0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 1.8 16V CLX

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 08:09, Mondeo
Mondeo je pohodlný a prostorný vůz. Jen ta spotřeba by mohla být nižší. Zajímalo by mě, zda se s Mondeem 2,0 DOHC dá jezdit za 7 l, jako ze Sierou či Scorpiem ( uváděl v recenzi majitel ).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 08:23, Automat
Automat by se mi taky líbil, ale nějak se toho bojím. Případné opravy jsou dosz nákladné. Taky se pak vozidlo s aut. špatně prodává. Nezadbatelná je i spotřeba. Nebo máte někdo opačný názor ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 08:52, RE: Automat
Zdeněk napsal:
Automat by se mi taky líbil, ale nějak se toho bojím. Případné opravy jsou dosz nákladné. Taky se pak vozidlo s aut. špatně prodává. Nezadbatelná je i spotřeba. Nebo máte někdo opačný názor ?
Měl jsem Mondeo r.v.1996 model 97, 1,8. Koupeno jako ojeté také od firmy v roce 1999 a již mělo najeto skutečných 133000km, pro jistotu opakuji za 2,5 roku 133000km. Proto se musím jen pousmát tomu Vašemu autu od firmy a těm km. Nicméně když jsem ho prodával mělo 312000km a nic moc na něm nezlobilo. Olej jsem vůbec nemusel nedolévat na 15000km, měnilo se jen provozní věci jako brzdy, zavěsění, rozvodový řemen, cívka , nakláněcí motor feflektoru atd. přesně už všechno nevím.
Celou dobu bylo auto servisováno ve značkových servisech k plné spokojenosti. Spotřebu jsem měl dlouhodobě 7,6 l/100km, měřil jsem ji asi prvních 50000km podle plné nádrže ale výpočet za celých 50000km.
Klimatizaci jsem v létě běžně používal.
Jen pro ilustraci, při prodeji do bazaru jsem předal 2 servisní knížky a vůz se stavem tachometru 312000km. Zanedlouho jsem své auto viděl na internetu s krásnými 130000km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 08:54, RE: Automat
Mondeo napsal:
Měl jsem Mondeo r.v.1996 model 97, 1,8. Koupeno jako ojeté také od firmy v roce 1999 a již mělo najeto skutečných 133000km, pro jistotu opakuji za 2,5 roku 133000km. Proto se musím jen pousmát tomu Vašemu autu od firmy a těm km. Nicméně když jsem ho prodával mělo 312000km a nic moc na něm nezlobilo. Olej jsem vůbec nemusel nedolévat na 15000km, měnilo se jen provozní věci jako brzdy, zavěsění, rozvodový řemen, cívka , nakláněcí motor feflektoru atd. přesně už všechno nevím.
Celou dobu bylo auto ...
Ještě k předešlému textu jednalo se o Mondeo kombi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 09:01, RE: Automat
Zdeněk napsal:
Automat by se mi taky líbil, ale nějak se toho bojím. Případné opravy jsou dosz nákladné. Taky se pak vozidlo s aut. špatně prodává. Nezadbatelná je i spotřeba. Nebo máte někdo opačný názor ?
Automat je o pohodě, spotřeba pak vzrůstá oproti manuálu především při jízdách ve městě. Co se týka spolehlivosti, jsou obecně auta s automatem v lepším stavu, protože automat řízený počítačem udržuje motor v optimálním režimu a nehrozí předčasné opotřebování motoru přetáčením nebo provozem v příliš nízkých otáčkách, podle manýrů majitele. Jen je důležité dodržet předepsané výměny oleje v převodovce.
(Galaxy V6 automat)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 10:28, RE: Automat
TAO napsal:
Automat je o pohodě, spotřeba pak vzrůstá oproti manuálu především při jízdách ve městě. Co se týka spolehlivosti, jsou obecně auta s automatem v lepším stavu, protože automat řízený počítačem udržuje motor v optimálním režimu a nehrozí předčasné opotřebování motoru přetáčením nebo provozem v příliš nízkých otáčkách, podle manýrů majitele. Jen je důležité dodržet předepsané výměny oleje v převodovce.
(Galaxy V6 automat)
Ano naprosto s vámi souhlasím - automat zabrání podtáčení notoru - neřesti lidí, kteří si myslí, že když budou auto honit v nízkých otáčkách, tak že ušetří benzín, naopak tím poškozují motor. (zvyšují vůli ventilů ...)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 11:22, RE: Mondeo
PV napsal:
Mondeo je pohodlný a prostorný vůz. Jen ta spotřeba by mohla být nižší. Zajímalo by mě, zda se s Mondeem 2,0 DOHC dá jezdit za 7 l, jako ze Sierou či Scorpiem ( uváděl v recenzi majitel ).
Za 7 L se v žádném případě jezdit nedá, leda tak z kopce na volnoběh, 2.0 si při běžném provozu řekne o ca.8,5-9 L, při ostřejší jízdě není problém 12 a víc.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 14:25, RE: Mondeo
Roman napsal:
Za 7 L se v žádném případě jezdit nedá, leda tak z kopce na volnoběh, 2.0 si při běžném provozu řekne o ca.8,5-9 L, při ostřejší jízdě není problém 12 a víc.....
