0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký zvolit prostorný, hbitý kombík v benzinu, příp.LPG? Mondeo, Avensis nebo jiný?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
kila
počet příspěvků2
datum registrace25.11.2014
Středa 26.11.2014 22:03, Jaký zvolit prostorný, hbitý kombík v benzinu, příp.LPG? Mondeo, Avensis nebo jiný?
Zdravím redakci a všechny autonadšence a prosím o radu nebo zkušenosti při výběru většího kombíku s ročním nájezdem kolem 15 tkm od r.v.06,07..kolem 200t Kč většinou na výlety s plným autem. Donedávna jsem vlastnil Mondeo 05 TdCi 96kW a do likvidačního střetu se zvěří jsem byl naprosto spokojen a kromě předních kotoučů a sání k turbu jsem za 6,5 roku nemusel ani při 225tkm nic řešit. Ovšem po čtení diskuzí a Vašich článků, za které děkuji, jsem se přiklonil k benzinovému motoru, a zvažuji u Mondea motor 2,0 107kW nebo u Avensise 2,0 VVT-i 108kW, ale mám obavu že o třetinu slabší kroutící moment benzinového motoru při mém sportovnějším stylu jízdy vyžene spotřebu nevím až kam?? (pak při rozdílu ceny za km o 2-3Kč navíc za snad spolehlivější benzin je to při 15tkm ročně navíc 30-45tis.Kč) Nebo se přiklonit k silnějšímu a méně \"ždímanému\" motoru u Avensise k 2,4 120kW ale ten je asi pouze v automatu? Nebo u Mondea k 2,3 118kW asi zase automaty (nemám s tím zkušenosti ani nevím o spolehlivosti) nebo 2,0 ecoboost 149kW nebo 2,5 162kW? Zde už cena bude vyšší a o vhodnosti a spolehlivosti těchto motorů moc nevím. Nabízí se otázka jestli LPG a které motorizace jsou vhodné k přestavbě na LPG? Nebo mi doporučte zcela jiné vozidlo..za Vaše odpovědi, názory a diskuzi předem děkuji, s pozdravem Viťa
PS (zrovna dnes jsem měl možnost vyzkoušet 5ti rychlostní Mondeo s motorem 2,0 107 kW a nereaguje jak bych si představoval, navíc je hodně nakrátko spřevodovaný takže tam citelně chybí 6tý stupeň)
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Čtvrtek 27.11.2014 00:56, Spolehlivost vs ostatní
Já bych šel do Avensise. Ale ten nezplynujete. Takže pokud plyn, tak Mondeo šestiválec.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 08.12.2014 22:39, RE:
Dobrý den. Jednotka 2.4 u Toyoty Avensis se vždy pojila s automatickou převodovkou, stejně jak jako o deci menší motor u Fordu Mondeo. Na hodnocení spolehlivost přeplňovaných motorů EcoBoost ještě chybí potřebné dlouhodobé zkušenosti uživatelů. Benzínové motory Avensisu i Mondea by si v případě kvalitní přestavby měly s LPG poradit bez problémů, ani s jedním z těch aut neuděláte chybu, jsou velmi spolehlivá.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.