0
zpět
 

diskuze k tématu: S Fordem Mondeo 2161 Km na jednu nádrž?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.10.2011 12:26, rychlost
Zajímavý výsledek, mám rád podobné výzvy. Jen by mě zajímalo jak taková jízda na spotřebu vlastně vypadá, třeba jak rychle se rozjíždí na semaforech, nebo maximální cestovní rychlost na rovinách a v kopcích. Nebo jak moc brzdí provoz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.10.2011 13:35, RE: rychlost
ivan2 napsal:
Zajímavý výsledek, mám rád podobné výzvy. Jen by mě zajímalo jak taková jízda na spotřebu vlastně vypadá, třeba jak rychle se rozjíždí na semaforech, nebo maximální cestovní rychlost na rovinách a v kopcích. Nebo jak moc brzdí provoz
Řekl bych, že moc hustý provoz a velké množství semaforů je na cestě nečekalo. rychlost rozjezdu bude jak s autobusem a průměrnou (ale na asfaltu) bych tipoval tak na něco mezi 40 a 50.
Jinak z kopce je nejlepší to valit na plné pecky, do kopce zase jen tak lechtat plyn a hlavně nešlapat na brzdu, pak se veškerá energie z motoru vyplýtvá na "ohřívání " brzd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.10.2011 23:32,
V případě, že jede slušně, předvídavě a pohodově (a často pak jako brzda provozu), není výsledek 25% pod normovanou spotřebu žádnou výjimkou. Při normální jízdě 10%.

Ze své zkušenosti vím - dovolená s zásadně výkonově upravenou Feldou 1.6 (74kW) v kopcovitén prostředí při normální jízdě - 5,6 vs. 7,0. Okta 1.8T, úprava na 150kW, trvale okolo 7l vs. 7,9 normovaná, rekordna jednu střední jízdu v koloně 4,4, a manželka bez problémů kdykoliov na delší trase mimo dálnice 5,8. Focus ST vyhoněný na 200kW, normovaná 9,3, plouživý návrat z dovolené (průměr 80) byl za 7,6.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.