0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Transit – jak si vede užitková legenda mezi ojetinami?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
*autofans*
počet příspěvků159
datum registrace21.11.2008
Pátek 03.04.2015 10:47, Good Luck !
Vždycky když slyším jak chce někdo koupit SLUŠNOU větší dodávku do 200000,- tak mu přeji hodně štěstí !
Lidi uvědomte si, že jsou to výrobní prostředky a pokud to auto slouží a nevyžaduje nějakou větší investici do opravy tak se jí majitel firmy nezbavuje neboť:
- s autem jezdí vesměs zaměstnanec nikoliv on a je mu šumák co mu zaměstnanci huntují
- optimalizaci daní si udělá raději nákupem SUV pro sebe nebo manželku
- zabavený leasing už téměř neexistuje - díky různým registrům dnes problémová nebo ekonomicky nezdravá firma na splátky už ani nedostane takže aut se zabavuje čím dál méně.
Pokud měl tazatel problém s náklady na servis Jumpera tak si nemusí kupovat ani Transita. Motory 2.2 jsou identické a Transit je navíc odfláknutý po stránce antikorozní ochrany.
Doba dlouhověkých dodávek už bohužel taky skončila. Pokud potřebuje auto jen nárazově, tak je lepší si jej občas půjčit/pronajmout. Pokud má spolehlivě sloužit denně tak jedině nové nebo max. předváděčku...
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Pátek 03.04.2015 16:06, H1
záleží, na co potřebujete dodávku a jak velkou. Pod tchyni bydlí chlápek a má x let, co tam jezdím. Hyundaie H1. Kolikrát už jsem si říkal, že tam potkám něco jinýho, že si koupil novotu a ne, pořád tam je H1 a x krát jsem ho viděl, co v tom vše převáží, ten stroj je neskutečný držák. Nedávno tady v diskusi dokonce o tom byla zmínka.
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Sobota 04.04.2015 04:48, VW T4?
Pokud Vám nevadí věk auta, zkusil bych najít VW Transporter T4.
Kolem 150-180tkč se dají ještě sehnat slušné kusy a tyto auta jsou opravdu držáky!!
Nebo starý Mercedes 210. Ano, jsou to staré stroje, ale vlastnil jsem 208 po GO a něco tak spolehlivého jsem ještě neviděl. Ale jezdit s tím dlouhé trasy je za trest. Takže bych to viděl na T4 2.5TDi 75kW lift a budete mít pokoj
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Sobota 04.04.2015 14:09, RE: Good Luck !
*autofans* napsal:
Vždycky když slyším jak chce někdo koupit SLUŠNOU větší dodávku do 200000,- tak mu přeji hodně štěstí ! Lidi uvědomte si, že jsou to výrobní prostředky a pokud to auto slouží a nevyžaduje nějakou větší investici do opravy tak se jí majitel firmy nezbavuje neboť: - s autem jezdí vesměs zaměstnanec nikoliv on a je mu šumák co mu zaměstnanci huntují - optimalizaci daní si udělá raději nákupem SUV pro sebe nebo manželku - zabavený leasing už téměř neexistuje - díky různým registrům dnes problémová nebo ekonomicky nezdravá firma na splátky už ani nedostane takže aut se zabavuje čím dál méně. Pokud měl tazatel problém s náklady na servis Jumpera tak si nemusí kupovat ani Transita. Motory 2.2 jsou identické a Transit je navíc odfláknutý po stránce antikorozní ochrany. Doba dlouhověkých dodávek už bohužel taky skončila. Pokud potřebuje auto jen nárazově, tak je lepší si jej občas půjčit/pronajmout. Pokud má spolehlivě sloužit denně tak jedině nové nebo max. předváděčku...


s tím musím naprosto souhlasit. Jako správce vozového parku v bývalé firmě, jsme to řešili úplně stejně. Dofdávky se dávaly pryč, až to bylo nevyhnutelné. A sehnat slušnou dodávku za 200 je docela dobrý adrenalin - vlastně tak za 150, aby bylo na servis.

reagovat
Kojot027
počet příspěvků111
datum registrace02.01.2011
Neděle 05.04.2015 21:45, Tranzit 2,2 TDCI - 2007, zvýšená střecha
Tak zas nestrašte ho tak moc, chce to vybírat. Před 4 měsíci jsme koupili servisovaného tranzita viz výše. Serviska najeto 246 tis nějaký drobný. Auto po dvou drobných kolizích, vše přiznané a uvedené v protokolu o prodeji, pokaždý to byl jen nárazník a světlo. Auto zachovalý, nevybydlený. Cena 189.000. Oprava alternátoru + přetěsnění trysek a nové obutí. Do oprav včetně gum oleje a filtru 21.000 a už má natočíno dalších 12.000 km.. Zvýšenou střechu potřebujeme, aby se tam dalo chodit. Díky tomu to má, ale o spotřebu kolem 12 litrů nebo spíš 14. Nezrezlý, fungující auto. Nechce to koupit ludru se 700+ ..
reagovat
Michal 22
počet příspěvků51
datum registrace09.10.2008
Pondělí 06.04.2015 19:30, Transit
Někdy na podzim jsme chtěli na těch našich 15.000 km ročně novější dodávku. Zvolili jsme Transita. V ceně do cca 150.000,- Kč. V bazarech samá past. Dovozce se mi vysmál, že se zkusí podívat, ale moc reálně to nevypadá... Už se neozval. Ve spřáteleném diesel-servisu jsem se poptal, co čekat. V každém případě doporučil podélně uloženou 2,4 se zadním náhonem, 2,2 s předním náhonem nebrat. Po proježděné půlce Moravy a zhlédnutím polovraků jsme se rozhodli, že ještě investujeme zhruba 20.000,- Kč do staré dodávky, uděláme novou technickou a třeba za dva roky bude líp...
reagovat
tomek44
počet příspěvků2
datum registrace10.03.2015
Středa 15.04.2015 07:01, Transit
Mame firemneho Transita r.2008, tak skorodovany podvozok nema ani moj 18rocny F.Mondeo, jedna katastrofa, a to bolo dovezene z nemecka.Pozor na to!!!!!!!!! Inac motor 2.2 tdci od PSA je drzak....
reagovat
struzzo
počet příspěvků1
datum registrace21.03.2016
Pondělí 21.03.2016 19:03, Doporučení
Zdravím, já jsem prostě zastáncem toho názoru, že Ford umí.
Mám s ním dobrou zkušenost - po pronájmu jednoho Transitu na týden ze stránky /smazáno admin/ jsem se rozhodl a koupil si ho.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.