0
zpět
 

diskuze k tématu: Laguna nebo mondeo?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.06.2013 12:31, Laguna nebo mondeo?
Dobrý den,mám trochu dilema a potřebuji poradit.Chci si koupit auto na běžné ježdění a rozhoduji se mezi vozy-Renault laguna r.v.98,1,6(79kw)HB
Ford mondeo r.v.98,1,8(85kw)combi
Je mě jasné,že po koupi budu muset měnit spotřební provozní díly.Oba vozy jsou za přibližně stejnou cenu.Jedná se mě o spolehlivost,spotřebu,jízdní vlastnosti apod.Děkuji moc.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 07.06.2013 13:01, RE: Laguna nebo mondeo?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,mám trochu dilema a potřebuji poradit.Chci si koupit auto na běžné ježdění a rozhoduji se mezi vozy-Renault laguna r.v.98,1,6(79kw)HB Ford mondeo r.v.98,1,8(85kw)combiJe mě jasné,že po koupi budu muset měnit spotřební provozní díly.Oba vozy jsou za přibližně stejnou cenu.Jedná se mě o spolehlivost,spotřebu,jízdní vlastnosti apod.Děkuji moc.


U 15 let starých aut nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, ale stav konkrétních exemplářů. Podstatná je koroze, se kterou se bude bojovat těžce. Ostatní věci jsou vesměs řešitelné.
reagovat
gablenz
počet příspěvků137
datum registrace12.01.2009
Pátek 07.06.2013 17:19, RE: Laguna nebo mondeo?
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,mám trochu dilema a potřebuji poradit.Chci si koupit auto na běžné ježdění a rozhoduji se mezi vozy-Renault laguna r.v.98,1,6(79kw)HB Ford mondeo r.v.98,1,8(85kw)combiJe mě jasné,že po koupi budu muset měnit spotřební provozní díly.Oba vozy jsou za přibližně stejnou cenu.Jedná se mě o spolehlivost,spotřebu,jízdní vlastnosti apod.Děkuji moc.
U 15 let starých aut nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, ale stav konkrétních exemplářů. Podstatná je koroze, se kterou se bude bojovat těžce. Ostatní věci jsou vesměs řešitelné.


U patnáctiletých už nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, a co teprv u třicetiletých, nebo dokonce u Fordu T. Tak tam už vůbec ne. Pak je mimořádně spolehlivá francouzská Bedelia. Což je vlastně jenom hliníková vana a čtyři loukoťová kola a žene to kupředu myslím jednoválec. Po tom bych šel.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 08.06.2013 08:22, RE: Laguna nebo mondeo?
gablenz napsal:
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,mám trochu dilema a potřebuji poradit.Chci si koupit auto na běžné ježdění a rozhoduji se mezi vozy-Renault laguna r.v.98,1,6(79kw)HB Ford mondeo r.v.98,1,8(85kw)combiJe mě jasné,že po koupi budu muset měnit spotřební provozní díly.Oba vozy jsou za přibližně stejnou cenu.Jedná se mě o spolehlivost,spotřebu,jízdní vlastnosti apod.Děkuji moc.
U 15 let starých aut nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, ale stav konkrétních exemplářů. Podstatná je koroze, se kterou se bude bojovat těžce. Ostatní věci jsou vesměs řešitelné.
U patnáctiletých už nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, a co teprv u třicetiletých, nebo dokonce u Fordu T. Tak tam už vůbec ne. Pak je mimořádně spolehlivá francouzská Bedelia. Což je vlastně jenom hliníková vana a čtyři loukoťová kola a žene to kupředu myslím jednoválec. Po tom bych šel.




Taky si myslím, že tohle Davidovi trochu uletělo. Pokud byla Laguna průserová už jako nová, co se asi stane po 15 letech?
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Sobota 08.06.2013 08:48, RE: Laguna nebo mondeo?
Reno napsal:
gablenz napsal:
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,mám trochu dilema a potřebuji poradit.Chci si koupit auto na běžné ježdění a rozhoduji se mezi vozy-Renault laguna r.v.98,1,6(79kw)HB Ford mondeo r.v.98,1,8(85kw)combiJe mě jasné,že po koupi budu muset měnit spotřební provozní díly.Oba vozy jsou za přibližně stejnou cenu.Jedná se mě o spolehlivost,spotřebu,jízdní vlastnosti apod.Děkuji moc.
U 15 let starých aut nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, ale stav konkrétních exemplářů. Podstatná je koroze, se kterou se bude bojovat těžce. Ostatní věci jsou vesměs řešitelné.
U patnáctiletých už nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, a co teprv u třicetiletých, nebo dokonce u Fordu T. Tak tam už vůbec ne. Pak je mimořádně spolehlivá francouzská Bedelia. Což je vlastně jenom hliníková vana a čtyři loukoťová kola a žene to kupředu myslím jednoválec. Po tom bych šel.
Taky si myslím, že tohle Davidovi trochu uletělo. Pokud byla Laguna průserová už jako nová, co se asi stane po 15 letech?


