0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 1,8 16V

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.10.2006 07:22, pochvala
velmi dobry prispevek, mondeo model 97 r.v. 96 jsem vlastnil. pro koupi najeto 133000km, kdyz jsem se s nim loucil 312000km, mel jsem kombi a motor take 1,8 benzin, jezdil jsem dost dalky / ta spotreba merena asi na 20000km byla 7,6, jezdil jsem vice mene podle predpisu a ekonomicky, neco jsem musel menit co bych necekal, co si vzpominam tak treba motorek naklapeni svetlometu, civka v zapalovani / a dalsi spotrebni veci. Preji hodne spokojenych a bezpecnych km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.10.2006 09:55, Souhlas
Musim s autorem naprosto souhlasit, mam s obema vozy shodne zkusenosti. Jen dodam, ze ve vozech, ktere jsem uzival, bylo naopak Mondeo to, u nehoz povrzavala sedacka ridice Na nerovnostech a ve vysokych rychlostech jsem take zaznamenal pazvuky od patych dveri. Jinak Mondeo, tak jak se mi moc nelibi zvenku, uvnitr je velice pohodlne auto a Vectra za nim moc nezaostava. Osobne jsem jezdil s motory 2.0i 16V (v obou 100 kW) a take mohu potvrdit, ze Ford byl o neco linejsi a mel vyssi spotrebu pri kratsich trasach. Na jeho obranu ale musim dodat, ze pri dlouhe ceste do Chorvatska a zpet vykazal spotrebu jen 7,5 l/100 km, a to jsem na rakouskych dalnicich rychlostni limit moc nedodrzoval. Pripadnym zajemcum take nedoporucuji dieselove motory, ktere jak v Opelech, tak ve Fordech za moc nestoji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.10.2006 11:39, RE: Souhlas
AnderN napsal:
Musim s autorem naprosto souhlasit, mam s obema vozy shodne zkusenosti. Jen dodam, ze ve vozech, ktere jsem uzival, bylo naopak Mondeo to, u nehoz povrzavala sedacka ridice Na nerovnostech a ve vysokych rychlostech jsem take zaznamenal pazvuky od patych dveri. Jinak Mondeo, tak jak se mi moc nelibi zvenku, uvnitr je velice pohodlne auto a Vectra za nim moc nezaostava. Osobne jsem jezdil s motory 2.0i 16V (v obou 100 kW) a take mohu potvrdit, ze Ford byl o neco linejsi a mel vyssi spotrebu pr...
Sedacky jsou bohuzel nemoci starsich Fordu obecne. U novych vozu jiz po 50tis. km ziskavaly vule a obcas vrzly. Ale jinak jsou velmi pohodlne a zada z nich neboli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.10.2006 14:35, solidni recenze
Dekuji autoru za kvalitni recenzi a snahu o co nejobjektivnejsi srovnani.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.10.2006 17:05, xxx
Připojuji se, dík za recenzi. Mám taky osobní zkušenost s Vectrou, kterou vlastní taťka, já jsem s ním prožil několik dálkových cest. Spolehlivost, spotřeba, líbivý a sportovní šmrnc, kvalitní sedadla ... Mondeo nezaostává, jen známý říkal, že měl celkem problém s klíčema a u tohoto typu motoru i se spotřebou, která byla opravdu vyšší než u Ecotecu Vectry. A u Vectry kombi bacha v zimě na to, aby jste nezůstali zaklíněni na břichu. Stalo se mi, holt podvozek je nižší, než na jaký jsem zvyklý u Astry. Jinak solidně vybavené Vectry a Mondea cca 7, 8 let staré jsou fakt v bazarech za dobré ceny. A jsem přesvědčen, že ještě mají pořád co nabídnout.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.10.2006 19:20, ford vs opel
No já mám zkušenosti pouze s vectrou 2,5 v6 a myslím,že je to docela fajn auto. Recenze se mi líbí hlavně pro svoji nezaujatost-fakt. Taky koketuju s myšlenkou,že další auto bude mondeo,ale new edge design. Taky přeju hodně km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.10.2006 21:40, RE: ford vs opel
kaccerr napsal:
No já mám zkušenosti pouze s vectrou 2,5 v6 a myslím,že je to docela fajn auto. Recenze se mi líbí hlavně pro svoji nezaujatost-fakt. Taky koketuju s myšlenkou,že další auto bude mondeo,ale new edge design. Taky přeju hodně km.
