0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW ( řada 3, 125kw) VS Ford Mondeo ( 2.0; 107kw)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, dovoz vozidel, ostatní, automobilky, německá vozidla, americká vozidla, ostatní, zábava, život za volantem, motosport, tuning, ostatní, typ vozidla, osobní, volná diskuze
Martin96_CZ
počet příspěvků1
datum registrace02.09.2019
Pondělí 02.09.2019 01:28, BMW ( řada 3, 125kw) VS Ford Mondeo ( 2.0; 107kw)
Zdravím všechny :) Vím, že je to asi basic téma, ale hrozně rád bych poprosil o rady ohledně výběru auta.

Finalisty jsou právě BMW řady 3, 320i, tedy 125kw a Ford Mondeo Mk4 2.0 107 kw. Vím, že tady auta jsou ve skutečnosti lehce v jiné kategorii, ale řekněme, že bych je rád porovnal. Jde mi hlavně o spolehlivost, nějakou rozumnou cenu provozu (benzín, povinko, náhradní díly atd, tedy cena na km se vším všudy) a i troška zábavy. Za mě je to asi takto:

BMW má menší hmotnost, výkonější motor, takže to pojede suprově oproti Mondeu, bude to živější a víc na užití si jízdy. Líbí se mi exteriér, interiér je za mě trošku slabší zde. Má 6 tý kvalt, lepší spotřebu než mondeo. Zase se zde bojím kvality motorů, poruchovosti (motorů je kotel a pořádně jsem se v tom nevyznal ani po přečtení x článků :/ ) a ceny náhradních dílů a servisu. Ale ty by měli být +- shodné, něco je dražší u BMW něco u Fordu.

Ford má super prostor v interiéru, i samotný interiér je pro mě plus. Jsem větší postavy a většinou vozím větší lidi. Má suprovej 2.0 duratec, který považuji za poměrně spolehlivý. Ceny náhradních dílů by měli být o něco níže, ale zase spotřeba větší než u BMW a bude línější. Zase by svezení v rámci komfortu mohlo být lepší, ale ne tak zábavný. 6 tý kvalt mi zde lehce chybí. Ale hlavně ta velikost je zde velké plus a i ceny. Mám pocit, že BMW je o něco dražíš, záleží na kusu.

Povinka by měla být +- stejná, ale spotřeba u BMW na to, že má silnější motor a asi lepší svezení mě láká a vidím jako plus. Auto plánuji koupit a vymazlit, hýčkat :D je to spíše srdcová záležitost (ale zase nechci nechat sežrat bankovní účet :D), proto by mě zajímala cenová náročnost (hmoty, servis atd) tedy co stojí na KM se vším všudy obě auta. Chci si pořídit auto, a držet si ho, nepočítám s ním na 2 - 4 roky. Mám i hodně dalších koníčků, co nejsou zdarma, ale řízení je také jeden z nich. Prosím neukamenujte mě za to :D a za porovnání daných modelů.

Vašich rad a poznatků, postřehů nebo zkušeností si budu velice vážit a rád si je přečtu, případně doplním info :)

Všem přeji hodně zdaru na silnicích.

PS: kdyby měl někdo zkušenosti s wrapem, tedy fólii na auta, klidně piště.
reagovat
BaronSamedi
počet příspěvků1
datum registrace13.11.2019
Čtvrtek 14.11.2019 20:01, RE: BMW ( řada 3, 125kw) VS Ford Mondeo ( 2.0; 107kw)
citace:
reakce na: Martin96_CZ, 02.09.2019 01:28 (Zdravím všechny :) Vím, že je ...)


Ahoj, pro mě docela zajímavej příspěvek, protože výhledově uvažuju nad stejnou volbou. Doteď jezdím starším Mondeem (MK3, r.v. 2002) se stejným 2l benzíňákem.

Není to špatný motor, ale je pravda, že trochu výkonu navíc a 6. kvalt by se hodil. Jinak mi to přijde jako nenáročný spolehlivý motor. Ale auto už má svoje léta a tak výhledově koukám po něčem trochu novějším. Logický krok je asi o generaci novější Mondeo, kde bych šel do stejné motorizace. Jenže jsem začal prohledávat nabídky a nějak se mi taky vylouplo BMW 3 (E90). Mondeo je skvěle prostorný a v liftbacku má skvěle přístupnej kufr, ale zatím to asi nutně nepotřebuju. Co jsem zatím pročetl, tak u toho BMW všude spíš doporučujou jít do šestiválců, nejen kvůli výkonu a projevu, ale i kvůli spolehlivosti. A představa 6 válcovýho benzíňáku v manuálu a zadokolky je prostě lákavá. Chci si jít projet ten čtyřválec, je jich na trhu taky mnohem víc, ale trochu se bojim tý spolehlivosti.

