
Dobrý den, na Vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět. Váš Focus je se 106-ti tisících na tachometru pravděpodobně teprve dobře zajetý a klidně může (ale taky nemusí) bezproblémově sloužit dál. Uvádíte, že chcete mít dobrý pocit z jízdy - myslím, že se žádným ze tří aut, ze kterých vybíráte, se nesvezete tak, jako s Focusem. Jeho jízdním vlastnostem se může přiblížit jen málo které auto. Pokud se ale nakonec rozhodnete udělat změnu, doporučuji Vám Toyotu Auris. Jedná se o velmi spolehlivý vůz s výbornými benzínovými motory (pro Váš roční nájezd každopádně radím benzín). Při slušném zacházení by motor neměl chtít nic jiného, než běžnou údržbu.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.