Mam take zkusenosti s VeBe s motorem 1,8 16V a co jsem o nem cetl samou chvalu, tak se mi moc nezda jeho dynamika a pruznost, i ve vyssich otackach nic extra nenabizi, ale ma perfektni spotrebu a nizky hluk v kabine pri jakekoliv rychlosti. Ale ve srovnani s Vectrou A 2,0 8V ten stary 8V jede o moc lepe a hodnoty vykonu a momentu jsou stejne, ikdyz v trochu jinych otackach. Jinak souhlasim s nepresnym razenim, ale jinak jizda a podvozek jsou dost prijemne. Mondeem jsem jel jen jednou, tak nemohu porovnat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 11:59, RE: xxx
Jirka napsal:
Připojuji se, dík za recenzi. Mám taky osobní zkušenost s Vectrou, kterou vlastní taťka, já jsem s ním prožil několik dálkových cest. Spolehlivost, spotřeba, líbivý a sportovní šmrnc, kvalitní sedadla ... Mondeo nezaostává, jen známý říkal, že měl celkem problém s klíčema a u tohoto typu motoru i se spotřebou, která byla opravdu vyšší než u Ecotecu Vectry. A u Vectry kombi bacha v zimě na to, aby jste nezůstali zaklíněni na břichu. Stalo se mi, holt podvozek je nižší, než na jaký jsem zvyklý u ...
Ano máte naprostou pravdu, Mondea jsou v bazarech skutečně za velmi solidní ceny, taky vědí proč. Když tady čtu tu chválu, tak jsem měl já můj kolega asi úplně jiný vůz. Mondeo kolem roku 98 je jeden z největších šmejdů a kdo ho tady vychvaluje, tak asi s ničím jiným nejel. Já osobně jsem ho měl 3 roky a byla to moje noční můra. Kolega si koupil úplně stejný model, jako já a taky je rád, že se ho zbavil. Jsou to vaše názory, nechci vám je brát, ale proboha svezte se třeba s Hondou Accord z roku 99, je to něco úplně jiného, fakt. S pozdravem J. Novák
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 06.05.2007 19:18, RE: xxx
Jan Novák napsal:
Ano máte naprostou pravdu, Mondea jsou v bazarech skutečně za velmi solidní ceny, taky vědí proč. Když tady čtu tu chválu, tak jsem měl já můj kolega asi úplně jiný vůz. Mondeo kolem roku 98 je jeden z největších šmejdů a kdo ho tady vychvaluje, tak asi s ničím jiným nejel. Já osobně jsem ho měl 3 roky a byla to moje noční můra. Kolega si koupil úplně stejný model, jako já a taky je rád, že se ho zbavil. Jsou to vaše názory, nechci vám je brát, ale proboha svezte se třeba s Hondou Accord z roku...
Mohl by ses prosim trochu vic rozepsat jake problemy s tmimto vozem tebe (pripadne i tveho kolegu ) postihly? BTW: jake tam byly motory ? Diky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.08.2007 21:08, RE: xxx
Jan Novák napsal:
Ano máte naprostou pravdu, Mondea jsou v bazarech skutečně za velmi solidní ceny, taky vědí proč. Když tady čtu tu chválu, tak jsem měl já můj kolega asi úplně jiný vůz. Mondeo kolem roku 98 je jeden z největších šmejdů a kdo ho tady vychvaluje, tak asi s ničím jiným nejel. Já osobně jsem ho měl 3 roky a byla to moje noční můra. Kolega si koupil úplně stejný model, jako já a taky je rád, že se ho zbavil. Jsou to vaše názory, nechci vám je brát, ale proboha svezte se třeba s Hondou Accord z roku...
zdravím, tady autor článku. Je to celkem rok a půl co jsem si vychvalovaný vůz zakoupil a prozatím (musím poklepat na kapotu) jsem žádné větší problémy neměl. Spíše banality, které jsou normální. Věřím, že Accord 99 je o poznání lepší automobil, ale v také mnohem dražší v té době min o 50000kč a to není málo pokud kupujete auto do 150t kč. Primárním cílem tohoto článku bylo porovnat dva podobné vozy a stále jsem zastánce toho, co jsem napsal. Mám také kamaráda s Mondeem 2.0 a ten najezdil se svým mondeem bez problému hodně let. Hold jste chlapy měli smůlu. Nicméně rozhodujete-li se někdo mezi Accordem, Mondeem a Vectrou....BERTE JAPONČÍKA Honza
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.