Nicméně to budu řešit nejdříve až tak za půl roku, tak uvidím. Asi jsem ti moc nepomohl, ale je zajímavý, že má někdo řeší stejnou situaci. Dej určitě vědět, jak ses rozhodl Když budu mít nějakou zkušenost, taky se podělim.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Pátek 15.11.2019 17:24, RE: RE: BMW ( řada 3, 125kw) VS Ford Mondeo ( 2.0; 107kw)
citace:
reakce na: BaronSamedi, 14.11.2019 20:01 (Ahoj, pro mě docela zajímavej ...)


Prosím tě, to ví každej student mateřský školky, že BMW dělá ty nejspolehlivější auta na světě!
reagovat
Driver79
počet příspěvků130
datum registrace20.11.2014
Pondělí 18.11.2019 11:51, RE: BMW ( řada 3, 125kw) VS Ford Mondeo ( 2.0; 107kw)
citace:
reakce na: Martin96_CZ, 02.09.2019 01:28 (Zdravím všechny :) Vím, že je ...)


U BMW nepises, o jakou generaci ti jde ? E90/E46 ? Take planovany rozpocet by se hodil. Tam kde cenove zacinaji slusna mondea budou BMW stale jeste dost vraky nejspis.

Dale je treba si ujasnit, zdali je pro Tebe unosny zadni nahon z hlediska jezdeni v zime, napr. na hory apod...

Obecne BMW benziny by meli by ok do prichodu primeho vstriku, coz bylo kolem roku 2008. Primovstriky budou (jako od jinych znacek) mit problemy s karbonem apod...
Podrobneji si to budes muset dohledat pro Tvuj vybrany model BMW, nebo snad nekdo fundovany poradi.

Ford zase bude pravdepodobne vice bojovat s korozi.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Pondělí 18.11.2019 12:31, RE: RE: BMW ( řada 3, 125kw) VS Ford Mondeo ( 2.0; 107kw)
citace:
reakce na: Driver79, 18.11.2019 11:51 (U BMW nepises, o jakou generac ...)


Abych to upřesnil: rád předvedu své Mondeo 2006 - každý, kdo najde pupínek koroze na kastli či nosných dílech, dostane flašku. Auto stojí venku, jezdí deno denně, ale také se v zimě myje od soli. Ti, kdo na to kašlou, pak plkají o korozi. Jinak motory BMW se tedy mají čím chlubit - čili vlastně 11 let nevyrobili slušný motor? To je tedy fakt důvod si hned jedno koupit (leda, že by mě mlátili řetězem - zejména po factoty tour v Mnichově, kde jsem před pár lety byl...)
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Středa 27.11.2019 16:42, RE: RE: RE: BMW ( řada 3, 125kw) VS Ford Mondeo ( 2.0; 107kw)
citace:
reakce na: Zdeny60, 18.11.2019 12:31 (Abych to upřesnil: rád předved ...)


Do Mondea MK.4 je starý dvoulitrový duratec slabý. Jak tu zaznělo, v Mk3 byl dostatečný i na svižnější jízdu, ale rozhodně žádný trhač asfaltu. Na sportovnější svezení byly šestiválce (2,5 posléze 3l). Doporučuji jízdní projev vyzkoušet, někomu to může stačit. Pokud ano, pak je to spolehlivý pohon (samozřejmě při pravidelné údržbě) s řetězovými rozvody co vydrží. Vykoupené je to reálnou spotřebou kolem 8 - 10l/100km. Stejně tak souhlas, že Mondea téhle generace už nehnijou, ani první ročníky před faceliftem.
BMW e46 je známé pro dobré motory zejména šestiválce, ale naopak koroze je zásadní problém (z vlastní zkušenosti s benzinovým kombi, napadené nosné části kastle!). A jak je to s novějšími generacemi by mně samotného zajímalo.....snad se někdo, kdo zná ozve.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.