neuletělo, ani omylem. Laguna 98 zase tak problémová nebyla. to až nový model, a ročníky 02 a 03 jsou přímo poukázkou do pekla )) naopak stará laguna s dvoulitrovým osmiventilovým benzínem nebyla vůbec marná.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Sobota 08.06.2013 14:55, RE: Laguna nebo mondeo?
tomaskrtek napsal:
Reno napsal:
gablenz napsal:
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,mám trochu dilema a potřebuji poradit.Chci si koupit auto na běžné ježdění a rozhoduji se mezi vozy-Renault laguna r.v.98,1,6(79kw)HB Ford mondeo r.v.98,1,8(85kw)combiJe mě jasné,že po koupi budu muset měnit spotřební provozní díly.Oba vozy jsou za přibližně stejnou cenu.Jedná se mě o spolehlivost,spotřebu,jízdní vlastnosti apod.Děkuji moc.
U 15 let starých aut nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, ale stav konkrétních exemplářů. Podstatná je koroze, se kterou se bude bojovat těžce. Ostatní věci jsou vesměs řešitelné.
U patnáctiletých už nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, a co teprv u třicetiletých, nebo dokonce u Fordu T. Tak tam už vůbec ne. Pak je mimořádně spolehlivá francouzská Bedelia. Což je vlastně jenom hliníková vana a čtyři loukoťová kola a žene to kupředu myslím jednoválec. Po tom bych šel.
Taky si myslím, že tohle Davidovi trochu uletělo. Pokud byla Laguna průserová už jako nová, co se asi stane po 15 letech?
neuletělo, ani omylem. Laguna 98 zase tak problémová nebyla. to až nový model, a ročníky 02 a 03 jsou přímo poukázkou do pekla )) naopak stará laguna s dvoulitrovým osmiventilovým benzínem nebyla vůbec marná.


To jo, ale ta 1,6 žádná výhra nebude. Ne, že by nezvládla starou Lagunu rozhýbat, ale po těch letech bude patřičně utahaná. Nemusí, ale...
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 09.06.2013 08:44, RE: Laguna nebo mondeo?
Pepe napsal:
tomaskrtek napsal:
Reno napsal:
gablenz napsal:
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,mám trochu dilema a potřebuji poradit.Chci si koupit auto na běžné ježdění a rozhoduji se mezi vozy-Renault laguna r.v.98,1,6(79kw)HB Ford mondeo r.v.98,1,8(85kw)combiJe mě jasné,že po koupi budu muset měnit spotřební provozní díly.Oba vozy jsou za přibližně stejnou cenu.Jedná se mě o spolehlivost,spotřebu,jízdní vlastnosti apod.Děkuji moc.
U 15 let starých aut nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, ale stav konkrétních exemplářů. Podstatná je koroze, se kterou se bude bojovat těžce. Ostatní věci jsou vesměs řešitelné.
U patnáctiletých už nerozhoduje nějaká obecná spolehlivost, a co teprv u třicetiletých, nebo dokonce u Fordu T. Tak tam už vůbec ne. Pak je mimořádně spolehlivá francouzská Bedelia. Což je vlastně jenom hliníková vana a čtyři loukoťová kola a žene to kupředu myslím jednoválec. Po tom bych šel.
Taky si myslím, že tohle Davidovi trochu uletělo. Pokud byla Laguna průserová už jako nová, co se asi stane po 15 letech?
neuletělo, ani omylem. Laguna 98 zase tak problémová nebyla. to až nový model, a ročníky 02 a 03 jsou přímo poukázkou do pekla )) naopak stará laguna s dvoulitrovým osmiventilovým benzínem nebyla vůbec marná.
To jo, ale ta 1,6 žádná výhra nebude. Ne, že by nezvládla starou Lagunu rozhýbat, ale po těch letech bude patřičně utahaná. Nemusí, ale...


