0
zpět
 

diskuze k tématu: Prostornější, benzinové auto se spolehlivostí do 100 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla
tomas159
počet příspěvků1
datum registrace13.02.2018
Úterý 13.02.2018 20:01, Prostornější, benzinové auto se spolehlivostí do 100 tisíc
Ahoj vím, že mám docela velké nároky a uvítám každou radu.

Jsem fakt velkej,takže mám problém se poskládat do menších aut jako je třeba Opel astra nebo Ford Focus, sice se do nich vejdu, ale je to hodně nepohodlné. V rodině máme Mondeo MK4 do které se vejdu poměrně dobře, takže bych si představoval auto kde má řidič podobně prostoru jako právě v Mondeu.

Dále vzhledem k nájezdu kolem 15000 km ročně, hlavně přejezdy po městě 5-10 km několikrát za den, usuzují, že němá smysl brát naftu.

Zároveň hledám auto do kterého nebudu sypat 25 tisíc ročně za opravy.

Z toho co jsem zatím sám hledal na základě recenzí mi vychází Mondeo MK3 s 2.0 v benzínu, od passatu/superba mě dost vyděsily negativní recenze ohledně benzínových motorů, Vectra C se mi prostě nelíbí:) pak mě napadla ještě Mazda 6, ale pry zas ceny náhradních dílů stojí ranec.

Proto doufám, že mi tu někdo pomůžete poradit, případně říct zda jsem něco nevyřadil zbytečně. Za každou radu budu rád.

100 tisíc mám vyhrazeno čistě na auto na opravy mám ještě bokem, protože počítám že takhle stará auta, budou nějaké opravy potřebovat.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 14.02.2018 03:10, re
Že díly stojí ranec je taková dokola omílaná nepravda, ale spousta lidí to má zažito, není to ale podstatný, dám ti příklad: loni jsem prodal toyotu, měl jsem ji 10 let, za tu dobu jsem žádný díly nepotřeboval, paní - mazda 2, to samý. Potřebuješ akorát spotřebák a ten je v druhovýrobě za pár korun.

Jinak za 100 tis. koupíš mazdu 6 - 1. generace a ta dost hnije, tu bych vyřadil. Osobně bych šel do Toyoty Avensis 1.8/2.0
reagovat
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Středa 14.02.2018 10:21, A co třeba
Honda Accord, od r.v. 2003, motor 2.0 benzín 114 kW, prostorný, dobře vybavený, spolehlivý stroj - vlastní zkušenost
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Úterý 20.02.2018 08:27, prostorný Accord :-)
Honda Accord je naprosto úžasné auto a benzínové motory jsou TOP, ale prostorným bych ho teda rozhodně nenazval v rámci střední třídy je to úplný prcek a ten vnitřní prostor je srovnatelný spíše právě např. s tím Focusem. Mondea mk3 a mk4 jsem měl dohromady cca 6 let a mezitím jsem občas jezdil právě Accordem (r.v. 2005) a v rámci jedné třídy je to nesrovnatelné.

Tazatelovi bych doporučil něco přišetřit a koupit dvojkovou Mazdu 6 s 2.0i, nebo pokud přišetřit nejde/nechce, tak to Mondeo MK3 s tím stejným motorem.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.