Trošku jsem překvapen tou spotřebou, nad 10 litrů benzínu. Známý má z 98 r. Mondeo v motorizaci 1.8 16v, spotřeba po městě do 10 litrů tutově. Fakt ten automat si bere tolik? Sám osobně vlastním Astru předělanou na LPG, ale spotřeba je tak jen o litr vyšší.
Chtěl bych si v dohledné době koupit ojeté Mondeo, 5 roku staré , 1.8 16v, ale jak slyším tu spotřebu, tak mě to celkem odrazuje... uvažuju o přestavbě na LPG (kombi). Jít do toho?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 18:40, RE: Mondeo
George napsal:
Trošku jsem překvapen tou spotřebou, nad 10 litrů benzínu. Známý má z 98 r. Mondeo v motorizaci 1.8 16v, spotřeba po městě do 10 litrů tutově. Fakt ten automat si bere tolik? Sám osobně vlastním Astru předělanou na LPG, ale spotřeba je tak jen o litr vyšší.
Chtěl bych si v dohledné době koupit ojeté Mondeo, 5 roku staré , 1.8 16v, ale jak slyším tu spotřebu, tak mě to celkem odrazuje... uvažuju o přestavbě na LPG (kombi). Jít do toho?
Musíte zohlednit, že při provozu na LPG se spotřeba obecně zvyšuje cca o 10-12%.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.02.2006 20:41, RE: Automat
Zdeněk napsal:
Automat by se mi taky líbil, ale nějak se toho bojím. Případné opravy jsou dosz nákladné. Taky se pak vozidlo s aut. špatně prodává. Nezadbatelná je i spotřeba. Nebo máte někdo opačný názor ?
Máme Hyundai Scoupé 1,5 AT jako druhé auto v rodině.Předtím jsme neměli s automatickou převodovkou žádné zkušenosti.Ze začátku bylo vše OK,ale pak začaly problémy.Převodovka špatně řadila,auto bylo líné,no prostě hrůza.Vše bylo způsobené špatným olejem,takže výměna byla nutná.Auto bylo také o hodně línější.Není divu,dřívější majitelka s ním vozila po Praze děti do školky,takže vůz trošku "zatuhl",ale jinak vše v pořádku.Slabší vozy spojené s automatem mají nižší výkon při nízkých otáčkách,ale jak se to rozjede,tak zátah je celkem slušný na automat.Kdybych se měl rozhodovat o koupi automatu,přizval bych si k tomu nějakého odborníka,je to sice fajn pohodová jízda,ale kupujte jen spolehlivé kusy.Případné opravy nejsou zrovna levné,ale komu se líbí mít volnou jednu ruku,tak proti gustu žádný dišputát P.S:AT bych koupil už jen se silnějším motorem a hlavně v novějším modelu,v dnešní době se spičkové automaty pomalu mohou vyrovnat i manuálu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.02.2006 19:16, Otáčky ve 130 3000?
Mám Mondeo 93 1.8 16v s manuálem pětikvalt a při 130 mám na dálnici mám 3700 otáček. Takže ty 3000 u automatu se mi moc nezdají, připadá mi to jako překlep místo 4000. Ale zkušenost nemám, nebudu se hádat.

Co se týče spotřeby LPG, tak podle energie v LPG a benzínu ten rozdíl je až 20% podle složení směsi porpan/butan. 10% většinou pravda není, vypadá to spíše jako reklamní žvást. Tomu odpovídá i spotřeba 13 litrů LPG v té recenzi, benálu si to ve městě běžně bere 10-11 litrů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.05.2006 01:41, RE: Mondeo
George napsal:
Trošku jsem překvapen tou spotřebou, nad 10 litrů benzínu. Známý má z 98 r. Mondeo v motorizaci 1.8 16v, spotřeba po městě do 10 litrů tutově. Fakt ten automat si bere tolik? Sám osobně vlastním Astru předělanou na LPG, ale spotřeba je tak jen o litr vyšší.
Chtěl bych si v dohledné době koupit ojeté Mondeo, 5 roku staré , 1.8 16v, ale jak slyším tu spotřebu, tak mě to celkem odrazuje... uvažuju o přestavbě na LPG (kombi). Jít do toho?
Přestavbou Mondea Combi na LPG velkou nádrží v kufru za sedačkama se,podle mě ztratí to nejlepší,co na tom autě je-a to dvoumetrová široká rovná plocha k dispozici během sekundy jednim pohybem....možná jestli se u nás montuje ten toroid do místa na rezervu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.02.2007 19:44, Výměna výfukové soustavy
Ahoj potřeboval bych poradit při výměně výfuku.Máte někdo zkušenosti s výfuky.Jakou značku výfuku mam koupit na ford mondeo combi 1.6l benzin 1996.rok.Nevím co mám vybrat.pokaždé mi radí mechanici něco jiného,tak nevím.Děkuji za radu Zdenda P.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.