Ta 1,6 je paradoxně možná lepší volba než 2,0. Výdrž i spolehlivost mají oba velmi dobrou, ale ta 1,6 je modernější, má menší spotřebu a s relativně lehkou lagunou si poradí nad očekávání dobře. Například zrychlení 0-100 má jen o 1,5s horší než 2,0 motor. Jen takové auto nesměl mít "závodník", ale to platí všeobecně. Proti mondeu má laguna výhodu v lepší antikorozní úpravě (zvláště 98+ po faceliftu) a větší vnitřní prostornosti.
Jinak souhlasím s Davidem - nejdůležitější je stav konkrétního auta ať to bude co to bude.
reagovat
matys000
počet příspěvků29
datum registrace08.01.2013
Pondělí 10.06.2013 13:42, Jednoznačně Ford Mondeo Kombi 1.8 :)
Já bych šel do Ford Mondeo Kombi 1.8 85kW :) Je to dobré auto a vcelku i prostorné. 1.8 Zetec umí tohle vozítko docela slušně rozhýbat. Spotřeba je do 7 litru dálky. Dával bych akorát velký důraz na stav lemů, prahů, nosníku hlavně v zadní části. Velice rádo to koroduje. Ale to asi skoro každý vůz z vybraného ročníku :D Preventivně bych vyměnil rozvody, všechny filtry a olej. Doporučuji olej 10W40 protože na starý motor by už nemuselo být zrovna to pravé ořechové dávat origo 5W30 :) ;) S nákupem dílů přes net mám výborné zkušenosti s. Značkové díly za dobré ceny :) Doporučuji. Co jsem se díval, tak by vás všechny filtry, olej 10W40 SHELL 5L, rozvodová sada INA, vodní pumpa GRAF vyšli na cca 3 500 Kč. :) ;) Svíčky si kupte originály FORD. Jedna stojí cca 150Kč/ks. Když jsem dával do fordů nějaké cizí značky NGK, BRISK, BOSCH tak ty svíčky většinou najeli jen 5 - 8 tis.km a byli na odpis. Nyní majitel už druhým rokem má svíčky originály a při kontrole měl na nich najetých už 15tis. km. U Zetecu také doporučuji výměnu zapalovací cívky + kabely. Na dilně se jednomu Focusu se stejným motorem nechtělo moc dobře za plynem a příčinou byla cívka + kabely. Cívka na té net stránce stojí 1250 Kč od VALEO, zapalovací kabely stojí cca 600Kč. Kdyžt o shrnu tak investice u tak dobrého motoru jako je ZETEC která číní cca 6000 Kč je naprosto minimální :) Jednoznačne Forda. :)
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pondělí 10.06.2013 14:34, Laguna
S Lagunou první generace mám dobré zkušenosti. Konkrétně s 1,6 16V jsem si i dost zajezdil. Pokud to není naložené po střechu, jede to pěkně, tiše a s dobrou spotřebou. Měl jsem tu čest jet do Chorvatska s 3,0 V6 a bylo to parádní svezení. Akorát mi nevyhovují měkké sedačky. Jinak příjemné a praktické auto s pořád pěkným designem. Jak už zde bylo řečeno, nejlepší jsou kusy po faceliftu (s čirou optikou), které ani moc nereznou. Stejně staré Mondeo taky není špatné, ale rezne opravdu hodně, hlavně zadní blatníky a prahy. Pokud už máte vybrány konkrétní kusy, určitě se podívejte na celkový stav. To bývá u tak starého auta rozhodující.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 25.07.2013 20:48, Re:
Dobrý den. Troufám si tvrdit, že lepší volbou bude Ford Mondeo. S benzínovými motory 1.8 16V řady Zetec nebývají prakticky žádné problémy, pouze občas zazlobí ventil řídící volnoběžné otáčky, který jde ale většinou vyčistit. Spotřebu udržíte do 7.5 litru na 100 km. Oproti Laguně má také daleko jistější jízdní vlastnosti a velmi komunikativní řízení. Laguna je zase o poznání komfortnější. Často se u ní ale objevovaly závady elektroinstalace, Mondeo zase trápí koroze a opotřebovávající se klíčky a zámky.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.